wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

tomek73    579

Lepszy od max pro jest elite. Max jest nowym i lubi puścić. Ma za małą ilość substancji. Ja w tamtym roku stosowałem go, i nie zbyt zadowolony z niego byłem i nie tylko ja w tym regionie. Byłem w KWS na poletkach i stosowany był MAX pro i chaczką go musieli wspomagać, tak zadziałał.

Ja 1 betanal Elite,1l/ha 2 i 3 potem mieszanki kemiron i kemifarm, i może goltix jak dostane, jak nie to safari po 15g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Szczerze to mi w tamtym roku w hurtowni też mówili żeby podzielić safari na dwie dawki bo hamuje podobno buraka pełna dawka.

@poosa21 pierwszy raz to będziesz stosował?

Kontaktvin stosowałem 2 lata temu w dawce 2l/ha, W zeszłym roku dałem betanal elite 1l + goltix 1l i efekt był słabszy. Z rzapakiem nie ma problemu po safari. Nie polecam safari na pierwszą dawkę bo faktycznie hamuje wczesny rozwój. W zeszłym roku sąsiad sie pomylił i na pierwszy zabieg dał 20g safari, efekt był widoczny i zaro chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zawsze do maxx pro można dodac kemifamu bo ma mniej fendemifamu idesdemifamu ale za to ma w składzie lenacyl ktory działa doglebowo u mnie ten preparat sie sprawdził


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

witam. mam dla niektórych może banalne pytanie ale wolę w tym roku się poradzić... kiedy pryskać na chwasty dwuliścienne i czy betanal sie nadaje na pierwszą dawkę?? proszę o propozycje środków i terminy stosowania.. bo w tamtym roku słabo mi ta walka wyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

to ja tutaj z kolegą mogę się połączytć z ubiegłorocznym bólem.. ;) Ja w tym roku planuję na 1 dawkę dać torrero, może z czymś jeszcze ale to się zobaczy, na drugi zabieg tornado z powertwinem pewnie plus może coś na ostroznia (lontrel albo cliophar), a na trzeci zabieg pewnie akord z kemifanem i kemironem bo mi zostało z ubiegłego roku. Do II i III zabiegu dodam jeszcze coś jak asashi i powinno być git. Co do terminów, to sam będziesz widział jak chwasty będą rosły, aby zacząć z pierwszym zabiegiem to póxniej w 7-10dniowychodstępach następne zabiegi. Betanal ponoć się nadaje, ktoś pisał że dobrą czystkę robi z goltixem. Ja w tamtym roku miałem, ale jak tutaj widzę to nie tylko u mnie był słaby efekt. Przedsiewnie jeszcze pewnie na jednym kawalku na którym będę miał większą presję opryskam pyraminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Moim zdaniem choć się może mylę to asahi raczej ale nie z herbicydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

To samo można powiedzieć o herbicydach z odżywkami. Innej interpretacji herbicydów z asashi nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolego jak najbardziej z herbicydami w 2 i 3 zabiegu. Od dawna praktykowane i nawet polecana kombinacja przez przedstawiciela Arysty. Asashi pomaga zniesc burakom stress powodowany przez herbicydy.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Alio ma rację jak najbardziej zalecany opryski asashi + herbicydy , stosuję to już od dłuższego czasu i bardzo polecam,jeszcze też warto do siarczanu magnezu dołożyć tytanit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ale siarczan magnezu chyba juz nie z herbicydami? I stosujecie raz 0,6 czy dzielicie asahi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja do 3 zabiegu dokladam już siarczan, trochę moczniku i mikro. Nic sie nie dzieje a buraczki wtedy już chętnie jedzą.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj kupiłem środki na buraka.

Beetup 160 po 30 zł/l, czyli odpowiednik kemifarmu 320 to wychodzi 60 zł/l, przeliczając na substancje.

i Ethopol 500 to samo co kemiron 500 po 91 zl/l

Osadkowski Legnica odpowiednio kemifarm 83 zł i kemiron 130 zł.

Goltix po 140 zł/l ale dam safari po 560 za 120g.

Ogólnie 3 opryski na 4,5ha wyjdą mnie 1800 zł całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ceny z KSC brutto.

 

Beetup 160 - 28,27 zl/l

Ethopol - 82,16 zl/l

Kemifam - 85,28 zl/l

Kemiron - 121,61 zl/l

Goltix - 118,46 zl/l

Safari - 469,43 zl/120g

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj odbierałem nasiona i mam podobne ceny, tylko że to ceny netto, i należy doliczyć 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

Stosował ktoś z Was Impact 250 EC na zwalczanie chwościka?? chłopaki u mnie w tamtym roku stosowali i wyszło bardzo ładnie, miał ktoś doświadczenie z tym środkiem? bo mam do wzięcia za dobre pieniądze i poszukuje opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a ile zastosowac pyraminu Turbo odrazu po siewie? bo na etykiecie nie ma napisane jest tylko w polaczeniu z kemironem ale to juz po wschodach a ja chce odrazu po siewie. stary pyramin w proszku to dawalismy okolo 3,5 kg i potem jeszcze byly 2 zabiegi powschodowo czym innym a jak z tym pyraminem w plynie ile go i czy mozna w ogole po siewie odrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z prostej kalkulacji wynika ze nowego pyraminu musisz zastosować 3.7 litra na ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

Jaką dawkę Agilu można zastosować na owies głuchy w burakach jeśli dopiero buraki wschodzą i są w stadium liścieni? Myślałem o dawce 0,3l/ha ale czy nie spali buraków? Jestem zmuszony już coś działać w tym kierunku bo na jednym kawałku strasznie pojawił się owies głuchy i trzeba już zwalczać żeby nie było mniejszego plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Też się przyłączam do pytania o głuchy owies - buraków jeszcze nie widać a owies już jest ładny na szczęście nie na całym polu. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Stosował ktoś z Was Impact 250 EC na zwalczanie chwościka?? chłopaki u mnie w tamtym roku stosowali i wyszło bardzo ładnie, miał ktoś doświadczenie z tym środkiem? bo mam do wzięcia za dobre pieniądze i poszukuje opinii :)

Masz na" oku" Ukraina podaj cenę.Stosowałem i efekt dobry nie widzę różnicy z Duetem jeśli jakaś to w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj