Edi86

Czy opłaca się zasiac 1.7 ha zbożem na handel ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
logan3512    140

W kukurydzę w pierwszym roku bym się nie pchał tylko zboże ,bo z kukurydzą może być różnie np.drutowce które po nieużytku często się pojawiaja i podgryzają kukurydzę . Bez obornika to musisz dużo sypnąć nawozów sztucznych pod nią.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ładne wyposażenie jak na OSP :D  - pewnie pod KSRG jesteście podciągnięci.

W zawodach bierzesz udział czy młodsi biegają ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Przemekuliski to male gospodorstwo nieposiadam duzych przyczep i porządnego traktora żebym mogl zawieźć na skup 

Mam ursisa c 330 woz na 3 tony i jednoosiowke na ok 3 tony 

Bardzoej by pasowalo zeby jakies auto przyjechalo po zboże 

A jezeli chodzi o straz jesteśmy w ksrg od 92 roku , w zawodach starsi tez uczestniczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakaś hodowla we własnym zakresie wchodzi w grę czy tylko zboże na handel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Raczej zboże na handel tylko z tego wzgledu że nie mial bym poprostu na to czasu i kogos do pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moim zdaniem daj ogłoszenie dzierżawy i może ktoś się skusi

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to już u siebie przerabiałem ponad 10 lat pole było w dzierżawie i dziękuję... Wolę sam obrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Też mi rada, widać że kolega nie ma czasu, sprzętu i pojęcia 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale może chce i ma chęci? Ja też nie miałem i nie mam póki co żadnego swojego sprzętu, wszystkiego się musiałem nauczyć a z czasem też jest różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Sprzet jako taki mam , pole obrabialem jedyne co nie mam to siewnika ale moze w przyszłości sie kupi jak bedzie potrzebny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

No 30 bedzie za licha , a ile będzie z tego kawalka to szczeze nie wiem pewneo kolo.10 jak mówisz , przedtem obrabialismy 3.4 ha ale teraz swojego mam  1.7 bo dziadkowie rozpisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

No moze przesadzilem , pewnie da rade jak to ciapek 😁 ale na takich mniejszych gospodarstwach jak Moje zobacz woz bez świateł , przyczepka jednoosiowa to samo ani bez hamulców  , nie.ma także mozliwosci ich spiecia razem do tego dochodzi brak prawka żeby wogole z tum wszystkim jechac, noi najwaznieksze skupy ktore sa położone nawet do 70 km od Mojej miejscowości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

O czym dyskusja, panowie :P Sie upieracie na te wożenie do skupów a przez olxa można sprzedawać, sami ludzie przyjadą i jeszcze worki w zamian dadzą, od żniw do żniw na spokojnie wszystko się sprzeda, zapotrzebowanie na ziarno wśród mniejszych i większych hodowców jest większe niż się wydaje. Ja sam tak sprzedaję od kilku lat i każdą zebraną ilość spokojnie rozsprzedam ludziom często trochę drożej niż po cenie rynkowej.

Jak masz stodołę to siej, koś, składuj, wrzucaj ogłoszenie na olx i cierpliwie wszystko sprzedasz.

Teraz na pierwszy rok najlepszym wyborem będzie tak jak mówiłem pszenżyto ozime, na takiej klasie się uda i te 4-5 ton z hektara powinno oddać, polecam odmianę Borowik. Pszenica to trochę ryzyko na nieużytku, a na żyto szkoda takiej ziemi. Ewentualnie podziel pole na pół i zasiej pszenżyta a na drugiej owsa, mniejsze a różne ilości towaru łatwiej i szybciej sprzedać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Ja bym to najpierw scial orkanem potem jak kolega pisal talerzowka i jeśli byś chciał siać na jesień już to siej pszenzyto jak poprzednicy mówili. Po tej talerzowce niech sobie polezy przyschnie przywiednie i dobrze to przeorac nie tam na 10cm tylko dać te 20 conajmniej żeby się znów jajówa nie wywaliła i cosik uleci. Na wiosnę rzuc jakiego saletrzaku oprysk dobry i na magazyn do siebie wrzucisz na olx spokojnie sprzedaż  a wrazie by nie zapłacisz jakiemu sąsiadowi to ci na skup zawiezie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj