Skocz do zawartości
kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Farmer
kamil555    2

czy to prawda że jak do farmera tego 80km założy się pożądnego tura to pęka na pół?????....

artur21    0

u mnie znajomy ma farmera z turem 6 (1600 udźwig) i zrobił 600 motogodzin i nic mu nie jest, w okolicy chodzi jeszcze inny farmer i tamten tez dużo robi bel rocznie i również nic mu nie jest

w tym jednym farmerze podobno często sprzęgło siadało

Wiadomość z agroFakt.pl

abuk14    1
czy to prawda że jak do farmera tego 80km założy się pożądnego tura to pęka na pół?????....

No, jasne, tak jest zawsze, to reguła.

Tak samo mówią o MTZ, ale jakos nigdy nie widziałem pękniętego na pół. Myślę, ze to był jakis felerny ładowacz albo ciagnik.

Balzak    2

To niech ktoś może jakieś zdjęcia wrzuci ciągnika pękniętego na pół. ja uważam ze to jakies propaganda siana przez konkurencje. Zdarza sie ze przednia os nie wytrzyma ale cała rama!!! nie chce mi sie w to wierzyć

Pozdrawiam Balzak

halun20    1

prawie kazdy ciagnik moze zlamac sie w pol z turem ale to w duzej mierze zalezy od operatora.

Balzak    2

Zgoda tylko ciekawe gdzie leży przyczyna czy w błędzie konstrukcyjnym czy nie umiejętności operatora. Jak by sie chciało to każdy złamiemy, ale wątpię ze to będą jakieś błędy konstrukcyjne

Halun20 jak sie spisuje twoja belarka DF???

Pozdrawiam Balzak

halun20    1

zrobila ponad 300 balotow i bez awarii.a co do tura na ciagniku to na poczatku jakz alozyli mi tura to myslalem ze mozna nim podnosic wszystko ale tak nie bylo bo urwaly sie sruby od mocowania tura. na szczescie ze byly to tylko sruby a nie ciagnik pekniety w pol.@robertbara jak zauwazyles pisalismy ze prawie kazdy najpierw przeczytaj dobrze.

robertbara    57

Dobra Panowie spokojnie :D

Nie ma się co denerwować, ja kiedyś jak żwir kładłem i to z kultywatorem podorywkowym 1200 kg na tyle bo tył podnosiło to aż mocowania tura było słychać i wiem ile potrafi :)

Balzak    2

Ja wychodzę z założenia ze nie ma rzeczy nie możliwych nawet Jeża przez lejek da sie rade przepuścić:D

A tak na marginesie może te tury źle montują na tych ciąganiach ze środek ciężkości wyznaczają i przez to sie tak dzieje

Pozdrawiam Balzak

halun20    1

robercie wiem ze johny jest mocny i ciezko zeby go zlamac nawet bardzo ciezko ale szkoda przeniej osi i innych podzespolow.

robertbara    57

Przecież przy pełnym załadowaniu ładowacza to są ogromne naprężenia na ciągniku, nawet wzmocnienia nie wytrzymują dodatkowe.

6320 taki jak mój może być z ładowaczem obciążony 5800 kg na przedniej osi (według instrukcji obsługi) :D

Balzak    2

Dlatego uważam ze co dać za tura 30tyś i niszczyć ciągnik to lepiej dołożyć trochę jakaś ładowarkie samobieżną już nie koniecznie teleskopową tylko jakąś zwykłą używaną.

Pozdrawiam Balzak

brzozak2    236

tylko nie mozesz przewidziec ile kasy uzywana ladowarka wchlonie i dlatego wiele osob decyduje sie na tura

Balzak    2

Panowie zeszliśmy z tematu trzeba założyć nowy to w nim podyskutujemy czy tur czy ładowarka.

Ale powiem jedno koszty zgadzam sie ale mniej niszczysz ciągnik bo ładowarki są przystosowane do tych obciążeń i naprężeń

brzozak2 uwierz mi ze nie wiele więcej musisz dołożyć do porządnej ładowarki, sam mam dylemat czy tur czy ładowarka i trochę w tym temacie sie orientowałem

Pozdrawiam Balzak

brzozak2    236
Ale powiem jedno koszty zgadzam sie ale mniej niszczysz ciągnik bo ładowarki są przystosowane do tych obciążeń i naprężeń

no na pewno, ale jesli ktos ma tak ciezka prace, albo bardzo duze natezenie to stac go na nowa ladowarke i wtedy jest wszystko w porzadku, ale jesli rolnik chce przewiezc pare balotow (nawet niech bedzie to 500 rocznie) + prace porzadkowe +zaladunek zboza to nie obciazy groznie ciagnika. poza tym baloty nie waza strasznie duzo, a lyzki sa tak skonstruowane zeby ogolnie dawaly rade

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domismaj
      Witam. Ile palą wasze Farmery z różnymi maszynami. Mój z pługiem 3x45 na 30 cm spala ok 20 litrów/ha czy to nie za dużo? z agregatem uprawowo-siewnym 3m ok.10 l/ha
    • Przez farmer8244
      Witam. Gdy Farmerkiem podnosze talerzówke która wazy około 1t nie podnosi jej do samej góry i pompa tak dziwnie bziuczy? prosze o pomoc.,
    • Przez PiotrekP1997
      Witam jestem posiadaczen farmera f5 ciagnik jest nowy. Jadąc słyszę jakieś stuki przy skrecaniu w prawo. Pomocy niewiem co jest.
    • Przez meld102
      Witam. Mam taki oto problem w swoim farmerze mianowicie coś stuka w tylnim moście na wstecznym, skrzynia 12x12 na najszybszym zakresie problemu nie ma na drugim i na pierwszym występuje problem, jazda do przodu wszystko ok. Czy to mogą być łożyska czy tryb mógł się uszczypać?
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?