tomi83

Jaki ciagnik do tura

Polecane posty

kostekk1990    0

a propo wywrotnych mtz napewno to jest bujda bo kazdy ciągnik z turem mozna wywrucic wystarczy podniesc tura do gory i skrecic gwałtownie i gleba heh. mf 83 r napewno nie ma 3500 mth tylko ponad 10000 nie patrz na mth tylko na stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mf ma zsynchronizowaną skrzynie, silnik 90 km, jest zwrotniejszy. Pozatym róznica tych kilku lat nic nie zmienia co do jakości materiałów i konstrukcji mf i tak będzie lepszy. Seria 6xx to prosty ciagnik bez elektroniki więc np za 5 lat szybciej znajdzesz nabywcę na dobry egzemplaż niz na mtz-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wszystkich stać na nówki lub nawet 10 letnie. Juz cięzko sprzedać ciagnik z lat 80 tych ale szybciej sprzedasz mf niż mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witamsmile.gif myslę ze to dobre miejsce bym napisałsmile.gif więc tak posiadam c-385, c-355 i zetorka 3011 przymiezam się do kupna tura i moje pytanie do którego ciągnika załozyc?? (pomijamy 385) przy załozeniu tura odrazu idzie wspomaganie ne mam zamiary sobie rąk naderwać dośc duzo nimi pracujesmile.gifzasilanie tura tez pójdzie osobno bedzie pompa na wom, inwestowac w jakiegoś 3B tez nie bede zamierzam kupić jedno sekcyjnego i sam dołoze 2 sekcje(tłoki nie problem rozdzielacz mam) więc który lepszy 355 czy 3011?? (odrazu napisze ze lubie cięzkie ładunki podnosić w jakimś temacie pisałem ze jednego roku sianokiszonke musieliśmy ładować 385 sasiada jak swojej nie mielismy 355 nie podnosiła balotów tylko swój przodek) wiec czy taz przypadkiem nie rozerwę 3011??

z góry dzięki za opd pozdrawiamsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Zakładaj do c-355 :) A dlaczego nie 3b ? Jest o wiele krótszy od zwykłego, ma większe tłoki i o wiele więcej podnosi :) Belki bez problemu dźwiga, jak coś cięższego to aż tył do góry idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mam 2 tury jeden zwykły drugi 3b, i w tamtym roku kupowałem bele i pojechałem po nie c-360 z 3b nałożyłem bezproblemowo, później woziłem te bele dla krów i raz pojechałem spróbować zwykłym turem to jak opusciłem bele to podniósł ją na wysokość ok. 1m i wyżej nie dał rady, a 3b kładłem na przyczepe je normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no własnie cena robi swoje zamiezam kupić dobrą uzywkę nawet samą rame a tłoki to sobie załatwiesmile.gif co długie to zawsze idzie skrócićsmile.gif chociaż 3B lepiej wygląda

a zasilanie bedzie zewnętrzne wiec i pompa porządna bedzie a zawory ustawie według potrzebysmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wydaje mi się ze gdzieś pisałem o tym mocowaniu mi własnie lepiej by pasowało zeby nie miał tych szyn pod spodem przyjdzie jechać do lasu a pienki nie raz same wyrastają z ziemi, czy wszystkie zwykłe tury mają te szyny?? i dołączam się do pytania czy mocowanie na blok nie jest za słabe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mocowanie jest od korpusu przedniego mostu do obudowy skrzyni. Ja ładowałem juz wszystko praktycznie c-360, beton rozrobiony na łyżce, big bagi 500kg, żwir, ziemie, obornik, bele i wszystko jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Tylko że zwykłym turem wyżej sięgniesz :) Ja jak w swoim przełożę siłowniki w dalsze dziury to i więcej dzwignę.


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

Jeżeli chodzi o Mtz 82 to według mnie te starsze modele sa niezniszczalne, jestem w posiadaniu egzemplarza z 95r, jeszcze bez orbitrola i wszystkie ważniejsze części oprócz rozrusznika który został zmieniony na wysoko obrotowy nie zostaly nawet ruszane.Silnik po przepracowaniu 8000 motogodzin nigdy nie był remontowany i oczywiście nie bieze wcale oleju.Jedynymi wadami tych egzemplarzy jest rozrusznik, układ kierowniczy i hamulce. Ale moim zdaniem jako wieloletni uzytlkownik maszyna w 100% godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I co to nam wnosi do tematu? Nic, zupełnie nic.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj