Polecane posty

kamil5421    10

Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,

66709007_2595144410570007_6372904050404360192_n.jpg

67105222_1326334654189123_2274104751379447808_n.jpg

66793518_1165572696981805_8758685691010875392_n.jpg

Mares    8

Kolego może być ciężko. Znajomy w renault tez ma odwrotne obroty. Majster rozebrał przedni wom ale powiedział, że nic z tym nie zrobi. Akurat potrzebował takich obrotów do kosiarki czołowej. Problem rozwiązał w ten sposób, że w kosiarce zmienił kierunek obrotów odwracając przekładnie. Na stronie Zuidberg jest napisane takie coś:

"Dostepne sa specjalne przednie WOM do kazdego zastosowania i dla marki ciagnika. Dzieki ECO WOM o róznych predkosciach (przelaczanych), wersje zarówno z prawymi, jak i z lewymi obrotami sprawiaja, ze dostawa jest kompletna i wszechstronna. "

Wychodzi na to, że firma oferuje wom z prawymi i lewymi obrotami, ale to trzeba wybrać przy kupnie, tak można wywnioskować z powyższego cytatu.

kamil5421    10
1 minutę temu, Mares napisał:

Kolego może być ciężko. Znajomy w renault tez ma odwrotne obroty. Majster rozebrał przedni wom ale powiedział, że nic z tym nie zrobi. Akurat potrzebował takich obrotów do kosiarki czołowej. Problem rozwiązał w ten sposób, że w kosiarce zmienił kierunek obrotów odwracając przekładnie. Na stronie Zuidberg jest napisane takie coś:

"Dostepne sa specjalne przednie WOM do kazdego zastosowania i dla marki ciagnika. Dzieki ECO WOM o róznych predkosciach (przelaczanych), wersje zarówno z prawymi, jak i z lewymi obrotami sprawiaja, ze dostawa jest kompletna i wszechstronna. "

Wychodzi na to, że firma oferuje wom z prawymi i lewymi obrotami, ale to trzeba wybrać przy kupnie, tak można wywnioskować z powyższego cytatu.

Czytałem juz tam coś. Zakupiłem kosiarkę Pottingera i ona raczej nie ma zmiennych obrotów przekładni  . A orientujesz się w którą stronę powinien prawidłowo kręcić się wom ? Zgodnie ze wskazówkami zegara czy w przeciwna strone ?
Dzięki za odpowiedz  

Wiadomość z agroFakt.pl

Mares    8

Przypatrz się kosiarce, zachodnia powinna mieć opcję zmiany obrotów. Wystarczy przekładnie odwrócić. Możesz wstawić zdjęcie tej przekładni z kosiarki. A co do obrotów to nie wiem w która stronę prawidłowo się powinien wałek kręcić. Ale chyba obie są prawidłowe skoro producenci oferują taką opcję.

kamil5421    10
1 minutę temu, Mares napisał:

Przypatrz się kosiarce, zachodnia powinna mieć opcję zmiany obrotów. Wystarczy przekładnie odwrócić. Możesz wstawić zdjęcie tej przekładni z kosiarki. A co do obrotów to nie wiem w która stronę prawidłowo się powinien wałek kręcić. Ale chyba obie są prawidłowe skoro producenci oferują taką opcję.

Później  pójdę zrobię zdjęcie i wstawię . Nie no zgodzę się że dwie są prawidłowe , tylko w która stronę . powinien kręcić się do większości maszyn .
Kosiarka to Pottinger Alpha Motion 306 F 2006r.  

Mares    8
Napisano (edytowany)

Zdejmij ta zolta oslone z pierwszego zdjecia co jest przykrecona na 4 srubach i obroc przekladnie o 180*. Pod ta zolta oslona powinna byc koncowka wom i to ona ma napedzac kosiarke, wtedy odwrocisz kierunek obrotow. 

Probe zrob na zwyklym walku, bo kierunek obrotow Ci sie zmieni miedzy przekladnia a kosiarka a nie miedzy przekladnia a ciagnikiem.

Edytowano przez Mares

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez kruczek14
      Witam, mam problem ze swoim nh TS 110, mianowicie przedstawił mi się licznik na km/h na mile na godzinę, jak zrobić żeby były km/h? Pomocy 
      Dodam że Wyświetlacz elektroniczny
      Dzięki za pomoc 
    • Przez Karol19891989
      Witam, posiada ktoś Zetora 4340, pytanie mam jakie posiadacie kola, kupiłem takiego i posiada obecnie z tyłu 13,6 r36 a z przodu 11,2 r24, chciałbym te z tyłu zmienić na szersze ale nie wiem jakie dobrac, czy 16,9 r 28 będą pasować żeby się napęd zgrywal
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Sadownikx2
      Witam mam problem mianowicie w ciągniku Landini Mistral 55 pod obciążeniem wyje WOM,głównie wyje przy ślęzie i rozdrabniaczu przy innych maszynach nie wyje.
      Co może być tego przyczyną?
      WOM załańczany mechanicznie i ma oddzielne sprzęgło.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj