kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

marcinffff    198

obecnie montują pod całym Farmerem .

sam wyciągnij wniosek z tego co napisałeś, gdyby się nie przełamywały farmery w ładowaczach, to po co by producent miał zmieniać mocowania tura na ciągniku?? :lol: prawda jest taka, farmery sie "przełamywały" dawniej, obecnie jest ok, i tyle mam na ten temat, fakt zdjęcie z galeri Stacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Więc nie siej paniki na forum bo nie ma ku temu powodu. Prosząc Cię o przesłanie fotki pękniętego Farmera miałem nadzieję, że prześlesz coś swojego bo tak dzielnie opisywałeś problemy z Farmerem, a Ty dajesz fotkę @Stasia, którą wszyscy od dawna znają - troszkę to zmniejsza Twoją wiarygodność... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

http://www.bankfotek.pl/view/967624

Marcin skąd dokładniej jesteś? Kupowałeś od p. Ramotowskiego? Wczoraj serwis u naszego był, po pół roku "nękania". Wzorowy serwis...

A zamieszkuje koło Pisza :P Ramotowski w Kolnie to ma serwis troche :lol: , na tle konkurencji to ma wysokie ceny, owijarka z Pronaru u niego kosztowała 37tys :o a w Agromie 29tys w tamtym roku. Brałem u nich kilka maszyn, ale jeśli chodzi o serwis... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

@zbych, a może nie? :lol: zetor tak samo jak DF, kubota, MF są składane z różnych podzespołów, taka jest twarda prawda :lol:

Kolego sympatyczny! Z tego co wiem to KUBOTA jest w 100% zbudowana z podzespołów KUBOTA (silnik, mosty, skrzynia itd.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym właśnie wszystkich ostrzec przed tym gównem robionym w stodole przez chłopa w Sokółce. Dzisiaj orając buraczysko pługiem Unia IBIS L 3+1 przałamałem f 10244 c1 czyli 105KM na białoruskim silniku. Przełamało go do góry czyli skrzynia weszła mi do kabiny( no....może przesadzam ale chciałem opisac w ktora strone sie złamał) Przełamało skrzynie pośrednia i nie wiem jeszcze co w srodku bo zastanawiamy sie jak go sciagnac na podworze. Z przodu miał zamontowane dodatkowo 200 kg obciazenia ze starego mtz-a ale nie uwazam ze pług wazacy niecałe 1200kg i dodatkowe 200 kg z przodu powinno przełamać takiego "byka". Jednym słowem plastelina. Jutro porobie fotki i postaram sie wstawic. w 100% nie polecam tego ciagnika. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę opisać jakie awarie juz w nim miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myślałem, że to ktoś z rodziny napisał post z mojego konta. xD Damiano wstaw foty, niestety z 2 przełamania nie mam fot. My naszego ścisnęliśmy pasami podczas ściągania z pola. Ciekawi mnie jaka jest zawartość tego stop, z których są elementy Farmerów?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Heh.... i niech mi ktoś jeszcze raz powie że było kupić farmera zamiast mtz-a :lol:

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/320970-farmer-10244-c1-przalamany/ . Dorobiliśmy rame z dwóch trawerz puszczonych od tylnych ramion do przodu i skreciliśmy go i w ten sposob udało sie ściagnac go z pola. Kolego wyżej...też mam mtz-a...jedyna zaleta to to ze mało pali. Mam na nim ładowacz i przod robie srednio raz na 2 miesiace skrzynia tez nie cudo...ale najważniejsze jest to ze czesci do niego sa za darmo w porownaniu do podwozia Carraro w Farmerze...Dowiedziałem się dzisiaj że ten kawałek gównianego odlewu co sie przełamał kosztuje 14000zł (gdzie do mtz-a za podobnych gabarytow obudowe skrzyni płaciłem 2000-3000zł) a nie wiadomo jeszcze co w srodku popsuło bo mozliwe ze wieksza czesc skrzyni do wymiany....obawiam sie ze w 30000 sie nie zamknie cala awaria...tak to jest kupic tani ciagnik. Jak ktoś zainteresowany to wysle wiecej fotek lub filmik i moge napisac jakie awarie juz przeszedl ten grat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Pisz na forum jakie awarie przeszedł i wrzucaj fotki niech wszyscy sie dowiedzą co kryje sie pod marką Farmer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, rob i publikuj! Skrzynia pośrednia to inaczej obudowa sprzęgła? Ma nr 10248-1600021 ten element? Jeśli tak to ponad rok temu kosztował 4200 brutto.

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Panowie, a nie uważacie, że dobrze byłoby zrobić parę dobrych fotek, opisać i przesłać do prasy rolniczej ?? Myślę, że byłby to dobry dla nich materiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec zacznę od poczatku...

1. Silnik był złożony na brudnym wale przez co wcale nie miał ciśnienia. Na wolnych obrotach(750/min) kontrolka się świeciła. Serwisanci(bo jeszcze wtedy był na gwarancji) twierdzili przez 4 miesiace ze to wina czujnika albo zegara. Zdenerwowaliśmy sie i aby im udowodnic wkrecilismy przewód z manometrem olejowym i dopiero wtedy im udowodnilismy po ok 4 miesiacach od zgłoszenia problemu. Efekt-wał do wymiany

2. Pokrywa tylna ta do której jest przykrecony górny uchwyt(od śruby) od tylnego TUZ wyłamała sie(juz wtedy przekonalismy sie ze podwozie jest wykonane z plasteliny). Po wymianie i tych przemądrych mechanikach z ROLKAP-U po podniesieniu maszyny cały czas opadała ona przez co ciagnik ciagle szarpał podnośnikiem. Okazało sie ze wsadzili swoje brudne pazury w jakis głowny zawór...5 razy rozbierali mu dupe az w koncu trafili ze to to i wymienili.

3.Po roku oba tylne siłowniki zaczeły lać i to porzadnie. -wymiana

4.Pompa wtryskowa siadła. Wdusiło wałek razem z łozyskiem i oprawa w sekcje. koszt 1500zł

5.Uchwyt od śruby(tylny Tuz) złamał sie...całe szczescie ze na polu by gdyby spadł mi na asfalt nowiutki plug to nie wiem...

6.Poprzednie awarie mogliśmy scierpiec ale teraz to juz przesada. Ciagnik rozerwał(przełamał) sie na pół. Nie wiem jak nazwać awarie bo stało sie to gdy odorywałem poprzeczke i przejechałem przez niska miedze(pług był w ziemi) wiez wyglada na to ze on sie nie przeamał tylko rozerwał. To czesc awarii jakie w nim miałem. Serwis gwarancyjny-tragedia. na niczym sie nie znaja a gadaja jakby pozjadali wszystkie madrosci tego swiata. Ciagnik istna skarbonka. Gdy był na gwarancji byly takie miesiace ze on wiecej stal niz pracowal. Nie polecam ani firmy ktora nam go sprzedala ani sprzetu. Naprawde warto dolozyc te 50-100tys i kupic prawdziwy ciagnik. Zliczajac to wszystko i tak zanim go splacimy czyli jeszcze 4 lata(splacamy juz 3) to zaq to co włozymy w awarie i to co on warty byl wyszedlby JD o podobnej mocy.

 

@ zbych....moze o TOP AGRARU? I w nastepnej TOP TECHNICE na okładce pisałoby nie kupujcie tego gówna!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My naszą kupiliśmy w Sokółce i tam też go robili. Zabrali go jakoś w lipcu, a w ostatnim tyg. sierpnia byl już gotowy, nawet podczas pobytu u nich doznał kilku awarii. Ciekawi nas kwestia złego koła zamachowego i innej linki wraz z mocowaniami ( chyba od C2), Farmi nie był nigdzie indziej niż tam, a to jak się niedawno okazało jest inne. A Ty Damian gdzie go zamierzasz naprawiać?

@zbych my już próbowaliśmy, @mail z fotkami byl już wysłany do redaktora i cisza. Ale może gdyby było nas kilku? To nie może być przypadek z tymi przełamaniami.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zrobimy go sami...to akurat najmniejszy problem. Dzwoniłem do firmy w której go kupiliśmy. Powiedzieli mi że obudowa kosztuje 14000zl. Zadzwoniłem do sokółki i powiedzieli ze moze nawet bedzie wiecej bo musza samolotem sciagac ta obudowe z włoch....nie wiem co jest grane i dlaczego Ty zapłaciles 10tys mniej za ta sama czesc ale cos mi sie tu nie podoba. Twój był na gwarancji jak sie przelamal? Jesli nie to z jakiej paki oni Ci go robili a nie Ty sam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz nie był już na gwarancji, a my nie mieliśmy warunków i czasu. Jednak na dobre to nam nie wyszło. Rozkładali go 2 czy i nawet więcej razy z ich winy a my za to zapłaciliśmy. Za transport wzięli po 2,80 a znając życie to po drodze brali jeszcze kabiny z Koji. ;) Nasz łączna naprawa kosztowała prawie 15tys brutto. Jak chcesz to mogę Ci wysłać to co na fakturze pisze.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przełamaniu jak go przywieźli grzał się mocno, zabrali do Sokółki i wtedy też coś przy podnośniku poszperali, antenę od radia urwali... 1 dźwignia podnośnika nie działała a on nadal się grzał, biegi ciężki wchodziły jak sie nagrzał. Wczesną wiosną też sie grzał - jak jeździliśmy 14km po qqrydzę to trzeba było robić postoje. Przyjechali, poszperali, dźwignie poluzowali. Temp w skrzyni 70 kilka stopni miała, co podobno normalne. A i przed tym jak przyjechali to wymienialiśmy rurkę od hydrauliki, taka pokręcona z przodu, 4 tam już siedzi. No teraz już się nie grzeje wymienialiśmy linki od sprzęgła WOM i głównego, tarcza też wymieniona. A i rozrusznik padł. Teraz aku nie ładuje i trzeba codziennie rozciągać. :/

 

http://www.bankfotek.pl/view/1108148 tutaj ta faktura.

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

A nie myślałeś zlecić odlanie takiej obudowy jakiejś profesjonalnej firmie odlewniczej ?Damiano skąd dokładnie jesteś bo ja znam bardzo dobrą firmę odlewnicza ,koło Pilawy ,myślę że by się podjeli takiego zlecenia ,bo ja nie widzę sęsu kupowania 2 raz takiego samego gówna z plasteliny

 

A co do artykułu w gazecie to świetny pomysł ,zgadajcie się w kilku i wysyłajcie co kilka dni na zmianę maile go gazet [najlepiej do dziennikarzy]

 

Ostatnio się dowiedziałem ze niedaleko mnie facet tez ma farmera i mu się też złamał ....




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj