wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

maciek31    0

prosze napiszcie o agilu.mam sporo owsa a buraczki wyszły albo wychodzą.dziś opryskałem betanal goltix agil 0,30 l na ha.czy ktoś ma doświadczenie w agilu w takiej fazie buraka.pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja dawałem agil 0.3l/ha z powertwinem 1-1.5l/ha na drugi zabieg, burakom jedynie co przypaliły się lekko liścienie, ale liści właściwych nie ruszyło, a te co dopiero wychodziły z ziemi przyżółkły i ruszyły i były dobre. Znajomy daje po 0.5l agilu do 2 zabiegu i ma czyściutko.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Czy mogę zastosować na 1-szy oprysk

Betanal maxx proo-1,2 l

Metmitron -0,85 l

Lontrel -0,1 l

Dodam że jest bardzo sucho i nie wszystkie buraki powychodziły i jest duża presja rdestu powojowatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1409    0

witam wszystkich mam pewien problem,inspektor z cukrowni ułożul dawkę na trzy zabiegi:

goltix-1l/ha

kosynier-1

kemifam-0,6

kemiron-0.2

problem w tym że buraki mają pozwijane i przypalone końcówki liści pryskane były 2 tygodnie po siewie nie wiem czy nie przesadził.proszę o poradę z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
Napisano (edytowany)

rozumiem że na ten 1szy zabieg poszedł goltix 1l/ha? z tego co wiem to mocny środek ja mam na 3ci zabieg powertwin z goltixem, a na drugi sam kemifam z kemironem, z czego kemifamu chyba bedzie sżło 1l a kemironu 0,2. Może odchorują jak mówisz że się przypaliły trochę, szkoda dawać jakieś asahi ale najtaniej to by Ci wyszedł tytanit jakbyś je prysnął, możeby trochę złagodziło efekt oprysku? ja w tamtym roku opryskałem buraki w fazie dwóch liści cliopharem w dawce 0,3 to buraki też to poczuły bo strasznie wolno rosły.. ;/

a może źle opryskiwacz był opłukany np po jakimś lancecie? bo słyszałem, że w ten sposób ludzie przypalają sobie buraki. ja stosuje lancet, ale dobrze płuczę później opryskiwacz i nie mam -odpukać tego typu problemów..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam. Zastosowalem dziś na 1 zabieg kemifam super konc. 0.8 l + kemiron 0.2 + safari 15g + adiuwant. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

co sądzimy? zobaczysz za kilka dni jak buraki będą wyglądać i sam ocenisz... w tamtym roku znajomy przypalił sobie buraki stosując kemifan z kemironem na pierwszy zabieg, z tego co się orientuję (nie stosowałem) to safari mocny środek, dużo zależy od pogody... ja pojechałem teraz na 1 akord 1,5l + cliophar 0,08, też jestem ciekawy efektu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
Napisano (edytowany)

Lukasz3044 stosowałem taką mieszankę kilka lat w stecz ale bez adiuwantu było OK burakom nic nie było terza kilka lat stosuję safari 15g + goltix 1l + kosynier 0,8l + betanal maxx pro 0,7l. narazie jest OK.

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

To dobrze chciałem goltix dac ale nie było. Na 2 zabieg chce dac kosyniera zamiast kemironu ale też mam problem z kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Napisano (edytowany)

10.05 1raz

Betanal maxx pro 209 - 1.5l/ha

Za 5 dni

Betanal 1l/ha + Agil 0.5l/ha + Lontrel 0.2l/ha

i 3 raz tak samo

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mieszał ktoś betanal maxx pro 1,25+ goltix 1l + lontrel 0.15l


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Kto z Was stosował w tym roku Tottero SC na pierwszy zabieg?

U mnie oprysk w dawce 1,8-2 l/ha w ogóle nie zadziałał. Bez adiuwantów.

Fakt że podczas zabiegu lekko wiało, a rok mokry, chwast sadzi aż piszczy, ale zastanawiam się czy moze za słaba dawka?

Wg. etykiety to 2l/ha

 

Jak to wygląda u Was?

Teraz chyba czas na Betanal Maxx (bo Elite już nie kupisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja torrero stosowałem przez 2 lata i za każdym razem działał bardzo słabo.

Za to maxx pro działa rewelacyjnie dużo lepiej niż elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Ja torrero stosowałem przez 2 lata i za każdym razem działał bardzo słabo.

Za to maxx pro działa rewelacyjnie dużo lepiej niż elite.

 

W jakiej dawce stosowałeś maxx pro? dodawałeś może Goltixa i Kosyniera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku stosowałem Max Pro i nie byłem zadowolony i inni moi znajomi też nie byli zadowoleni Max pro.

Mało tego byłem w KWS na poletkach, buraki super czyste, stosowany tylko Max pro 3 razy. Potem pogadaliśmy z ludzmi co robią tam i powiedzieli że te buraki to chakali , bo nie było widać czy to są buraki tak po nim były zarośniete.

U nas doradcy nie polecają max pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja już 2 rok daję na 1 zabieg Metamitron (torreeo lub zamienniki) z dodatkiem 1l/ha beetapu. Drugi i 3 zabieg idzie już Elite lub Max pro z dodatkiem Cliopharu a w tym roku niestety i Safari (rzepak). Ale efekty rewelacyjne. Metamitron w 1 zabiegu nie osłabia tak buraków jak betanale a w 2 i 3 zabiegu dodaję Asashi lub Basfoliar active i buraki idą szybko, a chwastów nie ma.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja daje zawsze po siewie pyramin + dual gold

potem na pierwszy zabieg po wschodach chwastów saherb 180sc

2 zabieg betanal maxx pro + ewentualnie goltix jak jest rzepak + na jednoliścienne (bardzo rzadko bo działa dual)

I tyle zwykle wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

a u mnie wschody mizerne. burak był pryskany przed siewem wenzar plus dual. poszły deszcze i pewnie zadziałało na kiełki buraka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Ja torrero stosowałem przez 2 lata i za każdym razem działał bardzo słabo.

Za to maxx pro działa rewelacyjnie dużo lepiej niż elite.

 

U mnie właśnie Torrero od 2 lat sie spisywało.

Betalan Elite też bardzo ładnie działał, ale wycofali i jest Maxx (nie pamietam ale chyba nie działa na to wszystko co sprawdzony Elite)

Ale wiadomo, pogoda, wilgotność temperatura no i ... stężenie/ilosć wody, i efekt moze być inny, pomimo że robimy wszystko tak samo.

 

Mam nadzieję że drugi oprysk (Beetup + może jakiś wspomagacz) zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie czy stosował ktoś z was labrador na jednoliśćienne on nie ma rejestracji w burakach ale tak mi doradził sprzedawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

 

U mnie właśnie Torrero od 2 lat sie spisywało.

Betalan Elite też bardzo ładnie działał, ale wycofali i jest Maxx (nie pamietam ale chyba nie działa na to wszystko co sprawdzony Elite)

Ale wiadomo, pogoda, wilgotność temperatura no i ... stężenie/ilosć wody, i efekt moze być inny, pomimo że robimy wszystko tak samo.

 

Mam nadzieję że drugi oprysk (Beetup + może jakiś wspomagacz) zadziała.

 

Ja pryskałem 2l Torerro + 1 l Beet up Compact + 1l adiuwant olejowy i efekt chwastobójczy bardzo duzy z tym że buraki tez trochę ucierpiały.

Może dlatego że troche za ciepło było w trakcie oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj