Matz

Nowa prasa walcowa do 100 tys.

Polecane posty

Matz    0

Tak jak w tytule jaka byłaby najlepsza? Żeby ciągnik 85 koni miał lekko, na ten moment lepszego nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nowa czy używana i dlaczego walcowa a nie np łańcuchowa lub zmiennokomorowa? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ze wszystkimi walcowymi tak jest, ale u mnie w okolicy kto ma walcową to musi sprasować wilgotną słome albo jak jest cud to suchą nocami robią bo inaczej nie da się tym pracować bo belka w środku staje ;)  Za darmo bym walcówek nie chciał, mam łańcuchową zmiennokomorową starego NH i wjezdzam w co chce i kiedy chce i własnie na przyszły rok będe zmieniać na coś do 70 tys i stawiam na pasową Kuhn/Vicon/Lely lub łańcuchowa Krone ;) Bierzesz na dotacje że mówisz o nowej ? U nas jak biora do tej kwoty nowe stałokomorowe to wybierają łańcuchowe Case/Nh lub troche tańszą Unie. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Ja biorę nówkę Metal-Fach Z-562RN w full opcji, teraz mam starą Z-562 i w moich wymaganiach walcowa się sprawdza, beluje głównie sianokiszonkę i elegancko to robi. Co do słomy to prawda, jak będzie za sucha to będzie bela stawała w komorze. Ja ciskam zaraz po kombajnie i nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

Ja mam claasa 255 roto cut i nie mam żadnych problemów ze słomą znajomemu zatrzymywła sie bela w suchej słomie to naspawał drut żebrowany  na dolnym wałku i było ok. Walcówki są też cichsze. Ale jak na 85 koni to to ja bym za kronką łańcuchową sie rozglądał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
3 godziny temu, samtech84 napisał:

Ja biorę nówkę Metal-Fach Z-562RN

Ja tez napaliłem sie na taka prasę i zacząłem temat drążyć Zastanawiające jest to ze te prasy po 5 latach  nie wyśmigane a niektóre prawie  nowe są sprzedawane po cenach niższych niż 50%  Nie znalazłem opinii użytkowników które polecały by te prase a opinii negatywnych od groma 

Przykład

https://www.olx.pl/oferta/prasa-metal-fach-z562rn-zamienie-CID757-IDAPg2X.html#779899fc18

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze wsi chłopak wziął na prow maszyny kilka lat temu i między innymi własnie taką prase metal facha i pozbył się po 3 latach bo mówi że żadnej wydajności i zrobiona z plasteliny i szkoda na to nerwów, jak nie łożyska padają jak muchy to wydzierają sie obudowy łożysk, sprzedał i kupił variopacka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 godzin temu, arturwojtowicz napisał:

Nie wiem czy ze wszystkimi walcowymi tak jest, ale u mnie w okolicy kto ma walcową to musi sprasować wilgotną słome albo jak jest cud to suchą nocami robią bo inaczej nie da się tym pracować bo belka w środku staje ;)  Za darmo bym walcówek nie chciał, mam łańcuchową zmiennokomorową starego NH i wjezdzam w co chce i kiedy chce i własnie na przyszły rok będe zmieniać na coś do 70 tys i stawiam na pasową Kuhn/Vicon/Lely lub łańcuchowa Krone ;) Bierzesz na dotacje że mówisz o nowej ? U nas jak biora do tej kwoty nowe stałokomorowe to wybierają łańcuchowe Case/Nh lub troche tańszą Unie. 

Jaką masz NH w tej chwili? Też miałem NH865 i  zmieniłem w tym roku na Vicona RV 1601 i powiem że to był dobry wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam tak samo 865, stary strucel ale własciwie bezawaryjny. Lecz przyszedł czas na zmiane na coś bardziej wydajnego i młodszego ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@arturwojtowicz miała dwie wady. 

Jedna z nich to nie szło prasować drobnej kruchej słomy a druga to chałaśliwa cholera była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PRIMO napisał:

@arturwojtowicz miała dwie wady. 

Jedna z nich to nie szło prasować drobnej kruchej słomy a druga to chałaśliwa cholera była. 

Fakt jak słoma jest jak sieczka to miele w podbieraczu i memle w środku i nic z tego nie wychodzi, ale to tylko raz mi sie trafiło takie " cholerne" pole, musiałby być chyba rotor żeby to pchnął dobrze w komore. A co do głośnej pracy to fakt,  jak praktycznie każda łańcuchowa ;) Ja sie zamykam w kabinie włączam klime radio i niech sie dzieje co chce za mną z tyłu 😂 Będe wybierał coś pod traktor 105 km, jaką predkośc jazdy w średniej słomie moge uzyskać w takiej zmiennokomorowej Vicon czy też Variopack ? Swojego starego nh spraktykowałem i 7-8 km/h szybciej już nie przerobi stanie w podbieraczu, traktor jej wgl nie czuje ale oczywiscie tu nie ma rotora itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, debrzyna napisał:

Tez sie za takim rozglądam z nożami siatka i sznurek Była ładna za 35000 ale zniknęła  

Prasy fajne tylko trzeba dobrze sprawdzić elektronikę przed zakupem. 

Moja bez rotora. 

1 godzinę temu, arturwojtowicz napisał:

Fakt jak słoma jest jak sieczka to miele w podbieraczu i memle w środku i nic z tego nie wychodzi, ale to tylko raz mi sie trafiło takie " cholerne" pole, musiałby być chyba rotor żeby to pchnął dobrze w komore. A co do głośnej pracy to fakt,  jak praktycznie każda łańcuchowa ;) Ja sie zamykam w kabinie włączam klime radio i niech sie dzieje co chce za mną z tyłu 😂 Będe wybierał coś pod traktor 105 km, jaką predkośc jazdy w średniej słomie moge uzyskać w takiej zmiennokomorowej Vicon czy też Variopack ? Swojego starego nh spraktykowałem i 7-8 km/h szybciej już nie przerobi stanie w podbieraczu, traktor jej wgl nie czuje ale oczywiscie tu nie ma rotora itd 

W NH rwało zabezpieczenie jak zaczęło mielić słomę. 

Mam tylko 72 KM więc nie poszaleje za bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matz    0

Mam Metal Facha, żałuję troche :P

Łańcuchowa gorzej sobie radzi z sianokiszonką jak już pasowa by mi pasowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj