Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MICH4Ł    0

Witam. Zacznijmy od tego ,że mam 18 lat chodzę do szkoły zawodowej w tym roku będę kończył szkołę i bardzo interesuje się rolnictwem. Lubię pracę w polu no po prostu kręci mnie to i chciałbym to robić w przyszłości ale wiele osób mówi mi ,że jest to nieopłacalne i ,że trzeba mieć tysiące hektarów aby się opłacało ,ale ja jestem innego zdania nie wiem może się mylę no ale po prostu lubię maszyny rolnicze i pracę w polu no cieszy mnie to jak mogę coś pomóc komuś w polu. Więc jestem tu z pytaniem czy opłaca się zaczynać nie mając nic ?   

wojtal24    484

brawo Ty @zetorki 12

skladam wniosek formalny do @yacentego zebys zostal moderatorem chociaz na okres wakacyjny😉

do autora tematu poszukaj na forum juz jest kilka takich tematow

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    30

Jeśli lubi prace polowe i maszyny rolnicze to niech poszuka sobie pracy w jakims gospodarstwie albo serwisie maszyn rolniczych. Popracujesz sobie do woli, a jak sie znudzi to zmienisz. Mlody jestes, a z wiekiem zapal mija...

peewee1984    30

No to kup sobie hektar pola, do tego ursusa c-330 i podstawowe maszyny i juz będziesz pracowal na swoim. Zeby zaczac calkiem od zera potrzebujesz sporego kapitalu, a zysk znikomy i niepewny. 

Adrian_K_90    686

Nic w sensie dosłownym? Bo czasem ludzie mówią do czego to oni nie doszli od zera, ale potem się okazuje, że te zero to jednak było parę ha. i kilka podstawowych maszyn. 

witejus    1212

nie mając nic niczego nie zacznie ,żaden bank nie da kredytu na zakup gospodarstwa i maszyn w całości młodej osobie bez historii kredytowej. Poza tym gdyby nawet teoretycznie dał, to przy dzisiejszej huśtawce cen nim spłaci kredyt i czegoś się dorobi to już się zestarzeje i życie zmarnowane

• Like 1

wojtal24    484

po pierwsze to po zmianiep przepisow przez Pis kilka lat temu to nie bedac rolnikiem to nie kupi ziemi bo przynajmiej musi miec wyksztalcenie rolnicze wtedy pisze prosbe do ministra rolnictwa lub prezesa kowr druga sprawa ktory bank da mu kredyt jak banki chca dwu trzy krotne zabezpieczenie temat tyle lat walkowany na forum moderator powinie to polaczyc z innymi tego typu tematami i po spawie

ZETOR TEAM

Adrian_K_90    686

Jeszcze pozostaje opcja, namierzenia, poznania, uwiedzenia i ożenienia się z córką rolnika. Tylko musi pamiętać, aby była jedynaczką.  

• Like 4

KlimekPL    301

Tak i wtedy zostanie parobkiem teścia, do d*py z takim "gospodarzeniem".

Grog    14

Są 4 sposoby żeby mieć duże gospodarstwo.

1. Po prostu urodzić się na takim i to jest najlepsze rozwiązanie ale już zmarnowales wszystko😂

2. Ożenić się na takie gospodarstwo jak znajdziesz jedynaczke i Cię będą chcieli. Powodzenia w szukaniu 'prawdziwej' miłości😂

3. Dorobić się samemu ale to jak na razie nie masz szans. Bo na to trzeba mieć duuuuuzo kasy doświadczenia dobry pomysł i jeszcze więcej szczęścia. 

4. Wygrać w lotka i kupić. Ale nie licz na to😁

Moja rada nie zaczynaj z małym gospodarstwem bo się narobisz a nie dorobisz. Lepiej po prostu zacznij gdzieś pracę a jak lubisz rolnictwo to szukaj w rolnictwie.

• Like 1

KlimekPL    301

Ja kiedyś powiedzialem sobie ze chce prowadzić gospodatstwo i jakoś sie uzbieralo 30ha dzierżawy mając 1,3ha swojej ziemi. Myslalem żeby jeszcze zwiększać powierzchnię ale odpuszczam i zadbam o to co mam bo mozna powiedzieć że to takie "pewne" dzierżawy. 

Myślę, że osiągnąłem jakiś kompromis zyciowy i nawet nie majac własnej ziemi można prowadzić gospodatstwo jeśli sie chce i pokombinuje. Może kolega zrobi tak samo? 

MICH4Ł    0

No powiem szczerze ,że mimo tych porad tutaj będę próbował i jak na razie nie mam zamiaru się poddać i wieżę ,że się da.

KlimekPL    301

W jaki sposób chcesz próbować? Wiedz, że rynek i pogoda są bezlitosne, można inwestować i wszystko robić jak najlepiej a potem przyjdzie susza albo gradobicie, zbierasz połowę plonu marnej jakości i ceną przy sprzedaży też nie nadrobisz. W mojej okolicy mam znajomego co też jest rolnikiem bo chciał nim być, w dzierżawie ponad 200ha, ale gdyby nie firma którą prowadzi i ma z czego dokładać to juz dawno nie byłoby gospodarki ale upiera się ciągle próbować aby w końcu doczekać tego przelomowego roku 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj