News
iwanek7

Proszę o poradę dotycząca agregatu ścierniskowego 2,2m

Polecane posty

iwanek7    0

Witam. Jaki polecicie agregat ścierniskowy do belarusa 820, ziemia dość lekka ale pagórki większość i około 10ha rocznie. Znalazłem w okolicy ostatnio tani agregat metanga, z elementami Vogel nott  - załączam zdjęcie ale nie mam pojęcia co on będzie wartał. Kosztuje on w szerokości 2,2m 5,700zł. Większośc tych polskich agregatów do 9tyś zł wykonane są z elementów Vogel ale mi to nie wygląda za przyzwoicie. Używanych też nie ma co kupić za bardzo bo są stare i na samych zwykłych rapkach jak jak u kultywatora. Proszę o porady bo jeszcze nie miałem takiego agregatu i każdy komentarz może coś pomoże. Dodam że nie chce inwestować też bardzo wielkich środków na taki agregat.

20190711_163033.jpg

gustaww    53

Wydaje mi się że lepszy by był agregat talerzowy, mniej paliwa idzie i szybciej się robi. Mam 80-tkę która kiedyś pracowała z podobnym agregatem  2,6m i powiem Ci że jak jakaś górka to miała bardzo ciężko. Musiałem go wypłycać i zwalniać a efekt był mierny, jeśli mogę coś polecić to talerzówkę, będzie dobrze robota zrobiona, utrzymasz prędkość i spalanie będzie przyzwoite. Na taki agregat i górki z głębokością pracy 15-20cm to wg mnie 80km z napędem musi być.

Wiadomość z agroFakt.pl

iwanek7    0

Talerzówka to mi się nie za bardzo widzi na ściern tym bardziej że ostatnio za dużo deszczu nie pada

akmaly    286
Napisano (edytowany)

Na lekkiej ziemi zrobi, ale nie talerzówką a agregatem talerzowym. Tylko cena takiego agregatu jest wyższa niż ścierniskowego i dochodzi droższe utrzymanie. Z drugiej strony jest bardziej uniwersalny i można go lepiej wykorzystać.

Co do wilgotności gleby - zapomniej o pracy takim agregatem ścierniskowym w suszę, szybciej talerzowym zrobisz niż takim jak podałeś. Jeśli nie musi być nowy to szukaj na wąskich łapach ( 9 lub 11 ) i będziesz zadowolony. 

Edytowano przez akmaly

izydor6280    749

jeśli nie musi być nowy to szukaj właśnie 4 belkowy, jak wspomniał kolega wyżej, dołożysz sobie jakiś rozsądny wał a i o głębszej uprawie już można myśleć takim sprzętem

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

SamaPrawda    32

Pod kukurydzę w tym roku bezorkowo zrobiłem zwykłym gruberem dwubelkowym z talerzami i wałem i wygląda bardzo dobrze.

izydor6280    749

po grochu od 2 lat tak robię, ale po zbożu można pomarzyć, za dużo słomy i resztek zostaje

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

iwanek7    0

Ogólnie to zapytałem czy taki agregat da radę, broną talerzową to nie jestem zainteresowany. Tylko chce się dowiedzieć czy taki agregat jak na zdjęciu lub jakiś Euro Masz Agro Mix itp to dadzą radę 

SamaPrawda    32

Mam gruber armasz 5 łap 2.2m szeroki i MF 80km spokojnie daje rade, w uprawie pożniwnej nie trzeba głęboko robić, miałem przedtem grubera na 11 łap 4 belkowy to dużo ciężej miał ciągnik i efekt był dużo gorszy

SamaPrawda    32

Według mnie te wszystkie polskie agregaty różnią się szczegółami, więc wszystkie robią podobnie, podpowiem jeszcze ze dobrze gdyby talerze były regulowane góra dół na sworzniach a nie skręcane śrubami, dużo bardziej rozwiązanie na śrubach jest problematyczne jeżeli będziesz to często przestawiał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
    • Przez kami
      Witam . W tym temacie prosiłbym o pisanie postów związanych z cenami nowych ciągników Steyr, Case, New Holland. Więc jeśli ktoś zna ceny tych maszy to prosze pisać
    • Przez Rafal12356
      Cześć, piszę tutaj ponieważ mam problem z ładowarką Kramer 320. Problem polega na tym, że jak ładowarka się nagrzeje traci moc, a dokładnie nie chce jechać do przodu lub jedzie bardzo bardzo wolno. Jak silnik jest zimny maszyna sprawna a jak temperatura przekroczy 75 stopni traci tą moc jazdy. Pompę wymieniłem oraz silnik jazdy również, nic to nie pomogło. Proszę o jakieś rady oraz pomoc bo nie daje już z tym problemem rady. Pozdrawiam 
    • Przez menos
      zna ktoś ceny agregatu unia kombi 3.7 i 3 obracalne potrzebuje to do zetora proximy 8441
    • Przez DamianDF
      Witam poszukuje heder 3.60 do New Hollanda, czy ktoś wie gdzie mogę szukać? Mało jest w internetach, mogę się też wymienić mam 3.00 metrowy z hydraulicznymi motowidlami 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.