Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Farmer
Ferdek07    62

jaki model farmtracka ma koła 34 do wyboru? chyba jakieś do międzyrzędzi, bo tam ledwo pod błotnik mieści się 18,4/30!!!

tomek73    195

Dzwoniłem tydzień temu do Mrągowa to tak powiedział a mi chodziło o szerokie.Bo te 30 to mię nie podobają a gość powiedział że nie ma problemu.

W styczniu powiedzieli że nie będzie EH rewersu tylko mechaniczny a teraz jest.Chodzi o modele od 83km.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursusc385    526

Farmtrac zaczyna od małego modelu i się rozwija co raz lepiej, a farmer, robi aby było czym najwięcej, w farmerze nie patrzą na jakość ale na ilość (bardzo dużo jest awaryjnych farmerów, ale zdarzają się dobre egzemplarze) na Agro-Show odpalali jednego farmera 1xx coś koni to silnik nie równo pracował... i to ma być reklama ?? W farmtrac'u na agro-show mało co otwierali kabiny, ale dlatego, że niektóre osoby niszczyły w środku... :lol:

W Farmtrac'u jest wszystko składane, a później dobrze sprawdzane, testowane, może zdarzają się wadliwe sztuki, ale tak jest w każdej firmie

W FT nie było i na razie nie ma EH rewersu :lol:

P.S nie wiem dlaczego dużo osób pisze na FT wynalazki ?? Przecież to normalny ciągnik jak każdy inny np. zetor B)

UrsusCzesio    304

dokładnie, taki saam jak inne tylko że składany z różnych podzespołów różnych firm :lol: I chyba farmtrack dosć szybko takie coś zrobić. Inne marki też tak robią. :lol:

Mój Wladimirec podbija świat

zbych    4

UrsusCzesio - rozumiem, że Zetor niby nie jest składany z różnych podzespołów... ? Dobre :lol:

Hubert8245    23

@zbych, a może nie? :lol: zetor tak samo jak DF, kubota, MF są składane z różnych podzespołów, taka jest twarda prawda :lol:

zbych    4

Hubert8245 - czytaj ze zrozumieniem - przecież to samo napisałem :lol:

@Ursusc385 - może niszczą, bo jest ze słabego materiału.? B)

A co do tego grzania oleju, u nas też tak na początku było, i pompa cały czas wyła i już jest wymieniona, wraz z paroma innymi częściami... to tylko majowe awarie. W poniedziałek ma przyjechać serwis z Sokółki, no i może się w końcu sprawa rozwiąże... ciekawe czy Farmer dotrwa, bo jutro będzie się działo...

KPK - Ochrona

zbych    4

Kolego zapytam z ciekawości (nie złośliwie) co się rozwiąże? i co się będzie działo?

Czy on się nadaje do dalszej eksploatacji, bo jest kilka wad, które mogą być kosztowne. A działo się będzie wiele, będą foty. Mogę napisać tyle, że tego na AF jeszcze nie było. B)

KPK - Ochrona

zbych    4

Hmm - nie ukrywam, że pobudziłeś moją ciekawość - nie mogę się doczekać B)

jaro    164

Co tym razem ?-i firma się poczuwa ?

Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. B)

KPK - Ochrona

zbych    4

No to zawiedziony jestem - a już myślałem, że sobie poczytam trochę hiciorów roku :) i coś ciekawego pooglądam, a tu lipa B)

Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. :D

Zobacz teledysk zespołu Vexel http://www.youtube.com/user/NawrotkaTv#p/u/17/Fec9lHUiYik 2:46 coś robi przy WOM może on twojego Farmera składał :D

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

jozef3    0

To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

zbych    4

Kolego puścić nic nie powinno - po to są zawory przelewowe, aby układów nie przeciążać i pracować bezpiecznie.

czy to prawda że jak do farmera tego 80km założy się pożądnego tura to pęka na pół?????....

Mój wujek ma farmera 80 koni i przy ładowaniu gnoju przełamał go na pół. Miał szczęście bo rozłamał go na wstawce między silnikiem a skrzynią.

Edytowano przez milanreal1

marcinffff    10
Napisano (edytowany)

Panowie, jestem fanem ciagników Farmer, ale niestety pękanie bloku silników w miejscu połączenia silnika ze skrzynią sie zdarzają ale tylko gdy jest zamontowany tur. Widziałem w serwisie takiego farmera. A 2 tygodnie temu u mojego kuzyna pękł blok silnika, sprzęgło się rozsypało od tego w dodatku. Zdarzyło sieto gdy troche obornika było na krokodylu (10-20kg) i aby zsunąc te resztki z wideł, kuzyn postanowił "strząsnąć" turem. Opuścił tura i natychmiast podniósł, na początku zazgrzytało sprzęgło i pekł blok. Silnik zdusiło. Wadą konstrukcyjną jest to że rama tura powinna byc pod całym ciagnikiem i to w dodatku masywna, tak jak w c360 lub zetorach a nie na samych silnikach! kto to wymyslił??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

zbych    4

Kolego - ja nie wiem jakiego Ty masz Farmera i jakiego tura, ale obecnie montują właśnie konstrukcję (ramę) tura pod całym ciągnikiem, aż do śruby mocującej tylne ramiona tuz. Daj jakieś fotki tego pękniętego sprzętu.

wysoki24    2

KAŻDY ciągnik z silniekiem JOHN DEERE - MUSI miec ramę, inaczej pęknie !!!

Niestety silniki John Deere są tak licho skontruowane, że bez ramy nie mogą funkcjonować.

Widział ktoś podobną sytuację u innych marek? John Deere sie chwali w reklamach ramą, a to jest jego bolączka i problem tak naprawdę. Dlatego w Farmerze z silnikiem John Deere musi byc rama - inaczej pęknie!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się