News
Kondzio55

Claas 98sl - Wybór wysokości ciecia AutoCountour

Polecane posty

Kondzio55    38

Witam.Ktoś doradzi lub moze znajdzie przyczyne dlaczego nie działa mi ta funkcja?Sprezyna między haczykiem a gardzielem jest,kulisa wszystko działa,do przycisku wlaczającego contour dochodzi prąd,do przycisku na joysticku dochodzi,czujnik sprawny od ogranicznika,komplet przekaznikow,bezpieczniki wszystkie dobre ,a tu klops jak nie działało to nie działa.Gdzie szukać przyczyny jeszcze?

wrkus13    2

Auto countur działa dopiero jak włączy się heder. Inaczej się nie załączy. Trzeba załączyć heder i auto countur. I na kulisie od wysokości ustawić np.3  i wtedy załączyć przycisk na joysticku. Powinno zadziałać.

Kondzio55    38

Czyli ta funkcja dziala dopiero po włączeniu hederu, mlocarni? 

Jesli tak to ważna informacja by to była. 

Wiadomość z agroFakt.pl

wrkus13    2

Jak kupiliśmy taki kombajn to też myślałem że jest to rozwalone , a później gdy z hederem próbowałem wszystkie funkcje to zadziałało, jeszcze dziś się upewnie i dam znać.

Kondzio55    38

Okey, przy najbliższej okazji a próbujemy czy bedzie działać, a jesli nie to szukamy dalej

Sprawdzone kilkukrotnie i niestety nie działa.Gdzie szukac przyczyny? Czy do tego musi działać czujnik nacisku hederu na podłoze?

Kondzio55    38

Niestety ta funkcja też nie działa mi. Na monitorze nawet nie zaswieci się lampka od podłoza czyli ta na zielono.

I czy do automatycznego wybierania wysokosci musi dzialać ta funkcja z naciskiem na podłoże?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez case-and-case
      Witam , niedawno stałem się posiadaczem kombajnu Claas Dominator 98 SL z silnikiem mercedesa . Silnik widoczny na zdj z oznaczeniem OM 360 . Według sprzedającego ma 170 km co  mnie trochę zdziwiło bo jest to silnik wolnossący bez turbiny . Wyczytałem ,że ma niby prawie 9 litrów pojemności ale nie wiem czy to prawda.  Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o tych sinikach ? Czy były oryginalnie montowane w 98 sl ? I jak się ogólnie sprawują ? 

• Przez wojtek5477
      Witam. Podczas ostatniego dnia ostatnich żniw wyrwało mi blache znajdująca się na samym dole przegrody przenośnika zbożowego. zdjęcie poniżej. Czy ktoś miał taki przypadek?? Jak sobie poradzić z ponownym zamontowaniem?? Widać ślady zgrzewow jakimi była ona oryginalnie zamocowana. A może bez tez będzie ok. Dodam ze tego dnia kosiłem dalej i nie widziałem problemów z przenoszeniem zboża. Z góry dziękuje za podpowiedzi. 

• Przez cris10
      Witam , mam mały problem w swoim Claasie , gdy odpalam odrazu zaczyna piszczeć że brak ładowania , nie da się nic zrobić , ani do przodu ani do tyłu , heder też nie drgnie , kontrolki na pulpicie się świecą wykrzykniki itd , dodam gazu poza połowe zakresu przestaję , potem już problemu nie ma takiego , nawet jak ustawić gaz że prawie gaśnie to wszystko dobrze , obstawiam szczotki ? Co myślicie o tym ? Nie chcę w ciemno rozbierać bo dostęp kiepski heh
    • Przez AgroTv
      Witam czeka mnie wymiana dna w zbiorniku od zboża  w claas mercator i mam takie pytanie czy idzie wyciągnąć cały zbiornik ? jak ktoś wymieniał dno to niech się wypowie wielkie dzięki za podpowiedzi 😊
    • Przez MichałSzufluński
      Witam.  Mam pytanie czemu  po wciśnięciu sprzęgła wariator przestawia się na wolną jazdę?pacjent dominator 85
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj