kamil84

Plony zbóż 2019

Polecane posty

kamil84    3

Jakiem macie plony zbóż w tym sezonie w podaskim. Ja jak narazie tylko jęczmień zimowy skosiłem sypnoł 7 ton z hektara i zrobiłem 18 bel słomy (BWM). Resztę pewnie zacznę po niedzieli. Piszcie jak u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Niech ktoś zamknie ten temat, zanim sie rozkręci. Zaraz zacznie się przechwalanie plonami po 7-8ton, ale jakby co to była susza, a azotu to w sumie 50kg..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu tylko podlaskie? Jeśli to prawda to nieźle. Bo u mnie z jęczmienia ozimego było 4 t/ha, (no może trochę więcej), i i 43 bele, z 5 hektarów. Północne Mazowsze. Dostał 100 kg saletry, na więcej nie pozwoliły warunki wodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

Nie napisałem tematu żeby się chwalić tylko dowiedzieć się jaka jest sytuacja. Rozmawiałem dziś z kierowcą który przywiózł mi wapno i mówił że w mojej okolicy zboża wyglądają nieźle bo są strony gdzie tak jak pisał Sylwex25 zbierają po tonie z chektara. Kto chce niech sie chawli jego sprawa.

Nie mósi być tylko podlaskie. U nas zboża zimowe uratowały majowe ulewy w ciągu 3 dni spadło 100 litrów. 

Edytowano przez kamil84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
2 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

Czemu tylko podlaskie? Jeśli to prawda to nieźle. Bo u mnie z jęczmienia ozimego było 4 t/ha, (no może trochę więcej), i i 43 bele, z 5 hektarów. Północne Mazowsze. Dostał 100 kg saletry, na więcej nie pozwoliły warunki wodne. 

100kg saletry i nic więcej i 4tony?

Ukradzione z nawozy.eu

Jęczmień ozimy zaleca się nawozić wiosną dawką 20-25 kg na każdą przewidywaną tonę ziarna, czyli plon ziarna 5 t z hektara wymaga nawożenia od 100 (na dobrym stanowisku) do 125 kg/ha azotu (na słabszym stanowisku). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Mazowieckie, jęczmień jary daje max 4-4,5t z ha przy nawożeniu na 6-7 ton (180kg N/ha), klasa gleby IV. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daron64 napisał:

100kg saletry i nic więcej i 4tony?

Ukradzione z nawozy.eu

Jęczmień ozimy zaleca się nawozić wiosną dawką 20-25 kg na każdą przewidywaną tonę ziarna, czyli plon ziarna 5 t z hektara wymaga nawożenia od 100 (na dobrym stanowisku) do 125 kg/ha azotu (na słabszym stanowisku). 

Jeszcze dodam bo nie napisałem, że poszedł obornik. Rokrocznie idą niepoliczone ilości. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak97    6

Witam. 

Ile odczekujecie koszenie pszenicy po opadach deszczu 6mm? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas nie wiem co będzie ale ci co dali ostatnia dawkę N i środki na liść flagowy spierniczyli uprawę. rozmawiałem z gościem co opryski robi w spółdzielni i mówił że nie potrzebnie pryskali w czerwcu, środki i nawozy przyspieszyły szybki wzrost a że wody nie było to zaraz w czerwcu zbielala. ja się zatrzymałem na jednej dawce n i dwóch opryskach jeden to fandango a drugi harcer i mam 3 ha takiej mega pięknej arkadi i myślę że pod 9t powinna sypnąć. ale to jak się omloci to będzie wiadomo ile było , nie ma co gdybać na zapas , zwłaszcza po takim kataklizmie jaki był w niedzielę u nas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj poszło pszenżyto, i na IV klasie być może nawet dobiło do 6 t. ale na klasie V kompletna porażka, i nie jestem pewien czy przekroczyło 3 tony.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj skończyłem wozić słomę od jednego faceta. nie wiem jak mu plonowało ziarno ,ale z 22 ha pszenicy  i pszenżyta zwiozłem 820 dobrych 120(a nawet 130).  To wychodzi 37 bel z ha. Ja szczerze powiedziawszy, ze swoich ziemi powyżej 30 nawet z najlepszych działek nigdy nie osiągnąłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Gęsty siew, ciepła zima=bardzo duża obsada do tego sporo azotu, brak skracania i tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Łódzkie, żyto od 1,5 do 3,5 tony z hektara przy 100kg N w 2 dawkach, pszenzyto i pszenica około 4 przy tym nawożeniu. Ziemia zróżnicowana ale większość 5 klasa. Żyto jare to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj