News
Rafał11

Pilne bardzo prosze o pomoc Problem z Mechanikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafał11    2

Witam, mam problem z mechanikiem więc oddałem 3 miesiące temu ciągnik Same na remont skrzynii. Więc rozebrał go w miare szybko i nawynajdywał części za prawie 20 tyś  i częsci miał po 2 tyg. Mija 3 miesiące a on nadal go nie zrobił a jak mówi mu się że traktor potrzebny to zaczyna gadać że teraz nie wie jak to zrobić. Więc zaczęliśmy go straszyć że ma tydzień albo idziemy do sądua jak nie to niech oddaje wartość traktoru plus te 20 tyś za części. I mam takie pytanie jak to wygląda z punktu widzenia prawa bo jednak traktor potrzebny zwłaszcza przy hodowli zwierząt. Bardzo prosze o szybką pomoc

wojtal24    484

a masz z nim jakas umowe podpisana lub jakis inny papier inaczej to go mozesz cmoknac w .... to chyba nie mechanik tylko pseudomechanik

ZETOR TEAM

Rafał11    2

Nie mam żadnej umowy. To stary dobry znajomy ale nie wiedziałem że okaże się takim chu*em

Wiadomość z agroFakt.pl

Konrad_Duda    29
Napisano (edytowany)

Wypełniłeś protokół przyjęcia traktora do warsztatu gdzie było zdeklarowane rodzaj naprawy, przewidywany termin i ewentualnie koszty czy tylko na gębę? Teraz to może ci go oddać na lawecie z paletą części. 

Wyślij ponaglenie drogą pisemna jeśli nie wiesz jak to rozegrać zwróć się do radcy prawnego, prawnika lub mediatora sądowego. 

Edytowano przez Konrad_Duda

Rafał11    2
Napisano (edytowany)

Z tego co on mówił to miał być prosty remont. Kto wiedział że on tak będzie robił. 

Edytowano przez Rafał11

zetorki12    10367
53 minuty temu, Konrad_Duda napisał:

Wypełniłeś protokół przyjęcia traktora do warsztatu gdzie było zdeklarowane rodzaj naprawy, przewidywany termin i ewentualnie koszty czy tylko na gębę? Teraz to może ci go oddać na lawecie z paletą części. 

Wyślij ponaglenie drogą pisemna jeśli nie wiesz jak to rozegrać zwróć się do radcy prawnego, prawnika lub mediatora sądowego. 

Eeee Duda ! Mam pytanie . Oddajesz czasami coś do warsztatu , mechanika ? To co napisałeś to jakieś science fiction . Gdzie ktoś takie coś spisuje ??

Ryja trza obić takiemu mechanikowi i tyle

• Like 1

ZETOR TEAM

dsbh    58

Teraz to pasowało by zabrać ten ciągnik,zaprowadzić do innego mechanika a Twój prawdopodobnie były już znajomy niech pokrywa wszystkie koszta naprawy. Tyle ,że to chyba mało realne.

robi57362    665

a wlasnie nie ja jak oddawalem mtz to kawalek papierka mechanik spisał na temat naprawy

jesli pomoglem kliknij fajne

Konrad_Duda    29
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, zetorki12 napisał:

Eeee Duda ! Mam pytanie . Oddajesz czasami coś do warsztatu , mechanika ? To co napisałeś to jakieś science fiction . Gdzie ktoś takie coś spisuje ??

Ryja trza obić takiemu mechanikowi i tyle

Tak spisywałem protokół zdawczy odbiorczy może w 75%. Zwłaszcza jak samochód lub ciągnik zostawał na noc w warsztacie- to jest jedyny dowód że go tam zostawiłeś jeśli nie ma działającego monitoringu.

Co do papierków to dla sądu są ważne jako dowody. Jeśli nie ma ani jednego, nawet ponaglenia pisemnego z datą to jest to tylko słowo przeciwko słowu.

Z tym obiciem ryja to zależy kto ma większą rodzinę i znajomości- jednemu szczelisz liścia i nic a innemu będzie trzeba płacić odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i psychice. 

Co do tematu to tak się przygotowujesz do sądu(produkujesz dokumentacje):

1. Odwiedzenie mechanika wraz ze świadkiem który nie jest rodziną i próba podpisania protokołu zdawczy odbiorczy- jeśli nie podpisze sporządzić notatkę( odmówił podpisu i przyjęcia,data, godzina, świadkowie),

2. Wezwanie do naprawy pisemne za potwierdzeniem odbioru- najpierw o ustalenie terminu naprawy i odbioru- przydały by się 2 ponaglenia,

3. Wezwanie do wydania ciągnika w takim stanie jaki dostarczyłeś- dla mnie to porażka bo nie wiadomo jak go skręci i o czym zapomni- ale odzyskasz traktor i części. 

Edytowano przez Konrad_Duda

jarecki    1171

z tymi papierkami to trudny temat wypisywania , ale jak ktoś  prowadzi jakąś budowe to zycie go nauczy zadbania o własne interesy , nieraz jest tak ze to jakiś dalszy znajomy coś ci robi , naprawia sp***doli robote a potem trzeba drugiego do poprawki , i jeszcze wstyd 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vektorrr
      Witam!
      Czy ktoś z forumowiczów posiada takową maszynę? Ojciec chce sobie taki kupić ale nie wiem czy to jest dobry pomysł. MA chyba z 5 ha ale uparł sie że musi mieć z przednim napędem Nie mogę nigdzie znaleźć opinii na temat tego modelu. Czytałem o innych modelach Same na forum i zdaje się, że te ciągniki są chłodzone powietrzem... czy nie przeszkadza to podczas ciężkich prac? Nie przegrzewa się? Jak wygląda dostęp do części do tych ciągników w Polsce?
      Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
      Pozdrawiam Vektorrr

hmmm czyżby nikt nie miał kontaktu z takim ciągnikiem? Dziś staruszek był oglądać jakiegoś innego SAME'a.. Corsaro 70 (4x4) może na temat tego ciągnika ktoś się wypowie. W mojej okolicy nikt nie śmiga SAME'em i nie wiem czego można się spodziewać po takim ciągniczku. Ten, którego dziś ojciec oglądał wygląda bardzo dobrze - wszystko wydaje się być sprawne (pompa, hydraulika) troszke wspomaganie słabo działa, tzn jak się kręci w prawo jest ok a jak w lewo już gorzej. No i nówka kabina Bardzo proszę o jakiekolwiek uwagi, sugestie na temat tego modelu (lub ogólnie o starszych traktorkach SAME.. z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez silver90
      Witam mam takie pytanie czy jest możliwe żeby w ciągniku same silver 90 nie działał ostatni półbieg (zając).Gdy włączę ostatni półbieg nic po prostu się nie dzieje i się zastanawiam czy jest to jakaś awaria czy po prostu nie ma ostatniego półbiegu albo jest od jakoś zablokowany. Z góry dziękuje.
    • Przez mackuu1
      Tak jak w temacie i załącznikach wajcha chodzi luźno mam wrażenie że wolno podnosi i że jak się rozgrzeje to jeszcze wolniej może wymaga jakiejś regulacji nie mam pojęcia jak to i gdzie to zrobić jak go obsługiwać proszę o pomoc 
      Z góry dziękuję

Snapchat-1750434712.mp4
    • Przez Daamiann3
      Witam 
      jestem tu nowy mam problem z Deutz Fahr Agrotron 106 silnik BF6M1012E problem polega na wyświetlaniu takiego komunikatu jak na załączonym zdjęciu po odpaleniu nie działa rewers komunikat gaśnie po ponownym załączeniu zapłonu proszę o pomoc

• Przez AchimR
      Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje to w miarę możliwości mogę przesłać zdjęcia z katalogów części lub dokumentacji. Mam SDF Ed.26 z 2016 roku.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj