Jakub766

Przymiarki do zakupu nowej prasy

Polecane posty

Jakub766    5
Witam Pracuję obecnie sipmą z 1996r od nowości. Po 23 latach czas po mału na nową prasę :) Rocznie robię około 2000 bel słomy i 500 sianokiszonki. Nie byłem jeszcze u żadnego dealera i nie mam żadnej konkretnej marki na oku, tzn na pewno chcę zachodnią W okolicy widziałem ładne bele po prasie NH ale nie wiem jaki model. Co moglibyście polecić. Pracować będzie pewnie z Pronarem 1221a chyba że kupię później jakiś zachodni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tylko czołówka John deere, Lely i Mchale - która? obojętnie. Bierz najtańszą cenowo i z najlepszym serwisem. Jakościowo będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ładne bele naprawdę robi prasa łańcuchowa Case RB344 i New Holland BR6090 ,to takie same prasy tylko kolor inny. Koszt 100-108 tyś. brutto do oddania pełne wyposażenie. Walcowa z blokadą hydrauliczną jak dobrze mówię komory Mchale F5500 też, tylko ma niewymiarowe bele 125x123 ,nie słychać jak pracuje, ale zapotrzebowania na moc nie znam. Pomyśl też o pasowej jak będziesz zmieniał traktor na dużo większy?. Nie powiedziałeś jaki budżet masz na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Jeżeli szukasz prostej i nowej- to zastanów się nad Krone Fortima, łańcuchowa, z nożami i rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub766    5

Budżet myślę, że koło 100 brutto ale wiadomo im taniej tym lepiej. Zależy mi na nożach i rotorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

Jest u mnie w okolicy nh z likwidacji gospodarstwa za około 50 tys jak by kogoś interesowało nie chodziła po usługach bo w okolicy prawie każdy ma swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Ja mam 3sezon Case RB344 i jestem zadowolony a to jest to samo co NH tylko inny wyglad vlachy maja i kolor no i cena byla wieksza NH chyba 5tys roznicy. Moja wtedy kosztowala 92tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grog    15

Wszyscy tylko nóż i rotor tylko nikt nie napisze że bez opuszczanej podłogi ewentualnie wstecznego rotoru nie warto kupować takiej presy! Pamiętaj nie kupuj bez opuszcanej podłogi bo przeklniesz taką prasę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

żaden stres kwestia charakteru i umiejętność ograbienia zwłaszcza po końcach😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Nic Ci wom nie pomoże. 

Ja tam zator musiałem raz usuwać, choćbym miał za to dopłacić 20 tyś to bym dopłacił. Zamiast leżeć pod prasa, usuwam zator w 30 sekund, piękna sprawa. A jak to w życiu bywa, prasa nie zapcha się wtedy jak jest czas tylko zawsze gdy się człowiek śpieszy przed burzą itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Pomoże pomoże, w tym roku to co najmniej 10razy prasę zapchałem, wom zależny do tyłu i bez wychodzenia z ciągnika. No ale wiadomo że podłoga zdecydowanie lepsza choć może na nasze potrzeby dokładać 20tys to przesada


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Taak wałek zależny do tylu i niszczyć wszystkie napinacze w prasie... bardzo mądra rada serio 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nie bardzo rozumiem co tam ma się zepsuć. Wiadomo też że dosłownie metr się daję do tyłu. A i choćby coś się miało niszczyć to lepiej tak niż się szarpać pół godziny albo dłużej. Najlepszą sprawa dla ciągnika, prasy i człowieka jest jak Damian piszę opuszczana podłoga, niestety w prasach premium 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353
7 godzin temu, MF675ursus napisał:

Ta cena to z rotorem i nożami?

Tak rotor i noze.

 

Ja nie wiem jak Wy robicie zeby tak czesto rotor zapchac. Ja przez te trzy lata tylko raz mi sie zapchalo klucz do reki kilka obrotow i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Przy jakiej prasie? W Krone to ten klucz nie wiem po co był, bo drgnąć rotorem nie szło

A już doczytałem, przepraszam


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
5 godzin temu, Ursusc385 napisał:

Taak wałek zależny do tylu i niszczyć wszystkie napinacze w prasie... bardzo mądra rada serio 👍

Albo kółka pogiąć 😂

Dla JD małe prasy robi Maschio Gaspardo


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My mamy New Hollanda Br6090 w 2010 roku daliśmy za nią 78 tys netto prasa zrobiła 12 tys belek teraz chodzi głównie w słomie sianokiszonki robi w roku około 150 belek. Fakt ten klucz na nic się nie przydaje jak sie zapcha to jedynie powolne włączanie i wylanczanie walka pomaga i parę razy tak i się przepycha bez opuszczania podłogi ale rozwiązanie to też nie jest za darmo bo łańcuch od napędu rotora po d*pie dostaje. Na rotorze aktualnie założony jest 5. Ostatni to był jakiś badziew bo kosztował 80 zl ale tylko jeden sezon pociągnął potem miał straszne luzy. Przed zniwami założyliśmy nowy wzmacniany i po 800 belkach nawet nie trzeba podkrecac napinacz.

Prasa ma dobry stosunek jakości do ceny i w miarę niskie zapotrzebowanie na moc. Na 15 zapietych nożach w sianokiszonce dawał sobie spokojnie z nią radę ciągnik 100 koni tyle że noze muszą być ostre inaczej ciągnik już ją odczuwa. 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Po prasie RB344 i BR6090 wielkość balotów jest idealna uważam jak do transportu przyczepami 4t śmiało wchodzi 9szt. stawiane na rdzeniu na przyczepę. Grube są 1,30-1,40m i coś ponad 1,20m wysokie. A rotor fajnie rozwala materiał i dużo lżej się siano ręcznie z balotu bierze potem w oborze, bo balot się sam rozpada po zabraniu siatki. Ma ona już elektronikę i komputer lubi powariować i przez kurz,brud na czujnikach i z naszej winy. Jedyny minus to jest spory i trzeba na słupku w traktorze robić mocowanie by go tam obsadzać. Coś jak w owijarce samozaładowczej Pronar. Zapycha się wilgotny materiał a najgorzej po zgrabiarce starego typu 7-mio gwiazdowej chyba w każdej marce. Noże potrzebne do paszowozu. Ale w nowej lepiej mieć jak nie. Opuszczana podłoga to i zaraz inna półka pras i marka = dużo większa cena. Jak będziesz brał większy traktor to chociaż te 145-160km. jak tyle balotów robisz. Masz w tedy dużo większy wybór pras pod względem wymagań na moc a i w pole przyda się. A w tym budżecie brutto ciśnij dilera i masz pełne wyposażenie prasy łańcuchowej Case RB344 lub NH BR6090  i traktor stary zostanie a prędkość pracy wzrośnie drugie tyle. Lecz jak słoma żytnia sucha bardzo, to lubi czasem balot stanąć w komorze słyszałem.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj