Zaloguj się, aby obserwować  
pimper21

Jaką prasę kostkującą byście wybrali na 40ha?

Polecane posty

pimper21    61

chciał bym kupić jakąś prese kostkującą do 15 tys. poleccię coś ,a i o drazu jak cos podpowieccie to wypiszcie(+)i(-):)

 

presa chodziła by przy 40ha słoma i siano :D a może zdecydował bym sie i na rolującą nie wiem zobaczymy :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

na 40 ha kostkująca??

to sie nieżle narobisz :D

masz ładowacz przy ciagniku??

zdecydowanie lepiej by było rolującą

poniewaz sam wszystko zrobisz:)

a kostkujacą bys musiał mieć dodatkowo pare osob do zwozenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Pomyśl ile byś miał pracy na 40h z kostkującą. Lepiej kopic rolującą. Nie potrzeba tyle ludzi do pracy i szybciej wszystko zrobisz. Pomyśl nad tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

u nas sąsiad kupił za 10 tyś. i co rozj...że może z 20 ty. bm wyłożył zalezy jakie będą fundusze teraz po powodziach to 1/2 QQ poszła na marne zboża zrzułkniały :) a tura mam przy MF255 mozna by było jeszcze na zarobek do kogoś jeździć unas dużo ludzi robi baloty tagże zwrucila by sie chwila moment ale jakiej firmy jak już wybrać ??? :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy takiej ilości to już raczej belująca. :D Jednak pytanie czy gosp. jest przystosowane do belek. Kolega zbiera kostkę z areału dwukrotnie większego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Bierz rolującą, mniej roboty i możesz sam zrobić, a przy kostkującej musisz ludzi zatrudnić. Wracając do tej prasy kostkującej to jak byś już chciał to sipmę z-224/1 :D


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak bys chcial kostkujaca to ja mam na sprzedaz sipme z 224/1 z 91r.

jestem 1 wlascicielem a od kilku lat bardzo malo prasuje rok temu tylko 1 ha

cena 10 tys zl zobacz w mojej galerii jest zdjecie

wszystko oeyginal

wymienione tylko igly i aparaty wiazace ( ale to normalne)

garazowana caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

nom zobacze ale chyba za rok kupie belującą teraz to nie stać ale za rok do łoży się i będzie :D ale jakiej firmy ta belującą wybrać ?? :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

używaną zachodnią w dobrym stanie :D


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Widzę ze kolega jednak zdecydował się na rolkę :)

ale nie wiem czemu się tak dziwicie ze 40 ha na kostkę to dużo :) sam zbieram z podobnego areału słomę,kończynę i siano za pomocą prasy z -224 i to bez szyn do załadunku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no mam już prase kostkującą ale to jest stara maszyna i jeden snopek zrobi a drugi rozwali :) ale rolującato już co innego

1.balota postawie gdzieś na zewnątrz i słoma stoi cały rok nieczeba pżechowywadz w stodole :D

 

a z jakim ciągnikiem to nie wiem do jakiego dopasować :) zetor 8011 lub MF255 z turem :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej7129    0

jeżeli chcesz rolującą to polecam claas rolant 44s, wujek ma i jest mało awaryjna, ma siatkę także idzie dosyć sprawnie a zetor 8011 da spokojnie z nią radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Kolego pawlus224 widać że nigdy nie zbierałeś słomy w balotach,gdybyś raz spróbował,nigdy byś do kostki nie wrócił i nie zadawał byś takich pytań.Oszczędność czasu,pieniędzy i nerw,nie usisz sie martwić że sprasowane i moze zmoknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

na te duże kostkującą wżyciu :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

SIPMA Z-279/1 : co powiecie o niej ?? wady zalety :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj