wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

lukaszbor    0

Słuchajcie zauważyłem ze w rzędach buraki się wywracają tzn. robi się czarny korzonek i burak odrywa się od ziemi mieliście takie coś i 2 pytanie znacie jakiś dobry sposób na odstraszenie zwierzyny bo zaczęły mi brać się za buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam. Prawdopodobnie masz zgorzel siewek chorobę. Teraz to już chyba nic nie pomoże. U mnie też zauważyłem kilka takich buraków że wypadły. Ponoć radlenie pomaga na to ale teraz to już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

lukaszbor na zwierzynę to idź do leśniczego lub łowczego i niech ci daję środek na zwierzynę. Ja dwa lata temu miałem dziki w burakach, nastawiałem z 6 strachów i łowczy dał mi z 15 kg granulek, to wygląda jak karma dla psa, obsypałem tym 6 ha na miedzach i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie po ilu dniach po zastosowaniu srodka do zwalczania chwastów jednoliśćenych np. Agil można zastosować odżywkę.Chcę dać OSD potas+OSD bor+ Mikrokopleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

plapla123 na drugi dzień można jechać spokojnie

A mi już ręce opadają jak widzę co dziki i sarny wyprawiają w moich burakach :( zastosowałem już chyba wszystkie możliwe środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Zapewne. Co powiecie o mieszaniu betanalu maxpro z Lontrelem?

Dzwoniłem kiedyś w tej sprawie da Bayer'a i powiedzieli, że można mieszać, ale tak do 150 ml. Ja się na to nie zdecydowałem jednak :) i pryskałem oddzielnie. I ten opiekun plantacji powiedział żeby maxxpro zawsze dawać 1,25. Chociaż jak znam życie niektórzy dają pewnie większe dawki, mieszają i buraki się trzymają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

lukasz idź do łowczego i niech odszczelą. A jak nie to niech płacą. To jest ich interes żeby coś zrobili z zwierzyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie zmieszany Lontrel z Betanalem i efektów ubocznych nie widać. Niedawno poszło na 1ha 10kg mocznika, 8kg siarczanu magnezu, 1,5l bormaxu, 0,3l tytanitu, 0,3l molibdenitu i mam nadzieje że sie wkońcu poprawią. Oprócz tego poszła mieszanka 100kg saletry+200 saletrzaku i poszedł deszcz drugi dzień po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

W tamtym roku u nas też koledzy mieli problem ze zwierzyną i zgłaszali to w nad lesnictwie i dostali po parę złotych umnie też w tym roku zaczynają się interesować ale to chyba sarny narazie postawiłem kilka strachów zobaczymy gożej jest w ziemniakach tam dziki robią robotę a one to niczego się nie boją. Skąd tego gadostwa się tyle nabrało trzy lata wstecz niebyło u nas z nini problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Na 40 ar burakow Betanal 0.7l + Lontrel 0.2l nie kręci ich ani nic w przeciwieństwie do chwastów które już zżółkły. Co myślicie o mieszaniu Agila+ Lontrelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

spokojnie mozesz mieszac moja mieszanika 1 l betanal max , 0.8l goltix 0.8l kosynier 0,2l lontler 0.6l agil

dwa takie zabiegi i pole czysciutkie na burakach zadnego sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Mam takie pytanie, pierwszy raz w tym roku stosowałem Venzar i bardzo jestem z jego działania zadowolony, tylko jak to wygląda z siewem zbóż ozimych po burakach po tym środku?? Na etykiecie jest że nie wolno ale czy dotyczy to tylko pełnej dawki ( 2 X 0,5l) ?? Jak to wygląda w praktyce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Można spokojnie, ja mam przewódkowo-jarą, moi znajomi od lat sieją późną ozimą i rośnie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

ja Ci powiem tak. Zasiałem pszenice po burakach w których stosowałem venzar i powiem że nie jest najlepsza ta pszenica. A na drugim kawałku nie stosowałem venzaru i pszenica oki. A venzar dawałem przed siewem 0,70 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Dzięki za info, u mnie poszło 0,3 Venzaru i raczej zaryzykują tą pszenice

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Powiem tak pierwszy raz w zyciu zastosowalem venzar w jednym zabiegu min dawka gowno dala jeszcze musze sie martwic o nastepstwo roslin masakra nigdy wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

witam. A ja mam problem z chwastami, tzn opryskałem standardowo(betanal i agil) jak wszyscy, ale niestety zielsko zostało przytłumione i..odżyło. Jednego dnia pryskane było od zielska następnego dnia dolistnie.

Ile dni po oprysku od chwatów można dolistnie i odzywkę?

bo niestety nic mi nie przychodzi do głowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Panowie czy dodawać adiuwent do samego lontrelu? mam trendu trochę.

Gosciu z cukrowni powiedział ze jak w dawce 0,3 lontrelu to trzeba dać przyklejacz olejowy, a przy 0,4 to lepiej nie dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie już poszedł bor i inne mikroelementy, poszła końcowa dawka azotu, międzyrzędzi już dawno nie widać. Stan buraczków super. Wilgoci jak na razie optymalnie cały czas, wschody super i plon zapowiada się rekordowy ^^ Celuję 80+ T/ha o ile nie wyskoczy jakiś nagły kataklizm :wacko:


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Planuję wykonać zabieg zwalczania mszyc preparatem Bi czy można zmieszać z nim odżywkę +mocznik zawsze robiłem te zabiegi oddzielnie ale teraz buraki są duże i było by taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wielokrotnie robiłem takie mieszanki i w burakach i w zbożach i nigdy żadnych negatywnych efektów. Ostatnio pod jęczmień dołożyłem jeszcze oprysk grzybowy. Myślę, że z BI możesz śmiało mieszać i mocznik i odżywki.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emer    0

Alert Solo 250 EW albo Soprano 125 SC jestem bardzo zadowolony.

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj