Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Farmer

W 100% zgadzam się z @Jaro. Tych pęknięć, licznych drobnych i grubszych awarii jest zbyt wiele. Inne marki też maja wadliwe modele ale kurde nie w takiej skali!

Co do tej pompy to może i racja, bo niby nasz Farmer miał pompę 55 czy 65l/min a mimo wszystko wolno podnosił, a może to wina siłowników od ładowacza, w które trzeba wlać dużo oleju. Teraz w nowych F5 mają ponad 100l/min, i się tak już wcześniej zastanawiałem czy coś nie kłamią.

Całe szczęście, że my się już musimy męczyć z tym wyrobem. W 2010 obudowa sprzęgła kosztowała 4,208pln netto. Nr części to 10248-1600021. Tylko u nas jeszcze się trochę innych części posypało i dodatkowo fabryka źle go złożyła to od razu go drugi raz rozbierali i robili jak trzeba - na nasz koszt rzecz jasna. :) Bo ktoś pracownikom za godziny zapłacić musi, więc co oni maja stracić skoro głupi rolnik może zapłacić. Podobnie sprawa się miała z jego transportem, w powrotnej drodze wzięli kabiny z Koji a do Smolnik to z 20km mamy, także aby 2km z trasy do nas zboczyli. I 2,80 za km. :/ Jakbyśmy wiedzieli to sami byśmy tańszy transport znaleźli. A i potem jak wrócił to jeszcze 2 razy tam pojechał bo nie tak parę rzeczy było. I co nam serwisant opowiadał to już był zrobiony jednego dnia, kolejnego rano chcieli już przywieść a tu d*pa - awaria. :D Po kilku sekundach jazdy może?

KPK - Ochrona

Wiadomość z agroFakt.pl

tespis17    21

@Stasio źle spojrzałem w mojej dokumentacji w kompie. Sorry. Ładny filmik i reklama.

@Farmer. Bardzo słaby serwis. Boże uchowaj.

Edytowano przez tespis17

nuszka007    64

Ja w katalogu mam numer pompy NSZ-14... Ogólnie to pozdro dla tej marki, ciągniczki na prawdę fajne, a oni to tak niweczą. Miejmy nadzieje, że się wyrobią. Dużo było roboty z wymianą pompy i przerabianiem chłodnicy? Zwiększenie wydajności nic nie zaszkodzi układowi hydraulicznemu? Jeśli chodzi o dzielnik strumienia to no comments. Już go nie mam :P Też montowałem ten dodatkowy blok i jestem zadowolony. Ciszej w kabinie i bez ciągłego przełączania. Co do pękania to myślałem nawet o skonstruowaniu ramy, tyle, że nie mam pojęcia jak to by można było rozwiązać.

Nasz Farmerek pojechał daleko, bardzo daleko. :) Jakieś 400km dalej... A jak się ma to już nie wiem, kilka miesięcy po zakupie dzwonili, ale nikt nie odważył się odebrać telefonu. :D

KPK - Ochrona

stasio1    2

@tespis17 dzięki polecam sie w sezonie :)

Farmer w specyfikacji podaje ze model 8244 c2 posiada pompe o wydajnosci 55l/min. nie wiem skad oni wzieli tą wartość skoro w ciągniku siedzi pompa o symbolu nsz25 i wydatku 25l/min.

@nuszka007 nie wiem skad u ciebie nsz 14 moze chodzi o pompe do kierowania. Modele pomp nsz10 nsz14 i nsz16 mają ten sam wałek napędowy i jest on mniejszy niż w pompach nsz25 nsz34 nsz40 i nsz50. Te mniejsze modele występują w układach wspomagania i w układzie hydraulicznym ciągnika Władimirec.

Pompa nsz40 po wyjęciu chłodnicy pasuje bez problemu tylko potem chłodnica sie nie mieści i trzeba zeszlifować jej ranty. jutro tzn dzis zrobie foty i wstawie. A czy to zaszkodzi układowi?-no raczej nie bo skoro w prospekcie podają ze farmer ma wydatek pompy 55l/min a ja załozyłem "tylko" 40l/min to jeszcze daleko mi do przekroczenia możliwosci konstrukcyjnych :D

Edytowano przez stasio1

kris14    259

On jest w sygnaturce, pod każdym postem się będzie pokazywał, co w tym złego ;)

kris14    259

W prawym górnym rogu sygnaturki, pod ikonką punktów reputacji postu po najechaniu myszką podświetli się krzyżyk, klikasz, wybierasz ignoruj sygnaturkę @użytkownika i już nie będzie się Tobie nigdzie pokazywała

stasio1    2

ja rozumiem reklame ale przy kazdym poscie wklejac ten sam film to szczyt glupoty

Miałem go w sygnaturze, nie wklejałem go po postach.

Już usunąłem

nuszka007    64

Źle spojrzałem w katalogu. Pompa hydrauliczna ma wydajność 25 litrów jednak, co nie zmienia faktu, że i tak jest za mała. Ma może ktoś zdjęcia jak wygląda długa rama w turach chociażby TL?

GoodFarmer    27

Symbol pompy nie oznacza jej wydajności a pojemność w cm3 a wydatek zależy od tego z jaką prędkością się obraca wałek pompy. Dajmy na to że nsz 25 chodzi z prędkościa 1500 obr/min i załóżmy ze współczynnik sprawności jest 0,9

0,025 * 1500 * 0,9 = 33,75 l/min

Jak będziecie wiedzieli w jakim zakresie obrotów pracuje pompa to będzie można obliczyć jej wydatek.

nuszka007    64

0,025*0,9*2500=56,25, wtedy by się zgadzało wszystko, bo deklarowana wydajność to 55 litrów na minutę, więc zgodnie z tą ideą masz 90 l/min na pompie, trochę więcej ;) Długo ją masz? Nic się nie dzieje?

stasio1    2

Jak wróce do domu to sprawdze tabliczke na pompie aby to wyjaśnić.

Pompe mam od grudnia. Farmer codziennie ładuje wóz paszowy i co drugi dzień wygarnuje obornik, plus odśnieżanie. Wszystko pracuje bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego ale nie moge dodać zdjęć pompy na to forum a pomniejszylem je do "mikroskopijnych", nadal błąd że za duży plik.

kruczek14    2

Źle spojrzałem w katalogu. Pompa hydrauliczna ma wydajność 25 litrów jednak, co nie zmienia faktu, że i tak jest za mała. Ma może ktoś zdjęcia jak wygląda długa rama w turach chociażby TL?

jak chcesz to moge ci zrobic fotki ramy w TL ale to dopiero w piątek :)

91lenczus91    0

Chłopaki mi się teraz przypomniało odnośnie tego pękania. Miałem sytuacje w zeszłym roku taką, że jak wywoziłem w zimę obornik z płyty to na murku był zamarznięty gnój, to łychą chciałem go ze skrobać to podjechałem ciągnikiem i napierałem łyżką od góry żeby oderwać tą zmarzniętą bryłę gnoju koła przednie poszły na metr w górę żeby była lepsza siła nacisku. Jak omskło i pier***ło łyżką o beton to z tyłu szybu pękła i brat z podwórka z oborę przyleciał zobaczyć co się stało... Tak się wystraszyłem, że zaraz sprawdzałem czy ciągnik nie pękł, ale było wszystko w porządku i do tej pory jest. Tylko szkoda tej szyby.

zbych    4

Moim skromnym zdaniem najważniejsze jest to aby wszystko było dokładnie poskręcane...

91lenczus91    0

Skręcony to on jest bo 3 lata temu sprzęgło robiliśmy to z bratem wszystkie śruby na klej skrecaliśmy i doje**bane jest jak się tylko dało.

nuszka007    64

Moim skromnym zdaniem najważniejsze jest to aby wszystko było dokładnie poskręcane...

To podstawa! Spróbujcie tylko nie dokręcić zabezpieczenia kołkowego w prasie czy chociażby przy gruberze. Przez niedokręcone śruby już robiłem u siebie sprzęgło, teraz bardzo często kontroluje śruby, w każdej maszynie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się