kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

stasio1    3

Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

55 litrów to wymysł producenta....Nie wiem skąd oni wzieli tą wartość. Ktoś powinien im sprawe za to założyć ale mi już nie chce się z nimi szarpać. Przecież ta pompa ma wydatek 25l/min symbol pompy nsz25. Ja dla sprawdzenia podłączyłem węże od tura do starego jumza 6AM tzw. Białoruśki która ma pompe nsz32 czyli 32l/min i tur pracował o wiele szybciej. Do farmera zalożyłem teraz pompe nsz40 i jest kolosalna różnica, teraz tur pracuje naprawde szybko.

 

A co do pęnięć to pierwszy raz pekł farmer jak miał 50 mth (pękła obudowa sprzęgła, link poniżej) a potem jak już miał ponad 6tyś mth wtedy pękł korpus skrzyni. http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/ , u mnie w galerii znajdziecie także złamaną valtre link: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/99350-zlamana-valtra/

W załącznikach zdjęcia korpusu skrzyni złamanego farmera

post-2041-0-37112800-1358986691_thumb.jpg

post-2041-0-35783400-1358986972_thumb.jpg

Edytowano przez stasio1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.

Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Możesz coś więcej powiedzieć o wymianie pompy? Jakie były koszta, skąd ją brałeś itp...

 

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html

Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

 

Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.

Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

 

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/

Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

 

stasio1 ile kosztuje ta czesc co ci pekla za pierwszym razem ?

 

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

Edytowano przez stasio1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja tez mam tura metalfach 1.6t ale u mnie rama od tura siega dalej do tyłu i dokrecona jest az do skrzyni posredniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Kolego, a w jakich okolicznościach strzeliła Ci ta skrzynia ?

Brat wyciągal ciężarowke która sie zakopała w grząskim terenie. Ciągnąl pasem nie linką wiec szarpnięć nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

 

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jak nie kupisz samego korpusu, skoro @stasio1 napisał, że kupił za 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

 

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

Nic nie podniosło, poprostu strzeliło. Ledwie dotknął tą ciężarówke i strzeliło. Pewnie było tam już dużo mikropęknięć.

 

Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

 

Daj mi namiar na sąsiada to z nim pohandluje.

Edytowano przez stasio1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

 

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem"-ale zaraz kol.zbychu doprowadzi mnie do pionu... :D .Nie cieszę się z cudzego nieszczęścia ale nie uważacie że coś za dużo tych pęknięć ,drobnych awarii (po 10-13 tys zł) w Farmerach ?Przedwczoraj rozmawiałem z największym w okolicy fanem tej marki-jego słowa to-"szkoda że Zetora nie kupiłem".Jeżeli ON już takich słów użył to coś musi być na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@jaro

A Ja narzekam na zetora :)

@stasio1

Bardzo ładnie pospawane. Skręć go, słupice na dole. Właśnie Ja chciałem kupić Metal-Fach ale później zmienił na Tura 6 z Biedaszek. Myślę że lepszego nie ma z polskich. Do minusów zaliczam zakładanie ramy, ile Ja nawyzywam na te szybkozłącza.

@nuszka

Polecam ten sklep

agro-mar z Wągrowca

Na allegro też są. Dużo części mają.

@zbych

Kolego obudowa od sprzęgła(10tyś) a obudowa od skrzyni głównej(30tyś) to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

 

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

 

napisz mi prosze maila albo na priw nr do tego faceta

s.ziolko@grazit.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html

Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

 

 

 

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/

Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

 

 

 

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

 

Kolego @tespis przeczytaj uważnie powyżej...

Jaro, a czemu niby miałbym Cię stawiać do pionu ? Nie ma sprzętów idealnych, są ludzie którzy są zadowolenie z Farmerów i są ludzie którzy mają z nimi problemy, takie życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z @Jaro. Tych pęknięć, licznych drobnych i grubszych awarii jest zbyt wiele. Inne marki też maja wadliwe modele ale kurde nie w takiej skali!

Co do tej pompy to może i racja, bo niby nasz Farmer miał pompę 55 czy 65l/min a mimo wszystko wolno podnosił, a może to wina siłowników od ładowacza, w które trzeba wlać dużo oleju. Teraz w nowych F5 mają ponad 100l/min, i się tak już wcześniej zastanawiałem czy coś nie kłamią.

 

Całe szczęście, że my się już musimy męczyć z tym wyrobem. W 2010 obudowa sprzęgła kosztowała 4,208pln netto. Nr części to 10248-1600021. Tylko u nas jeszcze się trochę innych części posypało i dodatkowo fabryka źle go złożyła to od razu go drugi raz rozbierali i robili jak trzeba - na nasz koszt rzecz jasna. :) Bo ktoś pracownikom za godziny zapłacić musi, więc co oni maja stracić skoro głupi rolnik może zapłacić. Podobnie sprawa się miała z jego transportem, w powrotnej drodze wzięli kabiny z Koji a do Smolnik to z 20km mamy, także aby 2km z trasy do nas zboczyli. I 2,80 za km. :/ Jakbyśmy wiedzieli to sami byśmy tańszy transport znaleźli. A i potem jak wrócił to jeszcze 2 razy tam pojechał bo nie tak parę rzeczy było. I co nam serwisant opowiadał to już był zrobiony jednego dnia, kolejnego rano chcieli już przywieść a tu d*pa - awaria. :D Po kilku sekundach jazdy może?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Stasio źle spojrzałem w mojej dokumentacji w kompie. Sorry. Ładny filmik i reklama.

@Farmer. Bardzo słaby serwis. Boże uchowaj.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Ja w katalogu mam numer pompy NSZ-14... Ogólnie to pozdro dla tej marki, ciągniczki na prawdę fajne, a oni to tak niweczą. Miejmy nadzieje, że się wyrobią. Dużo było roboty z wymianą pompy i przerabianiem chłodnicy? Zwiększenie wydajności nic nie zaszkodzi układowi hydraulicznemu? Jeśli chodzi o dzielnik strumienia to no comments. Już go nie mam :P Też montowałem ten dodatkowy blok i jestem zadowolony. Ciszej w kabinie i bez ciągłego przełączania. Co do pękania to myślałem nawet o skonstruowaniu ramy, tyle, że nie mam pojęcia jak to by można było rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz Farmerek pojechał daleko, bardzo daleko. :) Jakieś 400km dalej... A jak się ma to już nie wiem, kilka miesięcy po zakupie dzwonili, ale nikt nie odważył się odebrać telefonu. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

@tespis17 dzięki polecam sie w sezonie :)

 

Farmer w specyfikacji podaje ze model 8244 c2 posiada pompe o wydajnosci 55l/min. nie wiem skad oni wzieli tą wartość skoro w ciągniku siedzi pompa o symbolu nsz25 i wydatku 25l/min.

 

@nuszka007 nie wiem skad u ciebie nsz 14 moze chodzi o pompe do kierowania. Modele pomp nsz10 nsz14 i nsz16 mają ten sam wałek napędowy i jest on mniejszy niż w pompach nsz25 nsz34 nsz40 i nsz50. Te mniejsze modele występują w układach wspomagania i w układzie hydraulicznym ciągnika Władimirec.

Pompa nsz40 po wyjęciu chłodnicy pasuje bez problemu tylko potem chłodnica sie nie mieści i trzeba zeszlifować jej ranty. jutro tzn dzis zrobie foty i wstawie. A czy to zaszkodzi układowi?-no raczej nie bo skoro w prospekcie podają ze farmer ma wydatek pompy 55l/min a ja załozyłem "tylko" 40l/min to jeszcze daleko mi do przekroczenia możliwosci konstrukcyjnych :D

Edytowano przez stasio1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj