Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Farmer

nuszka007    64

Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

iktorn    0

MI sie zdażylo niestety wina leżala po stronie serwisanta ale jak ktos uczniom daje serwisowac ciagniki to tak sie kończy i pekł przy odebraniu ciagnika na ostatnim serwisie mieli

do zrobienia zbiornik paliwa uchwyt pekl robili terz sprzeglo wiec rozpołowili i silnik z lącznikiem do szkrzyni biegow srob nie dokrecili zauwazylem to jeszcze na serwisie sam jestem mechanikiem 2 niedokrecone jedna przekrecona wiec dociagnelem jeszcze w serwisie mam na to 2 swiadkow ale pod kabina nie sprawdzilem i po 3 miesiacach sie zlamal.

Fabryka obiecala ze weznie stary łacznik do ekspertyzy no i tak minelo 9 miesiecy a nawet nie odebrali witocznie maja to gdzies

Wiadomość z agroFakt.pl

kurczaq    0

ja ma farmera. nigdy nie zakładałem do niego żadnego tura, farmer ma chyba 7lat. w zeszłym roku, tj. wrzesień 2012, ojciec pojechał talerzować pole. dzwoni do mnie i mówi "olej cieknie spod farmera". co się okazało, korpus pękł w połowie i nastąpił wyciek oleju. Dodam, że w mojej okolicy nie ma górek i pagórków, lest lekka ziemia i nie ma kamieni, no i nigdy nie był zakładany cięzki sprzęt. Firma tłumaczyła się wadą odlewu. oczywiście było już dawno po gwarancji. Koszt naprawy coś około 14 tys.zł już z mechanikiem. sam korpus - 9tys.zł

Raczej C1, bo to one mają syndrom słabych "kości". Swoją drogą kiedyś te części były tańsze, teraz widzę pseudo fabryka odkryła żyłę złota, kosztem rolnika niestety.

Tak sobie czytam i czytam te wypowiedzi o Zetor Frontera, nie wiedziałem że Zetor z Oplem współpracuje. Zwracajcie uwagę jak już tu piszecie.

"JANCZAK" Tak som i sypiam " "Przyciesz" to mają użytkownicy czytając te wypowiedzi.

Edytowano przez masseyferguson6140

stasio1    2

Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

55 litrów to wymysł producenta....Nie wiem skąd oni wzieli tą wartość. Ktoś powinien im sprawe za to założyć ale mi już nie chce się z nimi szarpać. Przecież ta pompa ma wydatek 25l/min symbol pompy nsz25. Ja dla sprawdzenia podłączyłem węże od tura do starego jumza 6AM tzw. Białoruśki która ma pompe nsz32 czyli 32l/min i tur pracował o wiele szybciej. Do farmera zalożyłem teraz pompe nsz40 i jest kolosalna różnica, teraz tur pracuje naprawde szybko.

A co do pęnięć to pierwszy raz pekł farmer jak miał 50 mth (pękła obudowa sprzęgła, link poniżej) a potem jak już miał ponad 6tyś mth wtedy pękł korpus skrzyni. http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/ , u mnie w galerii znajdziecie także złamaną valtre link: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/99350-zlamana-valtra/

W załącznikach zdjęcia korpusu skrzyni złamanego farmera

post-2041-0-37112800-1358986691_thumb.jpg

post-2041-0-35783400-1358986972_thumb.jpg

Edytowano przez stasio1

tespis17    21

Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.

Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

Edytowano przez tespis17

stasio1    2

Możesz coś więcej powiedzieć o wymianie pompy? Jakie były koszta, skąd ją brałeś itp...

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html

Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.

Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/

Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

stasio1 ile kosztuje ta czesc co ci pekla za pierwszym razem ?

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

Edytowano przez stasio1

stasio1    2

Kolego, a w jakich okolicznościach strzeliła Ci ta skrzynia ?

Brat wyciągal ciężarowke która sie zakopała w grząskim terenie. Ciągnąl pasem nie linką wiec szarpnięć nie bylo

zbych    4

I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

JANCZAK1176    39

Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

zbych    4

Jak nie kupisz samego korpusu, skoro @stasio1 napisał, że kupił za 10 tys.

stasio1    2

I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

Nic nie podniosło, poprostu strzeliło. Ledwie dotknął tą ciężarówke i strzeliło. Pewnie było tam już dużo mikropęknięć.

Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

Daj mi namiar na sąsiada to z nim pohandluje.

Edytowano przez stasio1

JANCZAK1176    39

Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

jaro    163

Aż chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem"-ale zaraz kol.zbychu doprowadzi mnie do pionu... :D .Nie cieszę się z cudzego nieszczęścia ale nie uważacie że coś za dużo tych pęknięć ,drobnych awarii (po 10-13 tys zł) w Farmerach ?Przedwczoraj rozmawiałem z największym w okolicy fanem tej marki-jego słowa to-"szkoda że Zetora nie kupiłem".Jeżeli ON już takich słów użył to coś musi być na rzeczy...

tespis17    21

@jaro

A Ja narzekam na zetora :)

@stasio1

Bardzo ładnie pospawane. Skręć go, słupice na dole. Właśnie Ja chciałem kupić Metal-Fach ale później zmienił na Tura 6 z Biedaszek. Myślę że lepszego nie ma z polskich. Do minusów zaliczam zakładanie ramy, ile Ja nawyzywam na te szybkozłącza.

@nuszka

Polecam ten sklep

agro-mar z Wągrowca

Na allegro też są. Dużo części mają.

@zbych

Kolego obudowa od sprzęgła(10tyś) a obudowa od skrzyni głównej(30tyś) to dwie różne rzeczy.

stasio1    2

Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

napisz mi prosze maila albo na priw nr do tego faceta

s.ziolko@grazit.pl

zbych    4

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html

Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/

Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

Kolego @tespis przeczytaj uważnie powyżej...

Jaro, a czemu niby miałbym Cię stawiać do pionu ? Nie ma sprzętów idealnych, są ludzie którzy są zadowolenie z Farmerów i są ludzie którzy mają z nimi problemy, takie życie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domismaj
      Witam. Ile palą wasze Farmery z różnymi maszynami. Mój z pługiem 3x45 na 30 cm spala ok 20 litrów/ha czy to nie za dużo? z agregatem uprawowo-siewnym 3m ok.10 l/ha
    • Przez farmer8244
      Witam. Gdy Farmerkiem podnosze talerzówke która wazy około 1t nie podnosi jej do samej góry i pompa tak dziwnie bziuczy? prosze o pomoc.,
    • Przez PiotrekP1997
      Witam jestem posiadaczen farmera f5 ciagnik jest nowy. Jadąc słyszę jakieś stuki przy skrecaniu w prawo. Pomocy niewiem co jest.
    • Przez meld102
      Witam. Mam taki oto problem w swoim farmerze mianowicie coś stuka w tylnim moście na wstecznym, skrzynia 12x12 na najszybszym zakresie problemu nie ma na drugim i na pierwszym występuje problem, jazda do przodu wszystko ok. Czy to mogą być łożyska czy tryb mógł się uszczypać?
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?