tomi83

Jaki ciagnik do tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Renault 95/103.14/34 albo MF 3060/3070. Do 35tys znajdzie coś w dobrym stanie. Komfort mają przyzwoity, części zawsze się znajdą. Co ma jeszcze robić ten ciągnik, bo jeśli tlyko do tura to radze pomyśleć nad ładowarką.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

właśnie zetor z przodkiem by był najlepszy znam ludzi to jeżdżą i takimi ciągnikimi z turem i nie narzekają


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Jakiś zetorek byłby dobry. Do 35 tys na pewno znajdziesz coś porządnego. Części nie za drogie i z łatwością można kupić nowe , a traktory dobre i solidne :) Jeżeli ciągnik miałby być tylko do tura i lżejszych prac to poleciłbym 7245 , a jeżeli do jakiś ciężejszych prac to 7745 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mf 3080 jak dla mnie ciągnik do tura powinien mieć te 100km i najlepiej żeby to była to szóstka

zetor może i to dobra firma ale nie oszukujmy się zetor nie jest ekonomicznym ciągnikiem

 

Polecam ci również ładowarkę teleskopową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kolego jak ciągnik ma chodzić tylko przy turze to lepiej kup ładowarkę albo koparko-ładowarkę za 35 tyś to kupisz zaje.... sprzęt  np 

 

http://motoallegro.pl/item1051794725_koparko_ladowarka_ostrowek_nk_451b.html

 

 

z częściami nie ma problemu a i zawsze można sobie dorobić i jest sprzęt dużo silniejszy   bardziej  uniwersalne czy zrobić jakiś wykop czy coś to nie ma problemu . Stajesz sie wtedy bardziej nie zależny .

 

 

 

 

http://motoallegro.pl/item1058867014_schaeff_koparko_ladowarka_1985rok.html

 

albo ładowarkę  ale nie teleskopową tlyko zwykłą większa siła i zdolności terenowe.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=K15101

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=K17389

 

 a jeśli chcesz się nadal zdecydować na ciągnik to polecam mtza lub pronara   z turem pronarowskim wymażony sprzęt  ciągniki są bardzo drogie i nie mają tyle siły spójrzcie  sami na  tą ładowarke K-702M  za te  pieniądze sprzęt jak marzenie i nie taki stary . Do  Kampanii buraczanej czy kiszonki akurat :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

Mi tylko chodzi o ciagnik rzadnej ładowarki czy zetor 7745 turbo wystarczajacy bedzie do tura nie zasłaby ma mi słurzyc do wypychania obornika i załadunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A ja polecam zetora 7245, spokojnie wystarczy, i ma o wiele lepszy przedni most od MTZ co jest bardzo ważne przy turze, ma dobrą hydraulike, części tanie i dostępne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

mf 3080 polecam ale musisz dobry egzemplaz znalezc. jak dobrze poszukasz to i klime bedziesz miał, ma on 6 cyl silnik bez turbo i jest bardzo oszcedny i posiada około 110 km 5 kvernelanda na resorze radzi .Spalanie przy tuze moze bedzie 6 l na mth bo przy pługu w 9 sie miesci 3060 i 3070 pala wiecej od 3080 albo moze case 4230 4 cyl 80 km tylko ze za 35 tys nie kupisz .fendt seria 300 tez są dobre a nawet bardzo dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

O wjazd to sie nieboje 3 metry wysokosci to spokojnie wejdzie ile na jednom mtg zetor 7745 T łyknie a ile MTZ 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ty nie patrz na spalanie, tylko na to czy Ci ciagnik wytrzyma przy turze, o ile wiem to mtz mają słabe mosty przednie, i lubią na skrzyni pękać więc chyba lepiej zetora.. spalanie będzie porównywalne, wiadomo że ten kto nie jeździł zetorem bedzie twierdził że on dużo pali, co nie prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Też się wtrące do rozmowy i podzielę zdanie kolegów polecających mf3060-70,po pierwsze niskie spalanie,po drugie co jest też bardzo ważne przy pracy z turem bardzo mały promień skrętu.Na pewno bym nie polecał pronara,tam hydraulika jest tak wspaniale rozbudowana że chyba ruskie już tego bardziej nie mogli skomplikować a poza tym słyszałem o przypadkach że one z ładowaczem potrafią się wywrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takiej głupoty nie słyszałem ,żeby się pronar przy turze wywrócił biggrin.gif a i jeszcze jedno mtz na krzyżaku czy na zwykłym moście wytrzyma tura w 100%rolleyes.gif zresztą popatrzcie w galerii AGROFOTO u ludzi którzy maja MTZy 82 z turami i ich popytajcie to sie upewnicie a jak nie to na www.youtube.pl zapytajcie użytkownika BizonBS http://www.youtube.com/user/BizonBS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Głupotą to jest twierdzenie że napędy przy tej technologii zza wschodniej granicy są takie wytrzymałe i niezawodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Głupotą to jest twierdzenie, że jak MTZ/Belarus/Pronar to fikołki wywija z turem, albo stwierdzenia o braku wytrzymałości przednich mostów- pewnie w większości to taki głuchy telefon, potwatrzanie po kimś co ktoś powiedział.

 

MTZ nie mają wcale takich słabych przednich mostów- fakt faktem, że prostota mostu krzyżakowego jest lepsza niż komplikowanie sobie życia stożkowym, co jednak wcale nie oznacza, że to kiepska konstrukcja. Poza tym, nie wiem jak w Pronarach, ale w Belarusach są wzmacniane tuleje i rama.

 

Wszystko też zależy jak się ciągnik użytkuje- jak się dba to się ma.

 

Mój kuzyn kupił MTZ z ładowaczem 96 roku bodajże, za grosze, ciągnik wcześniej pracował w lesie, tartaku. Kuzyn robi nim od 3 lat przy oborniku, belach, przy budowie, i z tego co wiem to żadnych awarii nie miał, most wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

Oglondałem dzisiaj mf 698 w super stanie 3500mtg szerokie ogumienie do tura był by dobry czy brac mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Raczej mf a chociaz oczywiscie nie wiem jaki stan. Ale bedzie napewno zwrotniejszy, pozatym stary mf bedzie i tak nowszą konstrukcją niz mtz pozatym inna jakośc materiałów.

Co do tych fikołków i pękania czy przełamywania nie wiem po co ludzie takie głupoty wypisuja przewrócić czy połamac można wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

mój sąsiad na Pronara z turem i nie narzeka ma niego ani nic się nie dzieje a powiem wam że ma ten ciągnik i tur co robic... ale ja chyba pozostane przy Zetorze, bo te ruskie jakos mnie nie pociągają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@hubertuss a nie uważasz, że mf z tego rocznika ma już swoje lata i bedzie porządnie wyeksploatowany? '83 rok to 27 lat, i ta jego "nowsza konstrukcja" niewiele da, bo swoje już zrobił, "materiał zmęczony"- więc można tu polemizować z tą jakością materiałów. Sporo młodszy MTZ byłby pewnie za tego mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co nie oznacza że nowy w jednym i drugim przypadku jest to sprzęt uzywany> Co do mtz jakieś tam opinie słyszałem ze te z lat 80 jakościowo lepsze od tych z 90 ale nie chce sie spierać. Pozatym jak zaznaczyłem na poczatku stan sie liczy no i jak bynie patrzyc mf bedzie zwrotniejszy od mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Stary, ale różnica 10lat na korzyść MTZ. Wg mnie 10lat, a nawet kilka, to sporo jak na ciągnik rolniczy. Wszystko ma ograniczoną wytrzymałość. 27letni MF a nastoletni MTZ- trzeba brać też pod uwagę to jaki wiek te maszyny osiągną za 5-10lat, czyli przez okres ich użytkowania. I wtedy mówimy o 30 bądź niemal 40letnim MF, i młodszym od niego o jakieś 10lat MTZ.

 

 

Hmm dzisiaj dużo rzeczy jest "made in china", tzn. podzespoły są tam produkowane, a potem pozostaje wkestia gdzie i kto to potem skladał "do kupy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj