wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

Piotruniu25    3160

Ja pryskałem na jednoliścienne jak miały 2 liście ale dałem słabszą dawkę aby chwasty nie rosły tylko stały w miejscu,po 7 czy 10 dniach dałem normalną dawkę na buraki miały 4 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

hej, mogę połączyć Betanal maxx pro z lontrelem w drugim zabiegu? Czy to się nie gryzie ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam. Ja już zasiliłem buraki saletra. Narazie mała dawka 150 kg saletry. Wg mnie możesz dac lontrel do betanalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jeśli chodzi o jednoliścienne to ja zawsze daję dual gold zaraz po siewie z pyraminem i nigdy nie mam nawet jednego prosa w burakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

hej, mogę połączyć Betanal maxx pro z lontrelem w drugim zabiegu? Czy to się nie gryzie ze sobą?

 

 

 

Gryżć się nie gryzie,ale Lontrel trochę chamuje buraczki. Parę dni stoją jak zamurowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silva co masz na myśli że przy saletrzaku są duże straty.

Ja pod korzeń dałem 300 kg/ha soli potasowej 500kg/ha superfosfatu i 200kg/ha saletrzaku a wczoraj dałem 330kg saletry. Wydaje mi się że nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No przez jaki czas saletrzak działa.i kiedy buraki zaczynają pobierać większe ilości azotu przy takiej rozstawie. Bardzo długi czas. Napewno pomoże saletrzak ale czy dużej części sie nie straci go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tutaj sie mylisz ja zawsze 2/3 dawki N daje w postaci mocznika lub saletrzaku i wschody są normalne a burak idzie aż miło jeżeli mieszasz z glebą saletrzak straty są minimalne saletrzak stosuję w tytoniu i wiem co pisze


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A mocznik stosujesz przed siewnie w buraku?

Ja dawałem ale z 3 tygodnie przed siewem i jest dobrze. Raz dałem przed siewem, ale siarczan amonu i miałem po burakach.Wzeszło z 3/4 buraka. Kolega dał mocznik przed z 3 dni przed siewem buraka to prawie wschodów nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś poszedł 3 zabieg na chwasty. Niezły mix dałem na moje buraczki:)

Betanal elite 1l/ha

Lontrel 0.2 l/ha

Targa 0.5 l.ha

Basfoliar active 1.5l/ha

Dursban 1.3 l.ha (pojawiły się mszyce i pierwsze objawy śmietki)

Odżywka NPK+micro1.5 kg/ga i odrobinę moczniku na dokładkę.

Czekam na efekty. Buraki w tym roku zapowiadają się rewelacyjnie:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Odważny jesteś,dałeś z....ą dawkę,u mnie też buraki ładne.Przed siewem pryskałem Pyraminem potem kemafin +kemiron izero chwastów,ale jest problem ze śmietką,mnóstwo jaj i móchówek,mam dursban,nie wiem czy jechać jutro? Jakieś sugestie,może jakaś odżywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wiesz już od kilku lat stosuję takie lub inne mieszanki i nic złego się nigdy nie działo. Srodki działają bez zarzutu w takich kombinacjach. Ale każdy robi jak uważa.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Każdy daje nawóz jak uważa.

Ja bym uważal troche z mieszaniem moczniku i innych azotowych z herbicydami. Albo można zmniejszyć nieco ilość herbicydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nigdy nie daję azotu na 1 lub 2 zabieg na chwasty ale na 3 daję zawsze choć tylko 25 kg /1000l cieczy. Zabieg na jednoliścienne dzielę na pół i daję z 2 i 3 zabiegiem na 2-liscienne. Do 2 i 3 abiegu zwykle daję już niewielkie ilości odżywek. KIedyś asashi ale ostatnio kupuję basfoliar activ. Porównywalna cena i działanie a lepszy skład, bo dodatkowo NPK i micro.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

przecież basfoliar activ to biostumulator jak asahi, kelpak czy inne..... i według tego co mówią sprzedawcy nie powinno się ich mieszać z herbicydami bo mogą zwiększać ich działanie..... nawet w tamtym roku jak stosowałem 1 raz biostymulator w pszenicy i zadzwoniłem do przedstawiciela to mnie przestrzegał, że jak będę stosował w pszenicy i równocześnie skracał to, żeby zmniejszać dawkę np antywylegacza....... ale kto nie ryzykuje ten nic nie zyskuje .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam problem z powojem w burakach,wykonane 2 zabiegi

1- betanal max 1,3 l

2- akord 2.5 l +safari 30 g

wzięłó wszystko oprócz powoju ,co na niego jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Czy Mospilan w dawce 0,15 da radę pchełkom i innym zjadającym buraka cukrowego .Tyle tych zapraw na nasionach,tyle się płaci za mat siewny a to cholerstwo gryzie.Może czymś innym potraktować?-Mospilan mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

rolnik1 jeden,czy nie masz przypadkiem samosiewóch rzepaku?W tej fazie walnij Safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52
Napisano (edytowany)

mam pytanie czy po zastosowaniu srodku venzar w burakach ktos sial pszenice zimowa? Pisze ze niby tylko jare wiec mam maly problem! Na rzepak trzeba jakis metamitron walnac typu goltix w tym roku jest drogi lub safari jak buraki duze

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

rolnik1 jeden,czy nie masz przypadkiem samosiewóch rzepaku?W tej fazie walnij Safari

rzepak to nie jest raczej, poza tym nie uprawiam rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

Orientujecie się czy Torero jest jeszcze w sprzedaży? Nigdzie go nie mogę dostać. Wiem, że wycofano Oblix, który miał taki sam skład...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj