wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

beorn    1

panowie prosze o opinie. problem jest taki ze prawie na calej plantacji liscie stoja prawie pionowo i sa zawiniete do srodka. co to moze byc? szkodnik czy czegos im brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja już kilka razy pisałem na forum o trefnych środkach, sprzedawcy niby zarzekają się że biorą te środki z pewnej hurtowni, hurtownia od producenta, a można się tylko domyślać i przemilczeć obecny stan. Jeszcze gdyby do butelek lali choćby odżywki czy inne placebo, a tu dość że kupimy w dobrej wierze nieświadomi trefny środek wywalimy kase to jeszcze trzeba ratować jw. plantacje lub przypiąć niekiedy pług...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Wydaje mi się, że poskręcane liście, o których piszecie to nieco za mało odżywki. Ostatnio też miałem z tym styczność. Po odżywce liście właściwie wróciły do normy. Ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

ja własnie opryskałem moje przypalone buraczki 0,6 asahi,bormax,ekoplon.ciekaw jestem jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Potrzebuje środka chwastobójczego który zwalczy głuchy owies w ziemniakach i nie zniszczy ziemniaków .

Ziemniaki już urosły trochę ( maja ok. 15 cm )

 

Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

tak dla ciekawości zasiałem trzy odmiany buraków ,na wszystkich trzech odmianach jednakowe zabiegi herbicydami i okazuje się że jedna odmiana jest bardziej wrażliwsza ponieważ liście ma troszkę poskręcane w "trąbki" i stoją szczeliste ku górze ,a najbardziej widac to na jednym polu gdyż 4 sekcje były zasypane inną odmianą a dwie pozostałe tą wrażliwą ,buraki są dośc duże i różnicę teraz bardzo widac ,jak "mozaika"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

powiedzcie mi czy jak po prawie 2 tyg buraki przypalone nie podnosza sie.sa żolte i leżą to jest szansa ża coś z nich bedzie. dodam że dostały już asahi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

najwazniejszy jest deszcz po nim mozesz decydowac i zalezy czym sa przypalone jezeli mocznikiem lub czyms na jednoliscienne to sie podniosa a jezeli czyms innym i liscie zasychaja nawet po deszczu no to wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Może ktoś wie, czy można opryskać buraki tydzień po siewie Goltixem? Na polu nie ma jeszcze chwastów ani tym bardziej buraków. Trochę za późno skumałem, że można bezpośrednio po siewie opryskać, bo wtedy podobno jest największa skuteczność na samosiewy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Kupiłem dziś Betanal Maxx Proo i wyczytałem że można go stosować od fazy pierwszego liścia właściwego a nie jak zwykły Betanal bez względu na fazę rozwojową buraka.Niestety buraki nierówno wychodzą i nie wiem co robić ,ryzykować i pryskać czy czekać ale wtedy chwasty mogą przerosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja tą informacje przeczytałem przed zakupem dlatego zapobiegawczo prysnąłem pyraminem żeby pierwsze chwasty załatwił. Ja bym nie ryzykował gdy jest w zbyt wczesnej fazie no chyba że już z 90% buraków się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie dziś 9 dzień po siewie. Lustrowałem plantację i znalazłem sporo przytulii takiej jeszcze z zimy i sporo już młodych nowych siewek chwastów oraz owies głuchy wschodzący. Zaraz odpaliłem opryskiwacz i poszło 2,5 l/ha glifosatu. Będę mógł o kilka dni opóźnić pierwszą dawkę Torrero, jednocześnie pozbywając się starch chwastów, które normalnie by zostały.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jakie polecacie tanie mieszanki oprysków na dwuliścienne w burakach. I jak rozkładacie wtedy dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Czy u was tez zdzieraja za goltix bo niby niema podobna sytuacja co w zeszlym roku wolaja sobie juz po 150zl za litr nie idzie brac na cukrownie bo ta ustalila po 109zl no juz mnie to wku..ia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam pytanie co dać po siewie buraka?? dziś siane i chciałbym przejechać coś na chwasty, czy poczekać i dopiero po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja dostalem burakomitron ale po 150 zl to masakra na nastepny rok kupie sobie juz w grudniu, jeszcze 2 lata kupowalem metamitrony za niecale 80 zl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

silva Ty mi lepiej na eske odpisz :P to napiszcie mi co kupić doglebowego...i czy będzie dobry efekt.. bo ziemia jest delikatnie wilgotna i mysle że mogło by to w tym roku przyciąć chwasty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Do 3 dnia randap sie nada tylko żeby deszcz po nim nie poszedł.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj