karaszewski6287649

Jak sprawidzić moc silnika?

Polecane posty

qazi    61

hamownia tylko chyba ci zostaje jak tak bardzo chcesz sprawdzić czy a moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Możesz też sprubować przęciągania z innym ciągnikiem który ma 75 km :D to raczej dość ekstremalny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

janusz20, to niezbyt dobry pomysl bo po 1. mozna uszkodzic ciagnik a po 2. kazda maszyna ma inny uciag wiec to nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

hamownia, hamownią ale to do tanich rzeczy nie należy i jeszcze nie wiem czy w ciągniach też tam sprawdzają moc, a może masz filtry paliwa przypchane ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wiesz autor tematu pytał się jak zmierzyć moc a nie o możliwe przyczyny jej braku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

ale czasami, a nawet zazwyczaj w najgłupszy sposób wpada się na takie usterki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

a kiedyś miał pełną moc? jeśli tak czy chodzi jakoś inaczej w porównaniu do wcześniej może chodzi tylko na 3 cylindry


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@karaszewski opisz dokładnie co temu ciągnikowi dolega,

bo może jest jakaś błaha przyczyna a na pomiar na hamowni wydasz prawie 1/3 remontu silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

to jak ci pisałem mój tez nie miał foton 704 o 70km tylko 0,9km. Dzwoniłem do Pliszki żeby zmierzył pomiar na wom,mnie kosztowało prawie tysiąc złotych. Dobrze ci radze będziesz wiedział dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Na twoim miejscu wyją bym głowice wtryski , i zawiózł do sprawdzenia ,bo preciez drogo to nie kosztuje ,(chyba ze znajdziesz gdzies w tych elemantach awarie) tylko trosze roboty poswiecisz i wszystko na ten temat a i od razu wyjmij tłoki i sprawdz pierscienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Witam, mój sposób na sprawdzanie czy ciągnik ma moc- mi podpowiedział mechanik z serwisu new holland bo był u sąsiada sprawdzał mu NH T5060 bo ciągle mu się świeciła kontrolka od włączonego przedniego napędu( mechanik ten wsiadł do niego i pojechali pod drzewo najbliższe która była lipa u niego i zaparł się funtami (przodem)do drzewa i gaz do oporu mu, i patrzyli czy przedni napęd działa ciągle czy nie jak świeci się kontrolka i okazało się że to była usterka w elektronice po prostu, w ten sposób też sprawdzali moc jego bo kolega narzekał że jak gdyby nie miał właśnie mocy ten NH jego ale po tej próbie co przeprowadzili mechanicy z serwisu nh wystarczyło mu w zupełności,mechanik sam mówił że tak on sprawdza te ciągniki jak dają radę obrócic kołem czyli siłę on ma ciągnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po tej próbie wiedzieli już ile ma KW? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Bo widzisz nie znasz się :) srednica drzewa pomnożona przez ilość obrotów silnika i mamy gotowe KONIE MECHANICZNE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapomniałeś o tzw współczynniku drzewa:

-buk 0,8

-sosna 0,85

-dąb 0,9

-klon 0,7

-owocowe 0,5

Teraz to ma sens :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Koledzy robili sobie jaja ;)

 

@ karaszewski6287649 A jaki mass ten pług i ziemie?

 

Skoro twierdzisz że nie ma tych 75 koni to poco Ci wiedzieć ile ma zrób remont silnika i już :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No kolega powyżej ma racje :D Ja tak samo mam z Jumzem. Już w 3-skibowym cięzko mu orac i wgl. Poczeka się do zimy i będzie się rzobierało całą góre silnika ;) i wtedy będzie miał więcej napewno siły :D


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj