friz

Zapowietrzony układ hydrauliczny

Polecane posty

friz    0
Napisano (edytowany)

Ursus 1224, po podłączeniu jakiejkolwiek maszyny zapowietrzaja sie siłowniki, podnośnik działa. Sprawdzalem czy nie zasysa powietrza przez filtr ssawny ale wyglada na to, ze nie, poluzowalem tez ta rurke, ktora wychodzi z pompy nie widac bylo, zeby szedl olej z powietrzem.

Jaka moze byc przyczyna pojawiania sie powietrza w ukladzie? jakies pomysly?

Edytowano przez friz

mariusz(ZDUN)    241

Geniuszu w czym to niby się dzieje??

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

mariusz(ZDUN)    241

zapowietrzają się siłowniki od czego od ciągnika od maszyny? coś konkretniej napisz ? w sumie to co piszesz jest mało prawdopodobne bo jeśli w ciagniku nic się nie dzieje a tylko wmaszynie to jest to kwestja wykonania jednego sówu pracu siłownikiem i powietrza już nie ma.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZO-9
      Panowie nie jestem zwolennikiem przerabiania fabryki ale po kilkunastu awariach kilku remontach w pseudo warsztatach zajmujących się naprawami podnośników skończył mi się problem z awaryjnością podnośnika. Po kilku rozsądnych przemyśleniach ,podpatrzeniach, dokształceniach przerobiłem podnośnik w 1614 ,a mianowicie całkowicie odłączyłem stary rozdzielacz co jest pod korpusem, wymieniłem nowy siłownik główny,  wymieniłem siłowniki pomocnicze na grubsze, zamontowałem nowy zwykły rozdzielacz 4 sekcyjny 80l na błotnik zaraz przy siedzeniu. W rozdzielaczu zastosowałem dwie sekcje nurnikowe z zatrzaskiem na opuszczaniu i podnoszeniu  ( czyli jednostronnego działania) i dwie dwustronnego działania. Pierwsza nurnikowa jest do sterowania podnośnika, druga nurnikowa do pługa, agregatu (hydropaku), przyczepy, i dwa wyjścia zewnętrzne np. do talerzówki, tuza. W korpusie poodlączałem wszystko co niepotrzebne zostawiłem tylko zawór regulacji opuszczania co wychodzi pod siedzeniem. Nie zmieniła się zasada działania podnośnika, wszystko działa jak należy, żadnych zbędnych mechanizmów, reaguje na każdy nawet najmniejszy ruch dźwignią, żadnych zacięć, blokowania, opadania, pulsowania podnośnika podnosi i opuszcza bardzo płynnie nawet na wolnych obrotach ciężki agregat talerzowy który waży 2t. Koszt naprawy to około 1700zł i myślę że długo, długo nie będzie potrzeby zaglądania do niego. Dla chętnych. numer tel. 697408849 to mogę jeszcze coś dopowiedzieć. Polecam
    • Przez klausz
      Witam.
      Od dłuższego czasu mam problem z żółw zając w c385, tzn. zając działa normalnie (orka, uprawa) ale przy poluzowanej taśmie.
      Jeżeli znowu ustawię taśme żółwia to żółw działa a po przełączeniu na zająca nawet potrafi zadusić silnik, bo siłownik nie niest wstanie poluzować taśmy ale tarczki wzmacniacza momentu ściska dobrze.
            W te żniwa pierwszy raz prasowałem słomę tym ciągnikiem i po 1 godz pracy zatrzymał mi się wał WOM.
      Rozkręcięłm i obejrzałem sprzęgło WOM, wymieniłem uszczelnienia chociaż stare nie były złe, ale problem nie zniknął.

Wniosek za małe ciśnienie na mikropompce, zmierzone ciśnienie to ok 5 bar.
      Wymieniłem zębatki w mikropompce i dekiel, chociaż stare były także OK i ciśnienie zwiększyło się może o 0,5 bara.
      Podkręcilem ciśnienie na zaworze przelewowym w rozdzielaczu i ciśnienie zaczynało wzrastać i otrzymałem nawet 10 bar przy 1500 obr. i 13 bar przy 2000 obr, ale przy prawie całkowicie zaciśniętej sprężynie przelewu.
      Kupiłem nowy rozdzielacz i ciśnienie znowu ok 6 bar.

Nie wiem już co robić
      Proszę o jakieś podpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Mrowa
      Witam, podczas opuszczania tura jeden z siłowników blokuje się( kantuje tura) , zawsze w tym samym miejscu, gdzieś tam gdzie dopływ oleju, niżej nie można opuścić.Silownik jednostronnego działania połączony trójnikiem z drugim, nie ma tam też żadnych zaworów itp. zwykłe prostej połączenie wężami. Gdy kilka krotnie dzwigne do oporu i na dół to puści. Co może być przyczyną? Wątpię że rozdzielacz( zwykły dwusekcyjny) bo by oba siłowniki blokowało. Miałem siłownik zdjęty gdy olej zmieniałem to luźno chodził.
    • Przez Lesiu19911
      Witam. Najprawdopodobnie mam problem z rozdzielaczem hydraulicznym WOM/zolw/zajac. I chcialbym sie dowidziec jak zasilany jest ten rozdzielacz i jak plynie olej do wzmacniacza mometu. Ściągnąłem pokrywe skrzyni i sa kanaly olejowe i ktory to jest zasilanie z mikropompy do rozdzielacza a ktory to z rozdzielacza na wzmacniacz momentu ?

• Przez MatiTM
      Witam! 
      Od niedawna posiadam 912 i zastanawiam się jak podłączyć dodatkowe wyjścia hydrauliki bo teraz mam tak że pod jedno podłączam wywrotkę a to drugie przy np owijarce. Jest możliwość wyprowadzenia dwóch takich samych wyjść? Po prostu chciał bym mieć jedne gniazda zwykłe a drugie euro. Dzięki za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj