wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dexter00    30

Witam. odświeżam temat. Co proponujecie na pełny zakres ochrony buraka przed chwastami? może jakieś nowości?? Betanal maxx pro nadal najskuteczniejszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Jaka mieszanka będzie lepsza na przytulię betanal maxx + goldix czy betanal maxx +safarii.

goltix nic nie da. daj kemiron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Jaka mieszanka będzie lepsza na przytulię betanal maxx + goldix czy betanal maxx +safarii.

 

lepiej zrób tak sprawdzone u mnie już dwa sezony

T1  betanal max pro 1l+goltix1l+8gram safari

T2 betanal max pro 1l+8gram safari

T3 kemifam superkoncentrat 1l+venzar 0.35l+8gram safari

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja tak jak co rok: 3 x  Beetup Trio 180SC 1.5l - 2l + Metafol 700 SC 1 l

W dobrych pieniądzach  wychodzi a przy moich chwastach ten zestaw radzi sobie rewelacyjnie :)

 


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Ja w tamtym roku na kawalku sprobowalem belwedere forte zamiast betanalu i  czysciutko, oczywiscie do tego goltix 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

w tym roku zrobię tak

T1 Betanal max Pro 1.25l/ha + Kosynier 1.7l/ha

T2  Betanal max Pro 1.25l/ha + Kosynier 1.7l/ha

T3  Betanal max Pro 1.25l/ha + Helion 0,4l + Venzar 0.5l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

@alfl  dawałes przedwschodowo ? jakie dawki dajesz na kolejne 2 zabiegi ?

co mogę podać w pierwszej dawce przedwschodowo  i co podajecie na chwasty jednoliścienne ?
 

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

@alfl  dawałes przedwschodowo ? jakie dawki dajesz na kolejne 2 zabiegi ?

co mogę podać w pierwszej dawce przedwschodowo  i co podajecie na chwasty jednoliścienne ?

 

powschodowo, 1l belwedere, 0,8 goltix, jak jest wilgoc w ziemi to dodaje kosyniera 1l ale to na 2 i 3 dawke

powschodowo, 1l belwedere, 0,8 goltix, jak jest wilgoc w ziemi to dodaje kosyniera 1l ale to na 2 i 3 dawke

Kiedys stosowalem przedwschodowo pyramin ale doszedlem do wniosku ze szkoda kasy, pyramin przydaje sie wtedy gdy pada i nie ma mozliwosci wjechaniaa w pole a chwasty sie walą, wtedy pyramin zaaplikowany przedwschodowo je chamuje.W ostatnim czasie jest taka pogoda ze ilosci opadu w moim rejonie  nie utrudniaja wjazdu w pole na jakis dluzszy czas i zszedlem z pyraminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26
Napisano (edytowany)

mam pytanie co będzie najlepsze na przytulę goltix  może lontrel czy może coś innego jakie macie doświadczenia w tym jak na razie pryskałem betanalem 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Betalan maxx pro 1.25l/ha + Goltix 1l/ha + Agil 0,1l/ha - co o tym myslicie w niektorych miejscach przebijaja sie male jednoliscienie pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek87    0

Na 3 zabieg chciałem do Betanalu maxxPro 1.25l/ha dodać Venzar 500  0.5l/ha ale w sklepie pan odradził twierdząc ze się ich nie miesza. Jak to w koncu jest, bo na forum niektórzy je mieszają ?

 

Na bodziszka drobnego Betanal maxxPro zadziała w dawce 1.25l/ha czy zwiększyćdo 1,5 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Betalan maxx pro 1.25l/ha + Goltix 1l/ha + Agil 0,1l/ha - co o tym myslicie w niektorych miejscach przebijaja sie male jednoliscienie pryskac?

 

Nie łączył bym dwulisciennych z jedno, moze przypalić.

Ewentualnie zmniejsz dawkę.

 

Jest zasada ze graminicydu 5-7 dni po herbicydach, herbicydy 2-3 dni po graminicydach, Ja się tego trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Napisano (edytowany)

 

Zasad wzięta z LIZ.Ale też jest zasada,że do betanalu z dodatkiem safari nie dodaje się trendu.A w LIZ jak byk piszą,że trzeba.

Wracając do tematu.Dodałem na pierwszy oprysk do herbicydów 0,2l supero i buraki nic nie ucierpiały,a samosiewy jęczmienia zamilkły na zawsze.
 

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

OK. Nie piszesz w jakiej fazie był burak, jaka jest zalecana dawka herbicydu i graminicyda w stosunku do tej która zastosowałeś

Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.....

 

 

Swoją drogą ja też dałem Agil w takiej fazie buraka w jakiej nie powinienem. Efekt - samosiewy zbóż i inne po 2 dniach zaczęły żółknąć, burak troche przyhamowało, mniejsze buraki które z jakiś powodów obudziły sie z dużym opóźnieniem niestety nie przetrwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Koledzy czy na drugi zabieg polecacie mieszaninę belvedere z kosynierem czy lepiej osobno? i jakie dawki zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

OK. Nie piszesz w jakiej fazie był burak, jaka jest zalecana dawka herbicydu i graminicyda w stosunku do tej która zastosowałeś

Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.....

 

 

Swoją drogą ja też dałem Agil w takiej fazie buraka w jakiej nie powinienem. Efekt - samosiewy zbóż i inne po 2 dniach zaczęły żółknąć, burak troche przyhamowało, mniejsze buraki które z jakiś powodów obudziły sie z dużym opóźnieniem niestety nie przetrwały

Buraki w większości były na wierzchu.Jedne miały parę liści inne 2 a i siewki też się zdarzały.Takie beznadziejne wschody w tym roku.A co do herbicydu to dawka była ok 70%.1,5l beetup compact +0,2 kemiron + 0,25kg venzar.

 

Koledzy czy na drugi zabieg polecacie mieszaninę belvedere z kosynierem czy lepiej osobno? i jakie dawki zastosować?

Mieszaj śmiało.A co do dawek to takie jak etykieta mówi .1+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nie radzę dodawać venzaru do betanalu jak małe buraki.Bardzo wzmacnia oprysk i mniejsze jak dwa liście własciwe wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

czy nurrela d po 0.6 l załatwi mi rolnice w burakach i podobno trzeba pryskać w nocy o 24 żeby je załatwić podobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego na skrzyp w burakach nie bardzo coś znajdziesz, skrzyp występuje jeśli jest kwaśna ziemia więc musisz wapnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

jeśli buraki są w bardzo dobrej kondycji a skrzyp nie jest jak szczotka to będzie ok,ewentualnie możesz dać burakom mocznik siarczan magnezu i jakieś witaminki tak ze dwa razy

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj