News
Edi86

Czy opłaca się zasiac 1.7 ha zbożem na handel ?

Polecane posty

logan3512    25

W kukurydzę w pierwszym roku bym się nie pchał tylko zboże ,bo z kukurydzą może być różnie np.drutowce które po nieużytku często się pojawiaja i podgryzają kukurydzę . Bez obornika to musisz dużo sypnąć nawozów sztucznych pod nią.

• Thanks 1

Partyzant85    530

To ładne wyposażenie jak na OSP :D  - pewnie pod KSRG jesteście podciągnięci.

W zawodach bierzesz udział czy młodsi biegają ? :D

• Thanks 1

<<aF TEAM>>

Edi86    0

Przemekuliski to male gospodorstwo nieposiadam duzych przyczep i porządnego traktora żebym mogl zawieźć na skup 

Mam ursisa c 330 woz na 3 tony i jednoosiowke na ok 3 tony 

Bardzoej by pasowalo zeby jakies auto przyjechalo po zboże 

A jezeli chodzi o straz jesteśmy w ksrg od 92 roku , w zawodach starsi tez uczestniczą 

Wiadomość z agroFakt.pl

Edi86    0

Raczej zboże na handel tylko z tego wzgledu że nie mial bym poprostu na to czasu i kogos do pomocy 

Bartek933    3366

Moim zdaniem daj ogłoszenie dzierżawy i może ktoś się skusi

• Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Rolnik200598    136

Ja to już u siebie przerabiałem ponad 10 lat pole było w dzierżawie i dziękuję... Wolę sam obrobić

Bartek933    3366

Też mi rada, widać że kolega nie ma czasu, sprzętu i pojęcia 

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Rolnik200598    136

Ale może chce i ma chęci? Ja też nie miałem i nie mam póki co żadnego swojego sprzętu, wszystkiego się musiałem nauczyć a z czasem też jest różnie. 

Edi86    0

Sprzet jako taki mam , pole obrabialem jedyne co nie mam to siewnika ale moze w przyszłości sie kupi jak bedzie potrzebny 

to 6 ton na raz do skupu zawieść to mało jak na 30? a ile ty ton chcesz mieć z tego areału jak 12 będzie to max

Edi86    0

No 30 bedzie za licha , a ile będzie z tego kawalka to szczeze nie wiem pewneo kolo.10 jak mówisz , przedtem obrabialismy 3.4 ha ale teraz swojego mam  1.7 bo dziadkowie rozpisali

Edi86    0

No moze przesadzilem , pewnie da rade jak to ciapek 😁 ale na takich mniejszych gospodarstwach jak Moje zobacz woz bez świateł , przyczepka jednoosiowa to samo ani bez hamulców  , nie.ma także mozliwosci ich spiecia razem do tego dochodzi brak prawka żeby wogole z tum wszystkim jechac, noi najwaznieksze skupy ktore sa położone nawet do 70 km od Mojej miejscowości 

KlimekPL    270

O czym dyskusja, panowie :P Sie upieracie na te wożenie do skupów a przez olxa można sprzedawać, sami ludzie przyjadą i jeszcze worki w zamian dadzą, od żniw do żniw na spokojnie wszystko się sprzeda, zapotrzebowanie na ziarno wśród mniejszych i większych hodowców jest większe niż się wydaje. Ja sam tak sprzedaję od kilku lat i każdą zebraną ilość spokojnie rozsprzedam ludziom często trochę drożej niż po cenie rynkowej.

Jak masz stodołę to siej, koś, składuj, wrzucaj ogłoszenie na olx i cierpliwie wszystko sprzedasz.

Teraz na pierwszy rok najlepszym wyborem będzie tak jak mówiłem pszenżyto ozime, na takiej klasie się uda i te 4-5 ton z hektara powinno oddać, polecam odmianę Borowik. Pszenica to trochę ryzyko na nieużytku, a na żyto szkoda takiej ziemi. Ewentualnie podziel pole na pół i zasiej pszenżyta a na drugiej owsa, mniejsze a różne ilości towaru łatwiej i szybciej sprzedać.

• Thanks 1

rolkam72    22

Ja bym to najpierw scial orkanem potem jak kolega pisal talerzowka i jeśli byś chciał siać na jesień już to siej pszenzyto jak poprzednicy mówili. Po tej talerzowce niech sobie polezy przyschnie przywiednie i dobrze to przeorac nie tam na 10cm tylko dać te 20 conajmniej żeby się znów jajówa nie wywaliła i cosik uleci. Na wiosnę rzuc jakiego saletrzaku oprysk dobry i na magazyn do siebie wrzucisz na olx spokojnie sprzedaż  a wrazie by nie zapłacisz jakiemu sąsiadowi to ci na skup zawiezie 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kubapatoka
      Witam! Na wstępie powiem że mam niskie pH (między 3,9 a 4,7). Klasa gleb V i VI.  Uprawiam żyto ozime (Dańkowskie Diament) i sprzedaję je do młyna. W tamtym roku miałem tragiczną liczbę opadania (coś koło 70) ale w tym roku już jest z tym lepiej (398 i 325) ale mam strasznie małą gęstość. Średnia plonu na dzisiaj to ok 2t/ha więc słabiutko. Jesienią zastosowałem 200kg/ha Polifoski 6, wiosną 200kg/ha Saletrosanu 26 i 200 kg/ha mocznik 46N. Raz zastosowałem Stabilan 1l/ha + Moddus 0,2l/ha + mikroelementy + jakiś fungicyd. Co winić za tak niski plon? Czy tylko pH? Skąd gęstość na poziomie 71kg/hl? W nadchodzącym sezonie zasieję żyto hybrydowe, a przedtem dam ok 3t/ha wapna Nordcalc. Czy to pomoże, czy zadbać o coś jeszcze? Dodam że wyległo na dużej części.  
    • Przez Janbrach1
      Czy takie środki jak humus active, bactim słoma dają jakiś efekt czy to tylko strata pieniędzy? Prosze o odpowiedzi osoby które stosowały taki środki.
    • Przez SebastianP
      Witam pryskaliscie już scierniska wyżej wymienionymi środkami? Chwasty są niższe niż zalecane na etykiecie, ale sciernisko jest zazielenione (zwłaszcza perz). Chciałbym te pola opryskac przed jesiennym siewem, a muszę tam jeszcze wywieźć oborniki.
    • Przez niebo
      Jakie zbiory w 2019? 
    • Przez MKHarikeen
      Witam, zastanawiam się jakie zboża siać po sobie. Klasa ziemi iV woj. podkarpackie, myślę nad czymś takim:
      Pszenica ozima - Jęczmień jary - Pszenżyto ozime / Żyto ozime - Owies jary
      Na razie myślę jedynie nad tymi rodzajami zbóż. Chciałem się dowiedzieć co wy myślicie na ten temat, a jeżeli chodzi o rzepak to może za kilka lat.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.