Lipa12

John Deere 6220 wysiadł komputer??

Polecane posty

wjanusz23    6

Dam ci prostą radę wyciąg BCU jedż do kogoś kto ma podobny model JD nie koniecznie 6220 może być 6420 wypnij jego BCU i podłącz swój i będziesz wiedział czy to wina komputera jeśli zadziała to komputer jest ok.jeśli nie to komputer do wymiany i tyle proste i w stu procentach pewna diagnoza nie tracisz na przyjazdy serwisu bo sam jesteś w stanie to sprawdzić. a nie kombinuj z przeróbkami własnej konstrukcji pracy podnośnika bo może się to skończyć tragicznie nie koniecznie dla ciebie ale dla twoich bliskich ,dzieci itp.Układ sterujący podnośnikiem ma zabespieczenia transportowe blokujące podnośnik na kturym masz podpięty np.jakiś ciężar o wadze tony i teraz wyobraż sobie że ktoś jest w zasięgu podniesionego narzędzia, sam możesz na polu coś robić i niemasz kontroli nad podniesionym podnośnikiem przyciśnie cię ani niebędzieszwiedział kiedy ,tak więc nie stosuj takich przeróbek tylko proś najbliższego rolnika który ma podobnego Joohna i sprawdż to.za wczasu puki jesteś cały i zdrowy,zdrowie i życie twoje i twoich bliskich ma chyba większą wartość niż cena nowego komputera.

Właściciele JD.zazwyczaj pomagają sobie na wzajem i nie zdażyło mi się aby który kolwiek odmówił,bo dzisiaj ja mam problem a jutro ty możesz mieć podobny, tak więc starajmy się sobie pomagać w takich sytuacjach nic to nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myśle że ciężko będzie na takiego trafić jeśli jeszcze ktoś się w miare orjętuje co i jak to może pozwoli. Jesli jednak ktoś się nie zna nie pozwoli ci nawet żarówki zamienic nie mówiąc o kompie. Generalnie zasada jest taka w większości przypadków mało kogo obchodzą czyjeś problemy nawet niektórych ciesszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Jeśli sam niema takich możliwości to niech zleci to serwisowi,oni mają dane swoich klientów więc wiedzą kto ma taki model i bez problemu to sprawdzą pięć minut iwszystko jasne.

Ja jednak bym namawiał wszystkich użytkowników marki JD do pomagania sobie w takich sytuacjach nie obawiajmy się nic złego się nie stanie przy takich próbach można spokojnie tak sprawdzać,bieżemy podejżany sterownik i podpinamy do sprawnego ciągnika,proste szybkie i w stu procentach pewne sprawdzenie a co najważniejsze bespieczne,polecam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

witam

Lipa12 nic nie pisałeś o filtrze oleju czy sprawdzałeś go? Mój kuzyn miał podobny przypadek w MF-ie i był po prostu przypchany filtr olejowy. Może to właśnie on blokuje część olej u odpowiednie ciśnienie nie trafia na podnośnik. to wydaje się naj mniej prawdopodobne gdyż reszta hydrauliki działa w porządku ale warto by było sprawdzić.

 

wjanusz23 masz rację w dzisiejszych czasach trzeba sobie na wzajem pomagać bo samemu trudno w niektórych sytuacjach bez pomocy kogoś czasem zupełnie obcego poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

filtr odpada, ma regularnie zmieniane, zresztą na silniczku krokowym jest pokrętło na śrubokręt którym można ręcznie podnosić i opuszczac, i jak tak robie to wszystko działa... czytając wszystkie opinie obstawiam że:

1. Wysiadł komputer

2. Stracił oprogramowanie

3. Zaśniedziały kable lub gdzieś nie łączą

 

Wątpię żeby to było coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Witam ponownie. Dowiedziałem się że często w takich przypadkach pomaga resetowanie komputera przez odłączenie klem od akumulatora na 2-3 dni. Podobno po włączeniu komputer na nowo wyszukuje wszystko i znalazłem przypadek w którym takie coś pomogło ale nie wiem czy wszystko będzie ok później? Może byc taka opcja że po dłuższym czasie bez zasilania mogę go już nie uruchomic? Opłaca się to robic? Ktoś już wyciągał przy ciągnikach tego typu akumulator na dłuższy czas np do ładowania? Mój JD jest z 2004 roku ale jeszcze nigdy nie odkręcałem klem. Czekam na odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeszcze się z tym nie uporałeś. Nie wiem czy to pomoże możesz zrobić tak najwyżej trzeba będzie wgrać nowe oprogramowanie to twoja decyzja. Popytaj w serwisach czy to jest jakas metoda. W przypadku auta może nawet miesiąc stac bez aku i nic sie nie skasuje oprócz zegarka. Pozatym komp może miec własną bateryjke jak np pecet ale na tym się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja wyjmowałem akumulator do ładowania na dłuższy czas-parę lat temu gdy też były siarczyste mrozy a JD stał w nieogrzewanym garażu-nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

no nie uporałem się bo ciągle nie ma czasu, żniwa, zwożenie balotów, obornik, prace z turem w gminie, teraz zaczynamy kopanie buraków, potem zima i du... już wątpię że go kiedykolwiek wstawię do naprawy ale naprawdę się boję że elektrykowi się ręka omsknie i mi jeszcze cały komp spali a na to nie mogę sobie pozwolic :lol: narazie przeglądam całego neta za jakimś innym komputerem z ciągnika na części itd. Spróbuje z tym akumulatorem ale wątpię że to zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Widzę że dalej nie rozwiązałeś problemu,powiedz mi czy umiesz odczytać kody diagnostyczne w swoim ciągniku ?.

Jeśli tak to napisz jakie kody są generowane, bo napewno są bez dwóch zdań ,masz performens monitor w ciągniku czy nie? napisz to postaram się ci pomódz.

A akumulator można spokojnie odłączać bez żadnej obawy, sterowniki posiadaja pamięć nieulotną i nie utraca swoich danych po odłączeniu akumulatora.Z tym że w twoim przypadku takie manewry nic ci nie dadzą na 99 procent masz problem z wiązka przewodów sterującą podnośnikiem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Wiecie moze cos wiecej w tej sprawie?

Pytam poniewaz mam podobny a moze nawet taki sam problem a dokładniej:

Mam John Deere 6320 Premium z 2002 roku problem polega na tym ze podnoszenia działa tylko za pomocą tych dwóch przycisków po lewej stronie(jak sie połozy reke na podnosniku to akurat pasują na kciuk) natomiast podnoszenie za pomocą suwaka nie działa chyba ze sie przestawi sie sróbokretem ten silniczek (czy nie wiem jak to zanwac) za kabiną to wtey podniesie ale nie rozłaczy pompy nawet gdy podniesie na maxa to pompa cały czas pompuje. Zawowałem takiego goscia i stwierdził ze wyskakują jakies błedy i nie moze ich usunac a jak usunie to itak od nowa sie pojawiaja czy cos takiego..

Moze ktos wie co mu dolega albo zna jakiegos fachowca? Jestem z woj kujawsko-pomorskiego

Prosze o pomoc jesli cos wiecie w tej sprawie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

SLAWEK juz kilka razy pisalem co w tej sytuacji jest uszkodzone i co nalezy zrobic, jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Nie bede sie powtarzał bo malo kto slucha moich rad. Szukaj "problem z podnosnikiem JD 6800" a jak Ci zalezy na konkretnej poradzie to napisz na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Wiecie moze cos wiecej w tej sprawie?

Pytam poniewaz mam podobny a moze nawet taki sam problem a dokładniej:

Mam John Deere 6320 Premium z 2002 roku problem polega na tym ze podnoszenia działa tylko za pomocą tych dwóch przycisków po lewej stronie(jak sie połozy reke na podnosniku to akurat pasują na kciuk) natomiast podnoszenie za pomocą suwaka nie działa chyba ze sie przestawi sie sróbokretem ten silniczek (czy nie wiem jak to zanwac) za kabiną to wtey podniesie ale nie rozłaczy pompy nawet gdy podniesie na maxa to pompa cały czas pompuje. Zawowałem takiego goscia i stwierdził ze wyskakują jakies błedy i nie moze ich usunac a jak usunie to itak od nowa sie pojawiaja czy cos takiego..

Moze ktos wie co mu dolega albo zna jakiegos fachowca? Jestem z woj kujawsko-pomorskiego

Prosze o pomoc jesli cos wiecie w tej sprawie

Pozdrawiam

 

Jeśli masz możliwość to załatw sobie kogoś kto naprawia jd jeśli nie to radze do serwisu bo jak znam sprawę to potrzebujesz kalibracji podnośnika lub wymiany potencjometru a jak ci naknocą to będzie cię to więcej kosztowało niż serwis jak chcesz tel do kolesia od john deere to podaj maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisz na slawek310011@wp.pl

 

Własnie jesli nawet macie jakies namiary na dobrych mechaników albo elektoników to podajcie na

- gg 6809747

- e-mail slawek310011@wp.pl

- albo na prywatną wiadosmoc

jak komu pasuje

jestem z woj kujawsko-pomorskiego okolice golubia-dobrzynia

z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

Witam forumowiczow.Panie Slawku moze w pana przypadku pomoglo by wyczyszczenie silniczka krokowego lub jego wymiana,moglby pan go zaminenic z kims kto ma podobny model zeby sprawdzic czy bedzie zmiana.

Co do postu Lipy proponuje to samo zmiane silniczkow krokowych.

A tak przy okazji niedaleko golubia-dobrzynia jest serwis maszyn jd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

sławek, ja też jestem z okolic golubia dobrzyńa, napisz na pw jak zrobisz go a co do silniczka krokowego to odpada bo serwis przywiózł nowy i włożyli i było to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Winny był komputer. Nie daleko mnie powstał dobry warsztat nowych ciągników, zajęli się nim, nie dali rady naprawic, wysłali do Francji i tam został naprawiony za 330 Euro. Biorąc pod uwagę, że za nowy komputer chcieli 5 tyś to nie jest źle. Dziękuje wszystkim za aktywnośc i temat uważam za zamknięty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj