dominikl95

Witam kategoria B a prowadzenie ciągnika z beczkowozem

Polecane posty

dominikl95    36
witam kupiłem beczkowoz ale nie mam prawo jazdy na kat T i teraz nie wiem czy mogę poruszać się na kategorie B po drogach publicznych ,(beczkowoz 3000l jedną oś) ale znalazłem w Internecie taki przepis ale za bardzo go nie rozumiem proszę o pomoc by jutro móc spokojnie jechać +++zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) - tylko w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepis wyraźny . Z beczką jeździsz nielegalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Całkowita ważna . Gdzieś był temat o tej kategorii . Może poszukaj ? Tam sporo wyjaśniano .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

Beczka nie jest uznawana jako przyczepa tylko jest to maszyna rolnicza, więc nie ma tu żadnych ograniczeń co do wagi. To samo w przypadku rozrzutników jedno, jak i dwuosiowych. Także bez problemu możesz śmigać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

to prawda, byłem swego czasu na podyplomówce razem z v-ce szefem WORD-u, pytałem go właśnie o jazdę z rozrzutnikiem

i powiedział że jest to trochę dziwne ale jako że jest to maszyna rolnicza to może być i 3t i 20 t- nie ma różnicy można na B.

Inne sprzęty uznawane za rolnicze podobnie. ale też stwierdził że po zdjęciu przystawki i zrobieniu z niego przyczepy sytuacja

jest podobna jak z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Mati2812820 napisał:

Beczka nie jest uznawana jako przyczepa tylko jest to maszyna rolnicza, więc nie ma tu żadnych ograniczeń co do wagi. To samo w przypadku rozrzutników jedno, jak i dwuosiowych. Także bez problemu możesz śmigać 😉

W sumie może tak być . Są jakieś przepisy którymi można się podeprzeć przy kontroli drogowej ? A jako co np uznać przyczepę do słomy ? Znowu np przyczepa na której wiezie się zboże , to też maszyna rolnicza ... Tak tylko się zastanawiam , że trochę nieprecyzyjne te przepisy .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeździć, w wolnej chwili zrobić prawko E lub T, jak się misiaki przyczepią to nie przyjąć mandatu i poprosić grzecznie o skierowanie sprawy do sądu. Sąd dołoży ok. 100zł  kosztów + to co chciała dać policja o ile mieli rację a będzie wszystko jasne ;) Jeżeli nie mieli racji to umorzy. 

Rozrzutnik nie podlega rejestracji, potężna talerzówka półzawieszana też a zajmuje często pół drogi i jedziesz bez kat E. Te nowsze beczki jednak podlegają i mają blachy bo to najczęściej wozy asenizacyjne ...... 
Niech ktoś bieglejszy się wypowie.

 

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

nikita z ta talerzowka tez nie do konca. Na b mozesz jechac z maszyna zawieszana ktora nir wystaje poza obrys ciagnika wiecej jal chyba 20 cm z kazdej strony. Macie wszystko w przepusach opusane czarno na bialym, a tak bedzie tylko gdybanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Można jeździć na b z wszystkim co nie jest przyczepą czyli nie ma własnych tablic rejestracyjnych Jeśli beczka ma tablice to jest przyczepa asenizacyjna i nie można na B Rozmiary i ciężary w przypadku maszyn nie sa istotne bo to sa maszyny a nie przyczepy

Edytowano przez Karol445
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79
8 godzin temu, Mikruss napisał:

nikita z ta talerzowka tez nie do konca. Na b mozesz jechac z maszyna zawieszana ktora nir wystaje poza obrys ciagnika wiecej jal chyba 20 cm z kazdej strony. Macie wszystko w przepusach opusane czarno na bialym, a tak bedzie tylko gdybanie....

podaj w którym jest tak przepisie jak tak czarno na białym ? 

 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wg mnie, jeździć, jak się przywalą to wtedy się tłumaczyć.
W międzyczasie zrobić E do B lub T.
Zaraz zrobi się wątek o transporcie gabarytowym lub intermodalnym ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

B uprawnia do jazdy ciągnikiem z maszynami zawieszanymi i ciąganymi o masie do 750kg dmc. Na maszyny półzawieszane potrzebne E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Prawo o ruchu drogowym i ustawa o kierującymi nie wyróżnia maszyn półzawieszanych i zawieszanych...  Jest sprzęt do prac polowych, leśnych i ogrodniczych i z takim można jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Zwracam honor, romek ma rację, na B można ciągać każdy sprzęt rolniczy niezależnie od gabarytów i wagi oprócz przyczep o dmc większym od 750kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj