Skocz do zawartości
wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4610    54

jeśłi w złym dziale to prosze przenieść. Pryskałem dzisiaj buraki i zobaczyłem nieznany mi chwast i nie znam jego nazwy. Zapach ma podobny troche do mięty. Nie wiem jakim opryskie mgo moge zwlaczyć w burakach. Przepraszam za jakość zdjęcia ale robione telefonem. img0057a8e0x.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid1862    1

mięty ta roślina nie przypomina w żadnym stopniu!na 99% jest to jakaś odmiana szczawiu!troche słabe foto i ciężko określić dokładnie!

lambogrand    26

Dlaczego mi kosmosa biala po 3 opryskach wychodzi? W kazdym oprysku byl goltix w pierwszym 1 litr betanalu i wydaje mi sie ze spalilem niekture buraki bo sa braki czy to mozliwe?

benek79    13

Mało prawdopodobne zebys spalił buraki betanalem lub metamitronem,no chyba ze bardzo przedawkowałes w fazie liscieni buraka?Teraz srodki sa delikatniejsze na rosliny.

kris82    4

raczej nie powinno spalić

a nie pryskałeś jak było mocne słońce wtedy te słabsze mogły odczuć

lub nierówne wschody i jak benek79 napisał te w fazie liścieni poszły bo dawka była na większe

JA też widziałem coś takiego u siebie w burakach,ale nie rośnie go zbyt duzo. Możesz napisać co to za chwast lub odmiana? Co powiedział specjalista?

grzesiek5672    53

kolego @wueska Kemifan z emironem dział cały czas tylko musi poprawić go w czasie 5- 7 dni a nawet jak zajdzie koniecznosć to 3 razy go zastosuj ;)

TheFredo    0

proszę o pomoc 3 dni temu t.j 23,05 opryskałem buraki wieczorem [robię to od 30 lat]i dziś t.j.26 rano poszedłem na pole od tak popatrzeć co się robi. buraki były już dziwne t.j liście skręcone w trąbkę.buraki mają już po 6/8 liści.myślę nic to tak robi się po przeherbicydowaniu/ [3 zabieg dałem 1,4 betanal elit +1 l metafol+1.5 l olemixu na ha].późnym popołudniem pryskałem zboże i z oddali zobaczyłem na burakach białe place ,stanąłem i poszedłem zobaczyć. krew mnie zalała.większość buraków ma już suche liście,a te mniejsze całkiem uschły. poradzicie co robić,takiego zdarzenia jeszcze nie miałem[opryskiwacz był czysty].

daras77    1

Moim zdaniem nie potrzebnie do tych środków dodawałeś wspomagacz.Jest jeszcze opcja dobrego(czyt.bardzo dokładnego) wypłukania opryskiwacza....

bobytempelton    158

Nic się nie powinno stać metamiron+betanal dużo ludzi stosuje taki układ ja też, oryginalne miałeś te środki? bo kiedyś betanal trafiłem taki jaśniejszy herbaciany ciut rzadszy i o innym zapachu, powiedziałem na drugi dzień o tym sprzedawcy a on " e tam zdaje ci się" 2 dni później miałem podobny przypadek do twojego , gdy naskoczyłem na sprzedawce powiedział że to nie jego wina i takie tam,

próbuj odżywkami trochę pobudzić te buraki ale przynajmniej po 3 dniach, no czyli jutro

TheFredo    0

co do opryskiwacza to na pewno był czysty, ja też podejrzewam ten wspomagacz że dałem go trochę za dużo.a odżywki w tym stanie nie zaszkodzą? proszę o odpowiedź.

bobytempelton    158

Nie dalej jak tydzień temu pryskałem podobnym zestawem tylko zamiast betanalu tańszy zamiennik powertwin +goltix a ty dałeś zamiennik goltixu czyli metafol i + adiuwant ty olejmix a ja jakiś inny najtańszy :) ale nazwy nie pamiętam. olelmixu daje się właśnie 1,5l dobrze zrobiłeś, ja bym szukał problemu w felernych środkach, a przypadkiem nie dodałeś mocznika ,odżywek lub lontrelu? nawet trońke? teraz tym burakom możesz tylko pomóc nie zaszkodzić tylko nie daj tych odżywek do bólu tak na 60% pomału niech dochodzą do siebie

TheFredo    0

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

maciek31    0

witam.mam ten sam problem.opryskałem w srode25.05 1,3 betanal+1,5burakomitron+0,5oleju.wlaśnie wróciłem z pola.buraki blade, poskręcane i wiele rozkłada się.nie wiem co się stało.jutro chce jechać asahi ale czy to coś da.napiszcie prosze co myślicie?

thefredo a jak dziś u ciebie to wygląda?

benek79    13

Dziwna sprawa z tymi burakami ja mysle ze te srodki były jakies lipne bo takie dawki herbicydów nie moga ruszyc buraka!Ja pryskam co 5 dni buraki zgodnie z etykieta a nawet zawyzam czasami o 10% i nic sie nie dzieje.Tez polecam stymulatory wzrostu i odzywki,powodzenia.

kodzi    0

Po ilu dniach od zastosowania betanalu elite 1l z safari 30g mogę pojechać kolejny zabieg beetup compact 160ec 2l i goltix 1l.Czy po 5dniach mogę robić kolejny zabieg.Mam problem z łobodą rozłożystą boję sie że betanal z safari sobie nie da rady bo łoda ma już 3-5cm wysokości.

tomek73    189

Tak możesz pryskać i taki jest termin. Tylko 2 litry beetupa to nie wiem czy nie za dużo. Ja nie przekraczałem 1 litr ale dawałem też kemiron koncentrat 0,2 a na 4 zabieg 0,3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.