Paatryk12dsa

Rewitalizacja Bizon Z056

Polecane posty

Witam, zakupiłem bizona Z056 "za grosze" Skrzynia dobra, silnik zdrowy (nie bierze oleju) Niestety potrzebuje dość konkretnej rewitalizacji m.in.

-Malowanie 

-Wymiana przewodów hydraulicznych w 100% (Pompa zdrowa)

-Instalacja elektryczna do wymiany w 100%

-Łożyska 80% do wymiany

-Wytrząsacze

- Sito górne 

-Klepisko

-Podajnik kłosowy i zbożowy

-Cepy

- Pasy i koło pasowe wentylatora

Ile mniej wiecej może to kosztować i jak się za to zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

bierzesz klucze 2x13 ,2x17 przecinak młotek i lecisz po kolei , a wpisać każda część w google i masz cenę ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Pewnie kosztów bedzie drugie tyle co dałeś za kombajn jeśli remont wykonacie sami, a wogóle myślisz go jeszcze na ten sezon wskrzesić. Zapomniałem dodać, że jakość dzisiejszych części nie napawa optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Najlepiej to jakbyś wyciągał ze starych trupów w miare świeże części bo te nowe to można sobie no , ale to dużo czasu i chęci potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, micgal39533 napisał:

Że też chcę się komuś w to bawić i reanimowac

Wolę kupić za 10 tys, wsadzić drógie 10 i mieć sprawnego bizonka niż kupić za 20 i tak samo go robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Zacznijmy od tego że wgl bym już bizona nie kupił bo to skarbonka nowe części z gównolitu pochodzą dwa dni i na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie taki sprawny jak wyremontujesz to się okaże ;) Generalnie to co wymieniłeś podpunktami wskazuje na to że jest cały wyeksploatowany, więc z życia wiem że będą ciągłe niespodzianki pomimo że wymienisz to co niby wiesz co masz wymienić, a w praniu powychodzi bo już wszystko wytłuczone. I jestem zdania jak kolega wyżej, lepiej kupić coś zachodniego w dobrym stanie i zmieniać cześci na markowe. A polskie to są dobre ale tylko dziewczyny nic więcej ;)  No ale, masz kupe czasu do nowego sezonu by go rozebrać w mak i grzebać, tylko że pytasz jak się za to zabrać to kiepsko to widze wszystko , maszyny do roboty to kupuje ktoś kto zna sie na mechanice a nie będzie się pytał w internecie jak co po kolei rozbierać, a nikt Ci kosztorysu nie zrobi, może lepiej napisz do jakiejś agromy liste co potrzebujesz i wycene he

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Myśle dokładnie tak samo Skoro pytasz to znaczy że sam się nie znasz a skoro się nie znasz to zrobisz źle a jak zrobisz źle to będziesz robił kilka razy to samo puki sie nauczysz a to kosztuje i więcej cię wyniesie ta zabawa niż wynajmowanie kombajnu co żniwa i święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5591

Jeśli dałeś za niego 10 tys i do roboty na początek jest to co napisałeś to przepłaciłeś i to zdrowo...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj