pala92

Długość tasmociągu do załadunku naczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pala92    69

Witam

Jaka jest potrzebna dlugosc tasmociągu aby zaladowac naczepe ok 3.7? Tadmociag bedzie sluzyl do zaladunku ziemniakow. Czy tasma powinna miec zabieraki, jodełke a moze gładka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Jak zrobisz gładką taśmę to chyba na klej będziesz musiałem te kartofle przyklejać, albo gwoździem do taśmy przybijać żeby nie zlatywały.

Przecież to czysta matematyka, ustalasz pod jakim kątem powinien stać taśmociąg, i liczysz długość taśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prościej z Pitagorasa... 

a2+b2=c2

Ale żeby tak gładka taśmą pyrki załadować, to chyba syzyfowa praca ;)

Edytowano przez zycietoniejebajka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Gładką też załadujesz tylko musi być pod mniejszym kątem a co za tym idzie długa, poza tym ziemniaki jak już lecą pełnym strumieniem to zapierają się jeden o drugi i bez problemu jadą na gładkiej taśmie, gorzej jak już jest końcówka to wtedy wszystko się cofa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
32 minuty temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Prościej z Pitagorasa... 

a2+b2=c2

Dokładnie to miałem na myśli

A że pewnie też w tym roku będę robił taśmociąg, to może podrzuci ktoś jakiś link do taśmy, nowej lub uzywanej, żeby mieć rozeznanie ile to kosztuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wiem ze mozna obliczyc ale chcialem zasiegnąc praktycznej wiedzy bo jak troche za duzy kąt wyjdzie i lipa. A co do gladkiej tasmy to tak jak mowi @mikad idą i to bardzo ładnie i szybko. 

 

Czyli nikt nikt nie zna konkretnego wymiaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Mam usypywacz dziewięciometrowy z jodłą tyle że z górnym zasypem więc trzeba by dodać jakiś metr i będzie ok. Rozumiem że będziesz ładował przemysł bo do jadalnego musiałaby być jakaś kaskada.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Dzieki. Mam na naczepie na spodzie taka mate/gąbke to sie nie obijaka podczas zaladunku. Myslalem ze 8 m bedzie ok😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Ale naczepa ma burty wysokie więc i tak ziemniaki będą spadać z co najmniej 2 metrów więc gąbka nie pomoże, a nawet gdyby była bardzo gruba to pierwsze spadną na miękko a reszta będzie już lecieć jeden na drugiego i w efekcie wszystkie się oklepią.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Az tak nie zwracam na to uwagi bo nigdy nie bylo z tym problemu. Ale dzieki za odpowiedzi😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj