Paula98r

Program azotanowy- Plan nawożenia azotem

Polecane posty

GRZES1545    8904

Tak też mówił gość z ODR że dopiero zaczynają konreole i pierwsze raczej będą upomnienia, a w przyszłym roku ma być już  nie zbyt przyjemnie😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ciekawe co to będzie u mnie wychodzi ponad 60 djp a te ich wzory co wyliczaja ilość obornika to są trochę z kosmosu na pierwszy rzut oka bo wyjdzie parę tysięcy ton obornika xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Jak ktoś nie oglada tv, nie siedzi w internecie i nie czyta gazet to w jaki sposób ma sie dowiedzieć, że trzeba takie coś prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to żadne argumenty i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
8 minut temu, rex15 napisał:

Jak ktoś nie oglada tv, nie siedzi w internecie i nie czyta gazet to w jaki sposób ma sie dowiedzieć, że trzeba takie coś prowadzić?

Ale radia słuchasz xD

"Nieznajomość prawa szkodzi". Niestety obywatel każdy ma obowiązek znać prawo, np. poprzez śledzenie Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej http://dziennikustaw.gov.pl/

A jeśli nie masz internetu, to na ul. Wiejskiej codziennie jest publikowany :P 

Życie ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiadowi robił pracownik agencji, wziął 350zl za parę kartek papieru. Drugi zapłacił 700 za to samo, niby trochę bogadszy, ale nie drugie tyle. Ja narazie mam 30 djp to mnie niby nie obowiązuje to dziadostwo. Problem to będą mieli ci co mają dzierżawy bez umów. Na fv będzie więcej nawozu niż w planie, chyba że na nawóz poza swoje działki nie weźnie fv, to znów nie będzie można odliczyć VAT jak fv nie będzie. 

Miało być mniej urzędników, tymczasem zaraz im ludzi zabraknie żeby te stołki poobsadzać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na stronie agencji pisało że od 60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Robie tak samo od zeszlego roku data numer dzialki powierzchnia nazwa nawozu i ile na hektar oraz ile wychodzi azotu na hektar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z t

13 minut temu, GRZES1545 napisał:

Od 10 szt DJP obowiązuję a Ty masz 30, doczytaj dobrze,

 Muszę prowadzić narazie ewidencję stosowania nawozów. Plan mnie narazie nie dotyczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, karol6130 napisał:

Na stronie agencji pisało że od 60 

Od 60 djp obowiązuje plan nawożenia a od 10 - 60 djp wyliczenie maxmalnej dawki azotu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
3 minuty temu, karol6130 napisał:

Z t

 Muszę prowadzić narazie ewidencję stosowania nawozów. Plan mnie narazie nie dotyczy. 

Czyli uproszczony plan jak to pracownik ODR powiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. 

Jest gdzieś podana maksymalna dawka azotu do danej uprawy? 

Tu jest wymóg podania terminu przyorania, ciekawe jak bym podał datę z niedzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kto to sprawdzi co w jaki dzień było robione.? Ma być opisane, wliczone i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527
7 godzin temu, ogarek napisał:

Ale kto to sprawdzi co w jaki dzień było robione.? Ma być opisane, wliczone i tyle. 

Chyba że przejadą obok pola, obornik roztrzepany na polu a w papierach nic nie ma. Nie bój się, oni są mądrzejsi od nas i zawsze znajdą jakiś paragraf żeby nas ud***ć. Nie ma w Polsce gospodarstwa w którym wszystko by było prowadzone idealnie wg przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś kiedyś już zastanawiał się nad kwestią nawożenia organicznego obornikiem w uprawie strip till? Skoro nie uprawiam pola to jak mam nawozić obornikiem z zachowaniem zasad o przyoraniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre pytanie. 

Tylko niby przyorać trzeba na pochyłościach. Dojść niejednoznacznie jest to określene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymieszać, przykryć glebą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, danielhaker napisał:

Przyorać czy wymieszać z glebą?

W tym linku co podałeś, jest napisane że przyorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyorać czy wymieszać bez znaczenia. Strip till to uprawa tylko pasów pola w kukurydzy np. co 75 cm.

 

Więc nie ma mowy o wymieszaniu a tym bardziej przyoraniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcesz nawozic obornikiem masz się stosować do zaleceń i tyle.... Jakiś problem jest żeby to wymieszać, przykryć ? NIE.... tyle w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj