Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbych    4

Z wom to najwięcej latem z prasą bryka, a tak to od czasu do czasu rozrzutnik lub coś innego. Tak jak powiedziałem - narazie nie mam powodów, aby narzekać - teraz zainwesowałem w nowe głośniki i dobrze będzie :D

jaro    163

Zbychu-będziesz stosował metodę rodem z aut służbowych ?-eliminacja podejrzanych stuków w silniku lub zawieszeniu za pomocą podgłośnienia radia ?biggrin.gif

zbych    4

Odpukać nic nie puka... :D A nie wiedziałem, że tak się robi w służbowych autach, choć takie posiadam. Po prostu słabej jakości głośniki nie wytrzymały nowego radia - braciak jeszcze młody i lubi trochę głośniej posłuchać - co do wyciszania dźwięków to przymierzam się coś zrobić z wydechem - to jest jedna z niewielu rzeczy, która mnie wkurza w tym ciągniku tzn. dziwny dźwięk jaki się wydobywa z tego "blaszanego" wydechu. Jak zwykle Twój post powoduje uśmiech an mojej twarzy... :)

Kolego Farmer F10244C1 oczywiście Farmer nie jest szczytem marzeń rolnika (takiego jak ja) ale pamiętam jak się zastanawiałem nad wyborem w 2006 roku co kupić - na poczatku miało być coś używanego, ale jak się rozejrzałem po cenach i okazało się, że za ok 70 tys to ja mogę kupić nawyżej piętnastoletni ciągnik to jakoś tak mi przeszła ochota na używkę - z nowych patrzyłem na pronara, ursusa, zetora proxe, NH TD80 no i Farmera - pronar i ursus (brak komentarza)odpadły na początek, NH po jeździe próbnej szału na mnie nie zrobił - golusieńki, a i tak ok 20 tys droższy od Farmera (na dodatek jak się teraz słyszy nie jest taki bezawaryjny, że nie wspomnę,że jest to 3/4 Farmera (rozmiarowo). Zetor proxa bardzo poważnie brany pod uwagę również ok. 15 tys droższy od Farmera - również golusieńki w stosunku do Farmera (nawet głupiego zaczepu z przedu nie miał normalnie). Tym to sposobem padło na Farmera (który komfortem w środku napewno nie ustępuje NH TD80), dużo tańszy, lepiej wyposażony i jeśli chodzi o awaryjność to jak ona pozostanie na takim poziomie jak do tej pory u mnie to szczerze będę zadowolony. Napewno w obecnej chwili sporo się pozmieniało jeśli chodzi o ceny i wyposażenia ciągników (nie śledzę już tak bardzo tego)oraz możliwość brania pod uwagę większej ilości marek w tym przedziale mocy i ceny. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

A co takiego Farmer, czego nie ma NH? Z tego co widzę to on pracował z 2 osiowym rozrzutnikiem, beczką 2tys L i prasą Sokółką. Te 2 pierwsze to ludzie c360 i c330 ciągają, praktycznie bez obciążeń on jest, Natomiast z prasą może i jakieś tam ma jak szybciej jeździsz. Komfort w Farmerze to pozostawmy bez komentarza, oczywiście lepiej jest w c2 itp niż w c1.

zbych    4

Kolego - zapytaj co miał Farmer, a czego nie miał NH, a nie co ma (tak jak napisałem - teraz nie wiem jaka jest dokładnie różnica bo już tak tego nie śledzę) - nie pamiętam już dokładnie co tam było inne w końcu to było w 2006 r, ale chociażby dopłacenie za sprężarkę w NH uważam za coś nienormalnego i uwierz mi, że wtedy w kabinie C2 napewno nie było gorzej jak w NH TD80 - jak jest w C1 nie wiem bo nie siedziałem (że nie wspomnę,że NH TD80 przy Farmerze wygląda jak jego młodszy brat...)

A powiedz mi jakie ma znaczenie mała maszyna (małe obciążenie) na zużycie linki - coś tu mieszasz - już nie kumam o co Ci chodzi - Twoje teorie się rozjeżdżają...

Nie rób sobie jaj, że Sokółka to może jakieś tam obciążenie, bo jak się bardzo postarasz to Sokółką zdusisz 80-konny ciągnik. Ciągnik swobodnie bryka w pługu 4x40 Staltech, talerzówce 2,8 Unii, agregacie uprawowo siewnym z siewnikiem - daje radę bez najmniejszych problemów. Ale oczywiście należy go omijać szerokim łukiem ... :D

Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie. We wsi są teraz 2 TD 5050 i mogę powiedzieć, że są lepsze jak farmer. :D A choćby takie głupie sterowanie TUZ z zewnątrz, bardzo przydatne podczas sprzęgania Hollanda z Agro-Maszem. A omijać go także trzeba z powodu awarii i uprzejmości firmy. :) Po Twoich postach widzę, że jesteś fanatykiem tych ciągników, wszędzie go polecasz, bronisz, a to się po prostu nie nadaje. Czasem wydaje mi się, że Ty po prostu jesteś ich dealerem. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@zbuchu @Farmer może i młody ale swój rozum ma. :D

zbych    4

Tak - oczywiście handluję Farmerami - stary przeginasz... Jak Ci się trafił gówniany egz. to mi bardzo przykro - masz po prostu pecha,(i masz prawo źle o nim mówić) ale nie oskarżaj innych, że nie wiedzą co piszą lub nie wymyślaj, że są dilerami - bo to wskazuje na to, że brak Ci argumentów. Wszystkimi usterkami Farmera jakie miałem dzieliłem się z innymi na PPR (nie było mnie jeszcze na AF)i nie ukrywałem nic tylko dlatego, że niby jestem fanatykiem tego sprzętu - przetrzyj oczy i poczytaj jakie usterki mają koledzy również w innych markach ciągników - ale przepraszam to co innego bo to już znane marki...

"Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie" - ha, ha, ha dobre

Ja porównuje do NH TD80 (takie wtedy były) obecnie TD5030 i w niczym on nie jest lepszy, a tej zimy 2 szt NH jakie są na mojej wiosce pokazały jakie są dobre...

W NH 5030 rzeczywiście jest zajefajne zewnętrzne sterownie tuz... chyba nie próbowałeś nic tym zrobić, że uważasz to za dobre rozwiązanie...

PS. Zapraszam Cię na moje dilerskie podwórko - zobaczysz ile mam Farmerów do sprzedania... :D:):) i ewentualnie jak pracuje ten jeden...

Spokojnie, spokojnie. :) Skoro już tak wyjaśniasz doskonałość tego czegoś to napisz dlaczego mechanicy z Sokółki mają pełne ręce roboty? I tylko mi się psuje, nie znam Farmera bez awarii. Farmer od Td też w niczym nie jest lepszy... no może w awariach. :D

zbych    4

Oczywiście mechanicy ciągników innych marek siedzą na bezrobotnym ... ha ha ha - kolego pobudka :D

Ojciec zawsze mi powtarzał, że niektórym ... osobom należy ustąpić, więc to chyba zrobię - oczywiście kolego masz rację Farmer to szmelc, nie mogę spać po nocach, dlatego bo go kupiłem... ha ha ha. Życzę Ci dużo zdrówka i powodzonka przy następnym wyborze ciągnika.

I jeszcze jedno - nigdy nigdzie nie napisałem, że Farmer jest doskonały - czytaj uważniej tzn. ze zrozumieniem:)

To jakoś znam ciągniki innych marek i dziwnym trafem się nie psują. Nie powinienem ale muszę to zrobić, porównać farmera do Jd kuzyna. Były kupowane w tym samym czasie, w Jd nic nie było ruszane jak w 2009 qq kosił to mail prawie 3tys h, teraz będzie kupował następne. Ci co Hollandy mają też zadowoleni i następne kupują. Całe szczęście mechanik mówił, że C1 już nie produkują. :D Dziękuje za zdrowie i Tobie również życzę powodzenia :)

jaro30    10

Mam przyjemność przerabiać podnośnik w tym farmerze z pierwszej serii.Tych co to skonstruowali powinni postawić pod ścianą i rozstrzelać.Ciągnik pięcioletni a wygląda jak po spaleniu.Nie wiem jak jest z obecnymi modelami ale te pierwsze to niewypał.

jaro30    10

NIE mam fotek bo niemam czasu na takie żeczy ale to co widziałem to szok.W tamtym tygodniu miałem doczynienia z dwoma takimi sprzętami z początku produkcij.Wyglądają jak by na wojnie były a obrabiają po 20 ha każdy.

zbych    4

Hmm bardzo ciekawe...

A co kolego przerabiasz w tych Farmerach i z którego roku one są ?? I co takiego widziałeś, że przeżyłeś szok ?

jaro30    10

Zakładam rozdzielacz monoblokowy jednosekcyjny .W tych starych ciągnik nie chce podnosić bo olej się grzeje.Rok to 2005 ale nie jestem pewien w nazwie jest jeszcze JUMZ.

zbych    4

A to możliwe - tego pod nazwą Jumz nie znam. Ja mam Farmera z 2006 r i z podnośnikiem czy też z grzejącym się olejem nie ma najmniejszych problemów. Jedyny problem to wymiana na gwarancji zaworu przelewowego. Pozdr.

jaro30    10

w sobotę widziałem nowy całkiem nieżle to wygląda niewim jak z awaryjnością tych sprzętów jest bo niemam doczynienia z nimi. Ale za takie pieniądze to jakaś alternatywa jest dla tych mniejszych gospodarstw a może i nietylko. Cena też dobra bo 120000 tyś z turem METAL-FACH a bez 112000 tyś za ciągnik 82 konny .To w tych pieniądzach nic lepszego nie dostaniemy.

zbych    4

Obecnie ciekawa oferta jest również Famtraca - na allegro widziałem model 88KM za 115 tys brutto - silnik perkinsa, napęd cararo, skrzynia 24/24 więc naprawdę jest to dość ciekawy sprzęcik za te pieniądze.

Ferdek07    62

Oj ten farmtrac 88km fajna maszyna ale chyba 115 tys netto kosztuje!!!

W 2008r case jx 80 z kompresorem seryjnym austryjackim, obciążnikiem przednim 400kg był do kupienia za 110 ty brutto, a farmera 100 tys cenili, także nie aż taka duża różnica, cenniki się zmieniają, a to że dokładają tura za 5 tys to znając filozofię polskich firm to taki zabieg marketingowy to jak chwytanie się brzytwy przez tonącego, podczas gdy farmtrac podniósł cenniki i żadnych promocji robić nie musi, jak na mój gust farmtracki to bardziej dopracowane ciągniki i od lat w indiach sprawdzone, podczas gdy farmery to za krótkie serie żeby wszystkie bolączki i drobne usterki wyszły z nowego modelu, a w sokółce jeszcze jednego modelu nie dopracują a gonią już z zupełnie innym modelem z innym silnikiem, a kto wie czy ten z perkinsem nie będzie się łamał? lub inne wady konstrukcyjne się nie pojawią, fakt dużym producentom jd sdf zdarzają się wpadki, ale felerne cewka, czy pękający przewód, to są drobnostki, a nie poważne wady konstrukcyjne,

zbych    4

Ferdek uważam, że Farmtrac jest ciekawą obecnie propozycją ciągnika, ale proszę nie mów, że ten model 88KM jest sprawdzonym ciągnikiem - to jest również nowy model tak jak i jakiś tam Farmer, a co z niego będzie to czas pokaże - napewno jest to ciekawa propozycja - obecnie jak bym miał wybierać to mocno bym się nad nim zastanawiał. A co do marketingu Farmera - bardzo dobrze, że coś takiego się pojawia - to zmusza innych producentów ciągników do zastanowienioa się nad cenami swoich maszyn :lol:

Tu masz namiary na Farmtraca 88KM - 120 tys. brutto do negocjacji - przy dobrej negocjacji 5 tys. się urwie B) więc nie wiem, czy Farmtrac tak niby podniósł ceny... (widocznie, aż tak pięknie nie schodzą) :lol:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B182562

Ferdek07    62

No tutaj masz rację @Zbych, farmtracki i farmery są wrzucane do jednego worka (bez urazy) tzw. wynalazków, ale o ile farmtrac 675dt czy mniejsze otrzaskały się już trochę na polskiej wsi, to ten model 88km jest dość drogi i nowość, ale małe farmtracki podrożały, no ale f 690 to tylko zmiany stylistyczne kabiny i maski z modelu 685dt, a farmer-y to mieszanka coraz innych silników i napędów ktoś tu napisał że teraz z perkinsem kombinują

zbych    4

Spoko - w pełni się zgadzam, że Farmerki to wynalazki - ale swoje robią - przynajmniej mój :lol: Poza tym te wynalazki typu Farmer czy Farmtrac ładnie namieszały na rynku ciągników.

tomek73    189

Co do FARMTRAKA to od 83km ma skrzynie 24x24 EH rewers, koła do wyboru,nawet z tyłu 34,wałek 540 i eko 540 z możliwością 1000,cena chyba 126 brutto.Klima 5600 brutto.

Co do farmera są u nas dwa.Jeden ma z 3 lata to serwis co chwile jest u niego.Drugi z niecały rok z silnikiem JD ,to na razie chodzi.Ale jak go widziałem jak orał z pługiem 3 skibowym z 60 to bym go 60 minął.Pewnie nie chciał go przesilać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domismaj
      Witam. Ile palą wasze Farmery z różnymi maszynami. Mój z pługiem 3x45 na 30 cm spala ok 20 litrów/ha czy to nie za dużo? z agregatem uprawowo-siewnym 3m ok.10 l/ha
    • Przez farmer8244
      Witam. Gdy Farmerkiem podnosze talerzówke która wazy około 1t nie podnosi jej do samej góry i pompa tak dziwnie bziuczy? prosze o pomoc.,
    • Przez PiotrekP1997
      Witam jestem posiadaczen farmera f5 ciagnik jest nowy. Jadąc słyszę jakieś stuki przy skrecaniu w prawo. Pomocy niewiem co jest.
    • Przez meld102
      Witam. Mam taki oto problem w swoim farmerze mianowicie coś stuka w tylnim moście na wstecznym, skrzynia 12x12 na najszybszym zakresie problemu nie ma na drugim i na pierwszym występuje problem, jazda do przodu wszystko ok. Czy to mogą być łożyska czy tryb mógł się uszczypać?
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?