Edi86

Czy opłaca się zasiac 1.7 ha zbożem na handel ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Edi86    0

Witam

Czy opłaca sie obsiac 1.7 ha na handel ?

Mam traktor i maszyny , pole lezy teraz ugorem nie bylo obrabiane od 5 lat 

Prosze o poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

A jak najlepieji najszybciej doprowadzic to pole do stanu z przed lat ? Jakis oprysk ? Jest przerosniete trawa i chaszczami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

I zbierasz 12t z ha. Weź próbki gleby czy warto coś siać

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5548

Nie napisał jaka to klasa gleby , jak napisze to wtedy doradzimy co zasiać. A wcześniej wypadało by zbadać ph choćby płynem heliga , i ewentualnie zastosować wapno.

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Klasa gleby to większość 3 i reszta 4 

Co to jest plyn heliga ?

A randap ten 3 miesieczny ?

Edytowano przez Edi86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Na takiej klasie gleby w pierwszym roku możesz zasiać pszenżyto ozime. Pokaż może zdjęcia tej działki jak to wygląda to coś się wymyśli, ja co roku walczę z różnymi nieużytkami i czasami nawet przy takich niepozornych trza beczkę soli zjeść aby doprowadzić to do stanu, który pozwoli na wjazd siewnikiem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Oki zrobie zdjecia i wstawię .

Tylko koło 15 bo jestlem w pracy .

Ile kosztuja próbki gleby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

To taki szybki test na pomiar ph gleby który możesz wykonać we własnym zakresie. Jeśli chodzi o randap to kup zamiennik który będzie tańszy i dostępny w sklepie.  Jeśli chodzi o czas działania randapu to 3 tygodnie.

Cena próbki gleby to około 13zł.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Aha spoko dzięki 

Panowie a czy istnieja takie firmy zajmujace sie np. Transportem zboza do skupu ?chodzi mi o cos takiego że np. W trakcie zniw przyjeżdża auto po zboże i na skup ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Nie wiem w jakim regionie mieszkasz ale u mnie to nawet skupy maja swoje kombajny, ciągniki i przyczepy. Wskazujesz pole, jesteś w czasie warzenia i tyle twojej roboty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Ja mieszkam niedaleko Krakowa a dokladnie 8 km od Olkusza jak by ktos kojarzył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Nie, odbierają też ciągnikami. Musisz tylko zapewnić dojazd do pola lub magazynu(wysokość minimalna 3,2m i załadunek lub dostęp to instalacji siłowej-maja przenośnik ślimakowy mobilny). W każdym regionie jest inaczej.

Edytowano przez Konrad_Duda
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Daj w dzierżawę i masz spokój

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pierwszy rok to może z jakimś okolicznym rolnikiem się dogadaj to może kupi od ciebie zboże. Co do pytania co siać - kukurydza na ziarno ładnie by sypnęła po tylu latach ugorowania. Teraz możesz jako tako odchwaścić i jak się wyrobisz to przed 20 sierpnia facelia, pózniej talerzówka. Na wiosnę orka, nawozy i kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

U nas sa waskie kawałki a dlugie konkretniejsi rolnicy co.maja większe traktory i sprzęt nie chca takiego pola w dzierżawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Kukurydzę ziarnową trzeba dosuszać albo sprzedawać na pniu a nie ukrywajmy, do 1,7ha żadna firma nie przyjedzie. Zostają tylko zboża, z takiej powierzchni to spokojnie posprzedajesz wszystko za pośrednictwem OLX i ludzie sami będą przyjeżdżać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś w okolicy sieje na ziarno to zawsze można się dogadać z koszeniem lub odbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz duże prawdopodobieństwo że sprzedasz wszystko właśnie za pośrednictwem OLX itp. Mieszkasz niedaleko dużych miast więc na pewno są blisko ludzie hodujący kury, kurczaki i sprzedający je mieszkańcom Krakowa czy właśnie Olkusza. Wielu z nich zapewne nie ma swojego zboża. A miasto typu Kraków to ogromny rynek zbytu głównie jajek, wiem bo siostra mieszkająca w Krakowie bierze ode mnie jajka i sprzedaje po znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Edi86 - tak odbiegając od tematu to w PSP pracujesz czy ochotnik>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi86    0

Dzięki za porady 

Jestem w Ochotniczej Straży 

Osp Gorenice zapraszam na Facebooka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj