Paula98r

Program azotanowy- Plan nawożenia azotem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey235    327

czyich zaleceń ?bandy nierobów którzy siedzia  za biurkami i wymyslaja absurdy?ktos kiedyś madrze powiedział o pracownikach arimr odr itp. oni udaja ze pracują a oni udaja ze im placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A o stratach azotu itp. nie pomyślałes.... W czyim to interesie jest tak naprawdę żeby to przykryć ?... Znasz takie coś  jak kodeks dobrej praktyki rolniczej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

rzeczywiście zaczyna tych dupereli biurokracji być za dużo , o ile niektóre wypełnimy sami niektórzy , to cześc bedzie musiała z korzystać pomocy odpłatnej i  to rodzi dodatkowe niepotrzebne koszta .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
7 minut temu, jarecki napisał:

rzeczywiście zaczyna tych dupereli biurokracji być za dużo , o ile niektóre wypełnimy sami niektórzy , to cześc bedzie musiała z korzystać pomocy odpłatnej i  to rodzi dodatkowe niepotrzebne koszta .

Fakt, na koniec wykladu koleś z ODR mowi ,,zapraszam oczywiscie do biura z chęcią pomożemy w prowadzenia planu i obliczenia dawek" i głupi usmieszek😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

chyba 50 zł w odr wypełnienie programu azotanowego  do 10 działek , a powyżej 10 napewno 80 zł wypełnienie w odr .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

rolnik majacy ok 50 syt krow ma i tak dużo na glowie a tu jeszcze przyjedzie ci taka menda z arimr i on kontrolowal bedzie ile obornika wywiozłem i kiedy na swoje własne pole ,  ,nosz k**wa slow brak ,a pogadaj jeszcze z takim siedzi to na d*pie 8 godz i tylko weekendu wyczekuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

@massey235, unia od nas tego wymaga, w zamian są dopłaty, PROW-y itd. coś za coś, za 2-3 lata do ewidencji azotu ma dojść jeszcze ewidencja potasu, ale oprysków niedługo nie będzie trzeba prowadzić, bo jeszcze 2-3 lata i wycofają wszystkie substancje :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

niech se w tym pierdolniku arimr wprowadza ewidencje zwolnien L4 oraz długich weekendow i to kontrolują ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, massey235 napisał:

nie mam na myśli nie wymieszanego obornika, tylko caly ten plan nawozowy,

Tu zgoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
5 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

@massey235, unia od nas tego wymaga, w zamian są dopłaty, PROW-y itd. coś za coś, za 2-3 lata do ewidencji azotu ma dojść jeszcze ewidencja potasu, ale oprysków niedługo nie będzie trzeba prowadzić, bo jeszcze 2-3 lata i wycofają wszystkie substancje :)

Unia może i wymaga ale chyba nie wymagała aby osn wprowadzić w całym kraju? Nadgorliwość naszych urzędników jest niestety bardzo duża. Poza tym co mi po tych dopłatach, prowach, srowach jak i tak to wszystko idzie nie dla nas tylko dla producentów maszyn i środków do produkcji. Jedynie tylko że przez tę dopłaty unia i nasi urzędnicy trzymają nas mocno za j.... I niedługo nawet trzeba będzie robić plan wychodzenia do kibla.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.11.2019 o 17:50, danielhaker napisał:

Ale przynajmniej sam się ewakuuje gdy leki zaczynają działać i przychodzi po rozum do głowy ;)

Fiu fiu. Wypowiedział się ten "wyleczony". Taki jesteś cwaniak to wyjdź zza szafy  chłopczyku i spotkaj się ze mną w Zakopanem... chyba lubisz góry co?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurla psycholu przestań kozaczyc bo to naprawdę nudne się robi... Chcesz to poudajemy że ktoś tu ciebie się boi jak ci to pomoże... 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki dziadek jak ty to już na widok mojego nicku sra w pampersa. 50 lat na karku i będzie mi tu skakał przez kabel ... bohater zasrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jejku, jejku zara będę beczal.. 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Zara tu rozwalisz całe forum... 😁😁😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.11.2019 o 12:57, ogarek napisał:

Chcesz nawozic obornikiem masz się stosować do zaleceń i tyle.... Jakiś problem jest żeby to wymieszać, przykryć ? NIE.... tyle w temacie. 

Nie ??? Naprawdę nie ma problemu?

Myślisz że uprawa bezorkowa to jakaś upozorowana i przesadna zabawa, jakieś długotrwałe widzimisię które na pstryknięcie palcem od tak można zniszczyć w jednej chwili?

 

Ja się nie pytam jak rżnąć idiotę na polu przed kontrolą. Bo doskonale wiem jak tego dokonać. Wystarczy rozrzucić 80 t/ha obornika i zastosować jeden przejazd talerzówką , o talerzach średnicy 42cm, na głębokość max 3cm, aby uparcie twierdzić że jest wymieszane.

Ale czy naprawdę o to w tym wszystkim chodzi, kto kogo oszuka?

 

Zresztą jest problem. Bo nawożenie obornikiem w bezorkowej kukurydzy, ze względów spiętrzenia prac muszę wykonać w pierwszej połowie kwietnia. Zaznaczam że jest to pole nie ruszane od jesieni, a konkretnie ściernisko po zeszłorocznej kukurydzy. Celowo zostawione na zimę aby ochronić glebę przed erozją wietrzną oraz wodną (poplonu już nie zasieję jesienią więc zostawiam ściernisko), zostawione jesienią które później wiosną chroni też przed przesuszeniem, dlatego niezruszone pole i ściernisko trzymam do ostatniej chwili w której to zaczynam siać kukurydzę.

Więc nie mam możliwości wymieszać obornika nigdzie wcześniej bo wcale nie zruszam gleby.

 

Czyli co, obornik nie dla mnie? Ok.

 

Więc co to jest obornik, a;bo kiedy obornik przestaje być obornikiem a zaczyna być kompostem? Czy kompostu też nie mogę stosować pogłównie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tylko że jak nie wymieszasz obornika to azot leci w powietrze i mała jest z niego korzyść, nie wymieszanie obornika z ziemią mija się z celem. Po tygodniu, z rozrzuconego obornika na polu, przy temperaturach około 20-25st Celsjusza niewiele zostaje, praktycznie sama słoma :)

Tu sobie możesz poczytać o uprawie bezorkowej i użyciu obornika:

https://www.bezpluga.pl/wiadomosci/nawozy-naturalne-i-organiczne-w-technologii-bezorkowej,86544.html

https://www.swiatrolnika.info/uprawy/2901-uprawa-pasowa-i-nawozy-naturalne-czy-da-sie-to-pogodzic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobrze że napisałeś sama słoma. Gdyż ja nie miałbym nawet na myśli stosować słomiastego obornika, a co mowa aby tak nawozić.

Obornik który stosowałem był moim zdaniem dostatecznie przekompostowany. Zaznaczam - dostatecznie nie celująco, bo nadal wydzielał się z niego amoniak. 

Nie mniej jednak żadnej słomy w nim już nie było.

 

Nie stosuję nawożenia obornikiem aby spełnić potrzeby azotowe, lecz dla wyrównania bilansu materii organicznej.

Nie muszę stosować obornika pod kukurydzę uprawianą STRIP TILL w kwietniu. Bardzo chętnie zrobił bym to w styczniu, lutym gdy gleba jest zamarźnięta. A przynajmniej na jesieni gdy mam więcej czasu na dokonanie tego zabiegu. Warunek jeden, rozwieźć pogłównie i tak zostawić.

 

Oto jak wygląda obornik oceniony dostatecznie. 

VC7ChidWmuRrQbCeayF87bB4krG90IMCkkLu1Kkp

YvkqJdB7vGPonlmvY0y0ubYKVfErLDAVIvTfsSIk

yPdG2JmVTvvIiokWQtKI8DaTxIw6_oOjOCSkI6Uo

 

Tu na zdjęciach oczywiście zaraz mieszałem z glebą, z obawy że ktoś zaraz zadzwoni na policję że śmierdzi. Tu na zdjęciu nawoziłem pod zboża ozime w których stosuję uproszczenie gruber zamiast pługa. Ale co z kukurydzą w monokulturze uprawianą metodą STRIP TILL? Jak na takiej plantacji zapewnić dodatni bilans materii?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Podpiąć pług i przeorać, wszystko ma swoje wady i zalety, tak pług jak i STRIP TILL :) Chcesz stosować obornik, strip till odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takiej dawce jak na zdjęciach to szkoda czasu i roboty... 😁😁😁Generalnie nie ma co tu mieszać i przyorywac... 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu było 70 t/ha. Albo dokładniej to tak: 7 tych że rozrzutników na 1 ha. Rozrzutnik metal fach 12t. Z czubem ładowany.

 

Mówię ci że już dość mocno przekompostowane i myślę że więcej jak 10 ton nie było na rozrzutniku bo towar był ,,suchawy,, i przez to lekki. 

9 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Podpiąć pług i przeorać, wszystko ma swoje wady i zalety, tak pług jak i STRIP TILL :) Chcesz stosować obornik, strip till odpada.

Więc jestem poszkodowany przez niekorzystne przepisy.

Ja rolnik proekologiczny i działający zgodnie z naturą, stosujący metody mało inwazyjne dla gleby, zapobiegający erozji, przesuszeniu gleby jestem poszkodowany przez bzdurne przepisy. Super!!

 

Powiadasz że STRIP TILL ma wady??? To nie jest temat o tym, ale jeśli tak twierdzisz zapytam krótko od ilu lat testujesz tą metodę w różnych wariantach i warunkach glebowych że pozwoliłeś sobie na takie stwierdzenie? Bo ja uprawę bezorkową prowadzę od prawie 10 lat w tym od 4 strip till testuję. Zaznaczam cięgle testuję i sprawdzam łącznie z pomiarami plonu. Więc jeśli ty tego nie widzę sensu dyskusji o przeciwwskazaniach ST.

HILxmgjYLXNEWOsy_etWHASXMdoInXulV-2rCrsk

wW4pxvE_Tt-SCjJexTYVpIApFxUL7vfET4qiY9F3

PiXk9FtaJVW4WBGMpBtk2G84bt0zIc9eKMnsYUEe

ad1RCUjwf1kwJEc3HptfR-4Nuxd_eWtCjMakHIoi

 

tu poniżej musiałem użyć talerzówki do mieszania obornika bo się bałem donosu. Więc ST poprzedzony talerzówką był.

MauUwZ2f77Fyh7JU_Rbzad56fZyVlRCxGZWXnF58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem ci tak rzniecie głupa masz opanowane do perfekcji więc spoko... Szkoda klawiatury i tyle.. 😁😁😁

Mam trochę bydła i sieje te 15 ha kuki i widzę że poprostu chcesz popajacowac i tyle... 

Daje sporo obornika i wiem jak wygląda pole po dawce 60-70 ton....

Mam Rafala 12 ton na dwa walce i przy takiej dawce ziemi nie widać bo jest zakryte elegancko i równomiernie 

Generalnie możesz twierdzić że dałeś tu 100ton na ha.. 😁😁😁😁

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
31 minut temu, damianzbr napisał:

Bardzo dobrze że napisałeś sama słoma. Gdyż ja nie miałbym nawet na myśli stosować słomiastego obornika, a co mowa aby tak nawozić.

Obornik który stosowałem był moim zdaniem dostatecznie przekompostowany. Zaznaczam - dostatecznie nie celująco, bo nadal wydzielał się z niego amoniak. 

Nie mniej jednak żadnej słomy w nim już nie było.

 

Nie stosuję nawożenia obornikiem aby spełnić potrzeby azotowe, lecz dla wyrównania bilansu materii organicznej.

Nie muszę stosować obornika pod kukurydzę uprawianą STRIP TILL w kwietniu. Bardzo chętnie zrobił bym to w styczniu, lutym gdy gleba jest zamarźnięta. A przynajmniej na jesieni gdy mam więcej czasu na dokonanie tego zabiegu. Warunek jeden, rozwieźć pogłównie i tak zostawić.

 

Oto jak wygląda obornik oceniony dostatecznie. 

VC7ChidWmuRrQbCeayF87bB4krG90IMCkkLu1Kkp

YvkqJdB7vGPonlmvY0y0ubYKVfErLDAVIvTfsSIk

yPdG2JmVTvvIiokWQtKI8DaTxIw6_oOjOCSkI6Uo

 

Tu na zdjęciach oczywiście zaraz mieszałem z glebą, z obawy że ktoś zaraz zadzwoni na policję że śmierdzi. Tu na zdjęciu nawoziłem pod zboża ozime w których stosuję uproszczenie gruber zamiast pługa. Ale co z kukurydzą w monokulturze uprawianą metodą STRIP TILL? Jak na takiej plantacji zapewnić dodatni bilans materii?

Przecież strip till to taka rewelacja że tam ci zawsze urośnie i się urodzi . Nie ważne czy susza czy błoto. Więc po co ci ten obornik 😂. A tak na poważnie jak stosujesz obornik masz go przykryć, wymieszać co w tym trudnego do zrozumienia. Takie wspaniałe przepisy wymyślają nam nasi rządzący i albo się do nich dostosowujesz albo nie .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Należy dodać że OSN w całym kraju mamy dzięki wspaniałym obecnie rządzącym... nie jaki Jurgiel był tak śpiący że zapomniał opracować nowych planów dla OSN i wpierdzielili dla całego kraju.... 😁😁😁😁

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj