Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Farmer
Pronarek82a    1

Może i pęknie jak jest nie dokładnie zrobiony. Mieszkam tam gdzie składaja farmery nie jest zbyt dobry towar. Mój znajomy składa te ciągniki i mówił tylko składaja na ilość a nie na jakość. Kiedyś zalożyli obciążniki to sie farmer troche sie skosił to podjechali widłakiem strząchneli i dobry. Haha. Może akurat ktoś na niego akurat w trawił i sie rozłamał ;)

Kuki19    2

może te tury metal fach są nie najlepsze do farmerów? jeszcze nie widziałem farmera z innym turem jak z sokółki!

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

zgadzam sie z wami bo jak ktos chce cos zepsuc to i tak zepsuje nawet zeby to byl niewiadomo jaki ciagnik to mozna zawsze polamac jak bedzie dawal ponad sile.

marti565    0

panowie wszystko można. Znajomy kupił kilka lat temu nowego pronara wtedy to było coś ale dwa lata i zdążył go na boki powalić kilka razy :D a w tym roku kupił prase vicon i już dyszel pogiął :rolleyes: . Więc jak to mówią jak sie dba tak sie ma

kobra89    66

taki facet ma farme drobiu niedaleko mnie i tam pracowalem u niego i mial u siebie Pronara 1025a, i za rok zaklepal cala ksiazke gwarancyjna ,czlowiek sie wkurzyl i podszas orki kilka razy podniosl przod pionowo i puscil sprzeglo i polamal go bylem naocznym swiadkiem i co wy na to wiec wszystko sie da. A zobil to poto zeby mu pronar kase za tego grata oddal.

st220    12

taki facet ma farme drobiu niedaleko mnie i tam pracowalem u niego i mial u siebie Pronara 1025a, i za rok zaklepal cala ksiazke gwarancyjna ,czlowiek sie wkurzyl i podszas orki kilka razy podniosl przod pionowo i puscil sprzeglo i polamal go bylem naocznym swiadkiem i co wy na to wiec wszystko sie da. A zobil to poto zeby mu pronar kase za tego grata oddal.

Wiem o jakiego rolnika ci chodzi z tym pronarem, nie dawno kupił case CVX, on pochodzi z mojej wioski.

Sąsiad kupił belarusa i tez go złamał w turze Sipmy ale to człowiek który raczej nie powinien tym jeździć ;) złamanie nie wyglądało może imponująco ale ciągnik pękł na skrzyni pośredniej czy jak to tam nazwać i zakleszczyło wałek odsprzęgłowy. mozna połamać wszystko raz widziałem bizona z urwaną d*pą całą(za wysoka miedza i ustawienie kół w poprzek) sam raz urwałem heder przy bizonie, głupio to wygląda, jak lecisz szybko po polu a tu miedza(noc oczywiście) i bum ryjesz przodem;/ trzeba uważać ot co to tylko maszyny ;)

andmar18    0

Co sądzicie o silnikach Białoruskich MMZ przy ciągnikach Farmer

Jaki ciągnik wybrać ursus czy farmer obydwaj (ok 80KM)???

zbych    4

Jeśli chodzi o porównanie tych dwóch marek to stanowczo Farmer - najlepiej zrób tak jak ja czyli przejedź się jednym i drugim i napewno już będziesz wiedział którego wybierzesz ;)

Co do silnika MMZ to nic złego nie mogę powiedzieć - w obecne mrozy pali bez problemu.

zbych    4

Dane orientacyjne:

- w pługu staltech 4x40 ok. 8-9 l/godz./zegarową

- w prasie metalfach przy ostrym zapylaniu ok. 6l/godz./zegarową

- w transporcie z klatką z świniakami ok. 3,5-4 l/godz./zegarową

zbych    4

Moim skromnym zdaniem jeśli porównujemy pronara (tego na silniku MMZ), ursusa i farmera to farmer byłby najlepszym wyborem. Plusy przemawiająca za farmerem to kabina i rozłożenie/ustawienie wszystkich dźwigni, skrzynia biegów z rewersem, ilość biegów 12/12, w pełni zsynchronizowana, przedni napęd załączany poprzez elektrozawór, automatyczna blokada przedniego napędu, zaczep, cbm i takie tam. A cena tych trzech sprzętów, które wymieniłeś jest chyba porównywalna. Oczywiście to tylko moje zdanie.

andmar18    0

Prosze o opinie na temat Farmerów (81KM) z silnikiem MMZ. Jak sie one sprawują czy polecacie ten ciągnik czy olej nie cieknie z silnika??Jak u nich z awaryjnością?? Prosze o szybką odpowiedź

zbych    4

A powiedz kolego jak Ci się tur z Metalfachu sprawuje. Jaki masz osprzęt ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domismaj
      Witam. Ile palą wasze Farmery z różnymi maszynami. Mój z pługiem 3x45 na 30 cm spala ok 20 litrów/ha czy to nie za dużo? z agregatem uprawowo-siewnym 3m ok.10 l/ha
    • Przez farmer8244
      Witam. Gdy Farmerkiem podnosze talerzówke która wazy około 1t nie podnosi jej do samej góry i pompa tak dziwnie bziuczy? prosze o pomoc.,
    • Przez PiotrekP1997
      Witam jestem posiadaczen farmera f5 ciagnik jest nowy. Jadąc słyszę jakieś stuki przy skrecaniu w prawo. Pomocy niewiem co jest.
    • Przez meld102
      Witam. Mam taki oto problem w swoim farmerze mianowicie coś stuka w tylnim moście na wstecznym, skrzynia 12x12 na najszybszym zakresie problemu nie ma na drugim i na pierwszym występuje problem, jazda do przodu wszystko ok. Czy to mogą być łożyska czy tryb mógł się uszczypać?
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?