farmerosZpola

jaki ciągnik na areał 450 ha

Polecane posty

Mich9    671
Bartek933 napisał:

Nikt absolutnie nikt już nie używa nazw akademia więc autor zdjęcia poprostu kłamie. O rolnictwie pojęcia zero, bo jaki obszarowiec uprawia działki 30ar? Gdzie tu w Polsce siewniki 12m i pługi 8skib zawieszany i przędę wszystkim gdzie kurde kukurydza na 6klase

Uprawiają nawet mniejsze areały 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturwojtowicz napisał:

A może inaczej, czym teraz obrabiasz te 450 ha ? Jak przeczytałem że uprawiasz kukurydze na 6 klasie to może lepiej kup belarusy, będziesz spać spokojniej z myślą że mniejsze raty bo w tym roku " nie sypało ". mi bardzo dobrze sypało pszenica około 7 ton rzepak 3980 ha

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Kilka osób bawi mój post że nie ma akademii rolniczej w Wrocławiu, bo nie ma. Jest Uniwersytet tak samo jak w Poznaniu. Akademię dla tych miast to historia po za tym Uniwersytet jest jakby wyższy rangą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.08.2019 o 18:35, sumek666 napisał:

Akademia to chyba taki prlowski wynalazek. Chociaż moge sie mylić 

Jest to związane z zasługami ilością profesorów itp. Nie znam szczegółów już ale właśnie o takie mniej więcej rzeczy chodzi. I faktycznie jest niższa rangą od uniwersytetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Widzę że tu jak w co drugim temacie zamiast pomoc doradzić dla chłopaka to wy wyzywacie i śmiejecie się, takich tu nie potrzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeszło pół roku nad tym myślałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

ty też wiele mu nie doradziłeś

4 minuty temu, Dawidos1 napisał:

Widzę że tu jak w co drugim temacie zamiast pomoc doradzić dla chłopaka to wy wyzywacie i śmiejecie się, takich tu nie potrzeba 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Oj byście chłopakowi doradzili a nie się śmiejecie. 450 ha to tak 10 x więcej niż ja więc jak jesteś na ryczałcie tak jak każdy prawdziwy polak-rolnik i masz w d*pie urząd skarbowy i jak masz pracownika co tym będzie jeździł i jak nowy to belarus 3522 a jak sam obrabiasz i używka to john deere 9400. Nie pchaj się w nowe zachodnie bo w końcu 6 klasę obrabiasz i cię nie stać na serwis. Nie podałeś limitu kwotowego (jak ja bym tak chciał) więc masz lepsze sprzęty. A i belarusa nie zarejestrujesz jako nowego tylko używkę jak nową od dealera z Białorusi o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Dnia 21.01.2020 o 19:36, Dawidos1 napisał:

Widzę że tu jak w co drugim temacie zamiast pomoc doradzić dla chłopaka to wy wyzywacie i śmiejecie się, takich tu nie potrzeba 

Tylko że ty jesteś kolejnym marzycielem , pamiętasz zapewne swoje posty marzenia o dwóch nowych jeleniach , gosp. ekologicznym i innych mrzonkach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

A ty jesteś kolejnym cwaniakiem który podważa wszystkie słowa i ściska dupe ze ktoś ma więcej pieniędzy. Jesteś zalosny i na tym forum takich ludzi jak ty nie potrzeba. Ja wolę mieć marzenia a nie jak ty zazdrościć każdemu. Nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Na szczęście to nie ty chłopczyku  decydujesz kto jest na tym forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Znowu wolne i dziciakom się nudzi , weź chołpczyku kredki i narysuj sobie swoje wyśnione  tlaktolki  ,
Poza tym zaczynasz mi źle życzyć a ja nie jestem twoim kolegom  nie pozwalaj sobie za dużo
A teraz do mamy bo zrobiła mleczko
Kończę już dyskusję z tobą
I nie cytuj poprzednich postów bo to niezgodne z zasadami forum
Żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Twoje zachowanie jest idiotyczne, idź paść krowy a nie zajmować się internetem bo to na takich starych ludzi to za zbyt skomplikowana elektronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buniek    1
Dnia 5.08.2019 o 06:44, Bartek933 napisał:

Nikt absolutnie nikt już nie używa nazw akademia więc autor zdjęcia poprostu kłamie. O rolnictwie pojęcia zero, bo jaki obszarowiec uprawia działki 30ar? Gdzie tu w Polsce siewniki 12m i pługi 8skib zawieszany i przędę wszystkim gdzie kurde kukurydza na 6klase

To prawda obszarowcy 350_400ha wzwyż wolą odac w dzierżawę działkę 30arow nawet klasy 3 dla kogoś kto ma 40_70ha niż dużym 6m Siewnikiem typy horsch traci czas na uwrocia za ten czas zrobią kilka razy więcej na kawałku 15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj