News
Skipperab

Czy za jajko kury Czubatki miniaturki można otrzymać pieniądze?

Polecane posty

Skipperab    0

Czy jajka kury Czubatki miniaturki (to takie małe jajka ważące około 30 gram) cieszą się jakimkolwiek zainteresowaniem i czy ktokolwiek mógłby je kupić? (To nie oferta sprzedaży tylko pytanie czy na świecie są ludzie w ogóle chętni na tak małe jajka) Jeśli tak to po jakiej cenie byście sugerowali, lub powiedzieli o jakiś skupach takich jaj czy coś takiego. Dziękuję za wszelką pomoc, dopiero zaczynam hodowlę kur.

wojtal24    478

jak masz koguta to moze sprzedawaj na olx jako do legu kur ozdobnych

• Like 1

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Skipperab
      Cześć, moja kurka siedzi na jajkach (nie mówcie, że nic z tego nie będzie bo jestem świadomy ryzyka i lubie przełamywać schematy) i ma termin na 21 listopada. W razie wielkich mrozów przeniosę ją do piwnicy. Moje pytanie jest takie, pisklęta się wylęgną (mam nadzieję, że się wylęgną) i co dalej? Nic nie mogą jeść przez 24 godziny a potem paszę dla piskląt lub jajko na twardo? Czy trzeba im przycinać dziób? Wytłumaczcie każdy, nawet najmniejszy aspekt totalnemu laikowi. (Pierwszy raz klują mi się pisklęta) Gdzie mam je trzymać, czy w piwnicy razem z kurą czy w kurniku czy bez kury pod promiennikiem podczerwieni (taką wielką żarówą dającą ciepło) czy jak? Serdecznie dziękuję za chęci i za odpowiedzi!  
    • Przez Fra
      Chciałem zapytać jak najlepiej karmić kury zimą. I czy jest sens w okresie zimowym stosować specjalnie witaminy. Wiem że pytania mogą być banalne ale jestem początkójący;) dziękuję.
    • Przez Skipperab
      Witam, jedna z moich kur właśnie usiadła na 5 jajkach mu mojemu zaskoczeniu. Jest trzymana w garażu (kurnik w budowie, na razie na noc i czas siedzenia na jajkach jest w klatce od psa) w którym nie jest za ciepło i tutaj mam pytanie - co zrobić? Czy mogę zdjąć ją z tych jajek i przenieść w inne cieplejsze miejsce (może nawet do piwnicy) a potem podać jajka? Czy nie przestanie wtedy siedzieć. Czy wytrzyma w tym garażu? Mówcie co mam robić bo już 2 dni tak siedzi i nie ma ochoty na zejście a na młodych kurczakach trochę mi zależy. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez Z_u_z_a
      Witam, od niedawna znalazłam się w posiadaniu jednego kurczaka, ma około tygodnia. Niewiele wiem o zajmowaniu się kurami, a kurczak zaczął mi ostatnio trochę kichać i często się drapie. Nie wiem czy coś poważnego dlatego chciałam zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświedczonego.
      (Co do opieki nad nim: zapewniłam mu karton z wiórkami, paszę dla kurcząt, daje mu też trochę ugotowanego żółtka i pokrzywę, dostaje wodę z witaminami dla kurcząt. Karton jest zabezpieczony od dołu żeby nie było zimno grubym kocem i jest ustawiona lampa grzewcza, która ociepla kurczaka.)
    • Przez vincenty4
      Otóż z racji tego, że jedynymi zwierzętami w gospodarstwie zostało mi 10 kur, to postanowiłem wysprzątać stajnię, a w jej środku, przy wejściu postawiłem mały drewniany kurnik (ok. 2,5m³). Kury w dzień przebywają na dworze, a wieczorem schodzą się do kurnika (siedzą tam przez noc w gniazdach i na drabinkach), do dalszej części stajni nie mając dostępu (dzięki czemu zyskałem sporo miejsca na przechowywanie różnych zbiorów)
      W związku z tym, że zbliża się sezon zimowy, a nie trzymałem jeszcze kur w takim miejscu, to mam kilka pytań.
      - jak często należy wymieniać im słomę i wybierać odchody, aby się nie "podusiły"? Niestety nie będę miał możliwości robić tego codziennie, więc znaleźć optymalne rozwiązanie
      - po sprzątaniu kurnika na rękach zauważam małe ok. 1mm robaczki (nie skaczą) - wyczytałem że mogą to być ptaszyńce. Czy teraz jest dobry moment, aby popryskać kurnik (czy wybrać wcześniej słomę?), czy poczekać do pierwszych mrozów i dać im wymarznąć?
      - czy jest coś na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę? Domyślam się, że potrzebować będą trochę więcej światła i mogę zostawiać żarówkę np do godz. 20.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj