Paula98r

Program azotanowy- Plan nawożenia azotem

Polecane posty

GRZES1545    1579

Tak też mówił gość z ODR że dopiero zaczynają konreole i pierwsze raczej będą upomnienia, a w przyszłym roku ma być już  nie zbyt przyjemnie😮

Patryk1222    85

Ciekawe co to będzie u mnie wychodzi ponad 60 djp a te ich wzory co wyliczaja ilość obornika to są trochę z kosmosu na pierwszy rzut oka bo wyjdzie parę tysięcy ton obornika xD

Wiadomość z agroFakt.pl

rex15    68

Jak ktoś nie oglada tv, nie siedzi w internecie i nie czyta gazet to w jaki sposób ma sie dowiedzieć, że trzeba takie coś prowadzić?

danielhaker    2219
8 minut temu, rex15 napisał:

Jak ktoś nie oglada tv, nie siedzi w internecie i nie czyta gazet to w jaki sposób ma sie dowiedzieć, że trzeba takie coś prowadzić?

Ale radia słuchasz xD

"Nieznajomość prawa szkodzi". Niestety obywatel każdy ma obowiązek znać prawo, np. poprzez śledzenie Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej http://dziennikustaw.gov.pl/

A jeśli nie masz internetu, to na ul. Wiejskiej codziennie jest publikowany :P 

Życie ;)

• Like 1

karol6130    220

Sąsiadowi robił pracownik agencji, wziął 350zl za parę kartek papieru. Drugi zapłacił 700 za to samo, niby trochę bogadszy, ale nie drugie tyle. Ja narazie mam 30 djp to mnie niby nie obowiązuje to dziadostwo. Problem to będą mieli ci co mają dzierżawy bez umów. Na fv będzie więcej nawozu niż w planie, chyba że na nawóz poza swoje działki nie weźnie fv, to znów nie będzie można odliczyć VAT jak fv nie będzie. 

Miało być mniej urzędników, tymczasem zaraz im ludzi zabraknie żeby te stołki poobsadzać. 

ceston    12

Robie tak samo od zeszlego roku data numer dzialki powierzchnia nazwa nawozu i ile na hektar oraz ile wychodzi azotu na hektar

karol6130    220

Z t

13 minut temu, GRZES1545 napisał:

Od 10 szt DJP obowiązuję a Ty masz 30, doczytaj dobrze,

Muszę prowadzić narazie ewidencję stosowania nawozów. Plan mnie narazie nie dotyczy. 

ogarek    367
12 minut temu, karol6130 napisał:

Na stronie agencji pisało że od 60 

Od 60 djp obowiązuje plan nawożenia a od 10 - 60 djp wyliczenie maxmalnej dawki azotu... 

GRZES1545    1579
3 minuty temu, karol6130 napisał:

Z t

Muszę prowadzić narazie ewidencję stosowania nawozów. Plan mnie narazie nie dotyczy. 

Czyli uproszczony plan jak to pracownik ODR powiedział ;)

karol6130    220

Dokładnie. 

Jest gdzieś podana maksymalna dawka azotu do danej uprawy? 

Tu jest wymóg podania terminu przyorania, ciekawe jak bym podał datę z niedzieli. 

ogarek    367

Ale kto to sprawdzi co w jaki dzień było robione.? Ma być opisane, wliczone i tyle. 

Tomasz0611    208
7 godzin temu, ogarek napisał:

Ale kto to sprawdzi co w jaki dzień było robione.? Ma być opisane, wliczone i tyle. 

Chyba że przejadą obok pola, obornik roztrzepany na polu a w papierach nic nie ma. Nie bój się, oni są mądrzejsi od nas i zawsze znajdą jakiś paragraf żeby nas ud***ć. Nie ma w Polsce gospodarstwa w którym wszystko by było prowadzone idealnie wg przepisów.

damianzbr    3337

Czy ktoś kiedyś już zastanawiał się nad kwestią nawożenia organicznego obornikiem w uprawie strip till? Skoro nie uprawiam pola to jak mam nawozić obornikiem z zachowaniem zasad o przyoraniu?

• Like 1

karol6130    220

Dobre pytanie. 

Tylko niby przyorać trzeba na pochyłościach. Dojść niejednoznacznie jest to określene. 

karol6130    220
31 minut temu, danielhaker napisał:

Przyorać czy wymieszać z glebą?

W tym linku co podałeś, jest napisane że przyorać.

damianzbr    3337

Przyorać czy wymieszać bez znaczenia. Strip till to uprawa tylko pasów pola w kukurydzy np. co 75 cm.

Więc nie ma mowy o wymieszaniu a tym bardziej przyoraniu..

ogarek    367

Chcesz nawozic obornikiem masz się stosować do zaleceń i tyle.... Jakiś problem jest żeby to wymieszać, przykryć ? NIE.... tyle w temacie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez kapitanjack
      Witam, czy mogę w jednym czasie wysiać na ogród siarczan magnezu granulowany i wapno węglowe 50%? 
    • Przez rash100410
      Witam,
      Czy nawożenie kwasem siarkowym VI bądź elektrolitem spowoduje momentalne spalenie/zniszczenie mojego trawnika w ogrodzie?

Pozdrawiam
    • Przez krawio6
      Witam,
      Bardzo proszę o informację czy nawozy wieloskładnikowe "polifoska" "6" czy "8" można w listopadzie rozsiać na glebę , a jeśli tak na jaką głębokość przyorać ?
      Czy jest obawa że składniki zostaną wypłukane przez zimę i wiosnę do głębszych warstw gleby  nieosiągalnych dla jarych roślin zbożowych ?
      Pozdrawiam,
      Leszek

• Przez yacenty
      Witajcie,
      czy ktoś z Was próbował na własnej skórze zmiennego dawkowania nawozów azotowych?
      Zastanawiam się nad zastosowaniem zmiennego dawkowania RSM.
      Mam już opryskiwacz z GPS i bez problemu mogę w nim zrobić zmienne dawkowanie. Jest to uboga wersja zmiennego dawkowania bo cały opryskiwacz daje taką samą dawkę - nie da się niestety zrobić zmiennego dawkowania per sekcja opryskiwacza, bo mój opryskiwacz nie potrafi sterować aż tak dokładnie sekcjami.
      Inwestycja w opryskiwacz to jednorazowo 500E za odblokowanie funkcji VRA.
      Teraz pytanie, czy ktoś z was stosował mapy dawkowania pochodzące ze zdjęć satelitarnych?
      Niby dla testowego pola system wyrysował mi taką mapkę nawożenia - działka ma 11ha.
      Przy 11ha i sredniej dawce 220l RSM32 wychodzi oszczedność 450zł

A jak to jest w praktyce?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj