farmerosZpola

jaki ciągnik na areał 450 ha

Polecane posty

hej farmerzy poszukuje wasz opinii ciągników na ten areał. klasa gleby to głównie 4a,5a. do tego ciagnika bym dokupił siewnik 12m , lemken 12 , i pług 8 skibowy zawieszany . wielkie maszyny by miec czas dla rodziny itd. moje kawałki mają od 30 ar itd ( ale takie będę robić 3m talerzówka i 3m siewnikie). najwiekszy ma 73 ha 38 ha i 33 klasa 6 na qq . to chyba tyle ciagnik chcę kupić na wiosnę. A najważnie podawajcie różne marki i ich awaryjnośc i od 350km wielkie dzięki

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Najważniejsze ,ile masz lat? I ile masz wspólnego/jaką masz wiedzę na temat rolnictwa?

Bo moimi zadaniem, bez urazy ale żadnej

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Sześćdziesiątką spokojnie obrobisz, jeszcze na wakacje czas zostanie i chodzenie do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam was bardzo wszystkich 1. jestem 3 lata po akademii rolniczej we Wrocławiu a o środki finansowe wy nie macie się martwić tylko ja

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Ty tu nie rób z nas idiotów ,kasy masz na tak drogie maszyny ,niby po Akademii {chyba pierwszomajowej} Rolniczej a nie wiesz co masz kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus napisał:

Ty tu nie rób z nas idiotów ,kasy masz na tak drogie maszyny ,niby po Akademii {chyba pierwszomajowej} Rolniczej a nie wiesz co masz kupić? tak niewiem co kupić bo mam nadzieje że znacie ich awaryjność bym mógł kupic wszystko tylko po co mam co chwilę wołać kosztowny serwis hmm....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933 napisał:

Nie ma akedemii rolniczej w Wrocławiu zobacz dobrze wiem gdzie się uczyłem


marcinxxxx napisał:

Uniwersytet przyrodniczy jest. Pewnie jakiś kierunek rolniczy też. masz racje dobrze mówisz tam sie uczyłem na kierunku rolniczym

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

w totka gościu wygrałeś że nagle ogromna powierzchnia i nie wiadomo jak to obrobić? popytaj obszarowców to ci odpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW napisał:

w totka gościu wygrałeś że nagle ogromna powierzchnia i nie wiadomo jak to obrobić? popytaj obszarowców to ci odpowiedzą tak żebyś wiedział od spółdzielni odkupił rezebrali a ojciec zmarł na zawał i samemu nie daje rady


widzę że zazdrość dupe ściska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

4 i 5 klasa na te suche lata, to może nie starczyć na odsetki od kredytu, no chyba, że masz np tatę w ministerstwie rolnictwa to wtedy spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nikt absolutnie nikt już nie używa nazw akademia więc autor zdjęcia poprostu kłamie. O rolnictwie pojęcia zero, bo jaki obszarowiec uprawia działki 30ar? Gdzie tu w Polsce siewniki 12m i pługi 8skib zawieszany i przędę wszystkim gdzie kurde kukurydza na 6klase


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej, czym teraz obrabiasz te 450 ha ? Jak przeczytałem że uprawiasz kukurydze na 6 klasie to może lepiej kup belarusy, będziesz spać spokojniej z myślą że mniejsze raty bo w tym roku " nie sypało ". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wojtal24 napisał:

czego oni tego ucza na tych studiach

W jego przypadku raczej niczego nie nauczyli bo człowiek po studiach rolniczych miałby na tyle dużą wiedzę ze wiedziałby iż uprawiając kukurydzę na 6 klasie nic nie zarobi 😀😀 chłopak pewnie oderwal się od farming simulator i w transie gry napisał trochę głupot,  wybaczmy mu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj