Polecane posty

Mario5    49

Co myślicie o wale sprężynowym lub daszkowym 500mm  na mozaikowate pola. Agregat uprawowy bez siewnika do uprawy pod zboża i rzepak. Nie są to wały zbyt ciężkie co jest dla mnie plusem bo packer czy gumowy może byłyby lepsze tylko ich minus to waga. Głównie chodzi mi jak będą zachowywały się na piachu. Proszę praktyków o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Mam daszkowy w agregacie orkowym robi supet robote ale minus taki ze np na glinie on Ci bryl nie rozbije... W agregacie uprawowo siewnym mam crosskila to on na np gline robi najlepsza robote bo super kruszy tak samo jak i na piachu ladnie zagestrza wiec jest uniwersalny na mozajki. Pakera tez posiadam ale tam rowniez nie ma szaly i uzytkuje go gdy np jest sucho jako wak posiewny do trawy czy tam czasem kukurydzy by wilgoc zatrzymac. Sprezyny nie uzytkowalem i ciezko mi powiedzieć ale ponoc robi dobra robote. Pomysl o tym crosskilu badz wez ta sprezyne wg mnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wolę rurowy. Na torfach robię i na kompletnych piachach. Dosyć uniwersalny. 

@Kamilek1 Mam wał crosskila do agregatu talerzowego, ale go wymieniłem bo jak tylko było trochę deszczu to cały się zaklejał, i na łąkach to samo. Cały oklejony torfem.  

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Ale jesli kolega ma gline a pewnie ma bo pisze ze mozajka czyli gleba ciezka i lekka to rurowy nic Ci nie da na gline... Jedynie wysokosc pracy dobrze bd trzymał. Ale nie doprawi... A i moze jedynie sie zakleic na wilgotnej glinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Gliny jest kawałek ale nie dużo crosskil sporo waży rozmawiałem z gościem od agroliftu to mówił że sprężynowy będzie lepszy od rurowego a daszkowy jeszcze lepszy na lepsze ziemie bo lepiej rozbije i ten wał daszkowy najbardziej polecał, tylko czy na piachu nie będzie się topił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

O to sie nie boj. U mnie dobrze trzyma glebokosc nawet na piachu. Tylko ze np moj daszkowy jest bardzo ciezki na pewno sprezyna bd zlejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Według różnych źródeł waga sprężynowego przy 3 metrach to 180 a daszkowy różnie od 220 do 260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie bo ja też mam problem bo mam w swoim agregacie wał strunowy i on w glinie zalepia się niemiłosiernie. Jak jest sucho to rozbija bryły fajnie ale jak jest mokro to masakra. Powiedzcie który wał nie będzie się zalepiał w glinie i będzie dobrze rozbijał bryły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja użytkuję pakera w agregacie talerzowym i na iłach ten wał ze skrobakami dają radę, nie jest może idealnie ale robi dość dobrą robotę. Na pewno gumowy i oponowy byłby dobry na gliny, daszkowe czy sprężynowe ze skrobakami też powinny się spisać w takich warunkach.

Ale swoją drogą... jak się oblepia to znaczy że jest za mokro i lepiej odczekać :D no chyba że gdzieś w dołkach niewielkie place mokrzejszej gliny to trzeba jakoś zmordować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3

witam mam zamiar kupić agregat uprawowo siewny i nie wiem jaki wał wybrać zastanawiam się nad pierścieniowym i nad Crosskillem dodam że ziemie mieszane 4,5 i trochę 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkadian12
      Witam
      Panowie proszę o informacje czym różnią się te koła crosskill
      Chcę do swojego agregatu który ma tylko jeden wał strunowy dołożyć jeszcze wał crosskill - ziemie średnie i ciężkie.
      Pierwszy ma średnicę 370 i oś 50 natomiast drugi 400 i oś 80
      Te drugi jest często spotykany w firmowych agregatach, główna dla mnie różnica to profil tych zębów osadzonych na kole. W tym pierwszym przypadku jest ich więcej i są gęściej (mniej wchodzą w ziemie? to koło jest podobne do wałów crosskill wykonanych z gumy które) 


      Mam drugie jeszcze pytanie. Będę robił wał ciągany do uprawy po orce. Mianowicie chce wykonać wał typu crosskill (mam 4 takie stare wały ciągane które łącznie ważą ok 1200kg, średnica 41cm i mają szerokość 3,6m) do tego chcę dołożyć włókę z przodu z zębów (jak w wałach firmowych) będzie rozkładany hydraulicznie. Taki zestaw ma ciągać to ciągnik 90km, czy sobie poradzi, ale zastanawiam się czy za włóką nie dać dwóch rzędów łap aby po włóce trochę spulchniło ziemie a wał konkretnie przydusił i rozbił grudę. Chciałbym aby po takim przejedzie jednorazowym wałem przejechać jeszcze raz tylko agregatem uprawowym biernym - łapy 3 rzędy i dwa wały - strunowy i corsskill i już mona było siać. 
      Proszę o wasze sugestie.
      Pozdrawiam
      Arek
    • Gość
      Przez Gość
      Witam jakie wały polecacie do brony talerzowej na lekkie i średnie ziemie ?
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj