Kondzio55

Claas 98sl - wybór wysokosci ciecia

Polecane posty

Kondzio55    35

Witam.Ktoś doradzi lub moze znajdzie przyczyne dlaczego nie działa mi ta funkcja?Sprezyna między haczykiem a gardzielem jest,kulisa wszystko działa,do przycisku wlaczającego contour dochodzi prąd,do przycisku na joysticku dochodzi,czujnik sprawny od ogranicznika,komplet przekaznikow,bezpieczniki wszystkie dobre ,a tu klops jak nie działało to nie działa.Gdzie szukać przyczyny jeszcze?

wrkus13    1

Auto countur działa dopiero jak włączy się heder. Inaczej się nie załączy. Trzeba załączyć heder i auto countur. I na kulisie od wysokości ustawić np.3  i wtedy załączyć przycisk na joysticku. Powinno zadziałać.

Kondzio55    35

Czyli ta funkcja dziala dopiero po włączeniu hederu, mlocarni? 

Jesli tak to ważna informacja by to była. 

Wiadomość z agroFakt.pl

wrkus13    1

Jak kupiliśmy taki kombajn to też myślałem że jest to rozwalone , a później gdy z hederem próbowałem wszystkie funkcje to zadziałało, jeszcze dziś się upewnie i dam znać.

Kondzio55    35

Okey, przy najbliższej okazji a próbujemy czy bedzie działać, a jesli nie to szukamy dalej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez wij2323
      Witam. Mam taki problem że wyrzuciło mi olej ok 7 litrów z silnika perkins 6 . Nie poszła woda do oleju tylko po prostu wypchnęło taki pomarańczowy oring nasunięty na ośkę z lewej strony silnika , zaraz pod pompą wtryskową.  Nie wiem co to za element silnika , ale znajduje się pod pompą wtryskową.  Ma prostokątny kształt i wychodzi  z niego kilku centymetrowa ośka uszczelniona pomarańczowym oringiem. Ten oring wisiał lużno na końcu ośki i z tąd  poszedł olej. Co to jest za element silnika i dlaczego tam walnęło olejem. Po godzinie stygnięcia silnika miarka wskazywała zero oleju . Wcisnąłem palcami tą uszczelkę na swoje miejsce.  Dolałem jakieś 7 litrów i zjechałem do domu . W silniku nie słychać zadnych stuków , chodzi bez problemów.  Z góry dziękuję za pomoc.

• Przez raf08ca
      witam Panowie, jak macie ustawiony kombajn claas compact 30 na owies ? mam jeszcze jeden problem w poprzednie sezony 2 razy zerwało mi ramię podsiewacza wie ktoś może gdzie tkwi problem ? dziękuję za pomoc
    • Przez delivery29
      Witam. Posiadam Claas Consul. Czy istnieje możliwość zmiany prędkości motowideł na wolniejszą bez używania tego drążka przed stacyjką, kabel mam zepsuty a motowidła zbyt szybko chodzą.
    • Przez Laver94
      Witam wszystich Posiadam Claas-a Consula. Zwróciłem uwagę ze w słomie wydostającej sie z wytrzasaczy pojawia się ziarno ( tylna sciana jest pochylana do przodu takze nie mam potrzeby odpinania sieczkarni tylko słoma spadajaca z wytrzasaczy zsuwa sie blasze  i po koncu sieczkarni  i na koncu sieczkarni jest 2cm blacha wygieta do góry ( wzmocnienie)  i tam sie zbiera ziarno pochodzace ze słomy . Pasek  na wytrzasaczach napięty dobrze .
      . NIe jezdzę szybko obroty młocarni powyzej 1000. Czy mozliwe ze  zboze idzie nadmiernie w podajnik kłosowy  i wpada na młocarnie i jest wyrzucane ze słomą i tak w kółko ?  Jakie mogą byc jeszcze przyczyny ?  UStawienie sit wydaje  mi się byc się prawidłowe ( górne na 4 ząbku) tylne podniesione do polowy i podobnie otworzone , dolne sito jest stałe  fi 12. Moze ktos miał taki sam problem w innym kombajnie ? Z góry dzieki za porady
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.