Calineczka

Kosiarka famarol, wymiana wałka napędowego

Polecane posty

Calineczka    2

Cześć. Potrzebuje Waszej pomocy przy wymianie wałka napędowego kosiarki rotacyjnej famarol. Zdjęłam osłonę górną  tego dużego wału napędzającego co jest wzdłuż kosiarki, wyciągnęłam łożysko z wałka napędzającego (tego małego na końcu którego jest małe koło pasowe) ale nie wiem jak się teraz zabrać dalej do tego. Potrzebuje wymienić ten wałek napędzający który zaznaczyłam na zdjęciu. Jak powinno się wyjmować (jakim narzędziem, czy w jaki sposób) te wpusty pryzmatyczne którym są zabezpieczone wałki z zębatkami? 

 

Potrzebuje wymienić ten wałek zaznaczony na czerwono po prostu. Podpowie ktoś jak to właściwie zrobić? 

 

famarol schemat.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Wymieniałem  łożyska na jednym z bębnów chyba 2 lata temu i z tego co pamiętam ,tam są potrzebne szczypce do segerów i odpowiedni ściągacz do kół zębatych bo są stożkowe. Jeżeli te kliny są płaskie schowane pod te koła zębate to przy ściąganiu powinny zostać na wałku na frezie. Pod warunkiem ,że nie są uszkodzone a frez na wałku wyrobiony. Miałem tak w rozrzutniku ,był duży luz na wałku ,klin prosty a mimo to tuleja nie chciała się zsunąć,wyrobione były frezy w środku wałka i całość się zablokowała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Sytuacja się nieco uprościła.... Te brednie co powyżej pisałam, to już nieaktualne. 

Wymontowałam cały zespół napędowy tak jak tutaj na zdjęciu. 

85433489468e88cef9a17020234c

Kupiłabym sobie całą tę część bo w starym mam połamane koło pasowe, rozsypane łożyska, wałek etc więc jakby te części wymieniał ze środka, to i tak by wyszło ze 20 zł mniej albo i tyle samo. No nieważne. Na tej części ze zdjęcia, która jest mi potrzebna brakuje zębatki na końcu wałka napędu, to bym mogła  ze starej przełożyć, bo jest w dobrym stanie, ale nie wiem jak ją ściągnąć bo udało mi się wyjąć ze starej ten bolczyk\wpust  co wchodzi we frez na wałku (na zdjęciu przyklejony taśmą) i myślałam, że zejdzie już wtedy łatwo. Próbowałam nawet ściągaczem do łożysk, ale się diabelstwo nie poddaje. Trzeba siłą? 

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Tego nie rozbierałem ale ze zdjęcia wychodzi ,że to jest zwykły wałek z frezem i klinem. Także jeżeli nie było od nowości rozbierane , to mogło się zapiec. Spróbuj spryskać odrdzewiaczem lub naftą ,odczekać i próbować ściągnąć lub nagrzać palnikiem. Tylko uważaj gdybyś stosowała jedno i drugie. Na marginesie sama to ściągasz czy masz kogoś do pomocy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

no sama ;) ale już się udało, także spoko ;) Odrdzewiacz przez dwa dni i ściągacz trójramienny do łożysk i zeszło jakoś. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Było ogłosić na forum ,że potrzebujesz pomocy ,tylko nie mówić ,że do kosiarki. Na przykład: Mam skrzynkę piwa i nie wiem co z nią zrobić. :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj