Xeon

Variant 180 - domykanie (ryglowanie) haków tylnej klapy

Polecane posty

Xeon    4

Witam,

Zerknijcie proszę czy haki w Variantach 180 ryglują się u Was do końca (do samego dołu)? U mnie wygląda to jak na fotkach (przy maksymalnym wsunięciu siłowników od zamykania klapy).

 

20190706_160703.jpg

20190706_160639.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Do końca się nie zamkną bo wytarte są walki i luzy się pojawiły ale otwierać się nie otworzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Zgadza się, że nie otworzą się. Ale w ciągniku puszcza u mnie trochę rozdzielacz i przy dłuższym prasowaniu jednego bala potrafi się hak otworzyć. Faktycznie są trochę luzy na sworzniach.

Będzie trzeba chyba dać do regeneracji rozdzielacz. Prościej to zrobić niż bawić się z usuwanie luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Z tego co kojarzę to podczas belowania na tych silownikach też chyba buduje się ciśnienie i niepowinny popuszczac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Raczej nie, hydraulika idzie prosto z ciągnika ale żeby podnieść hak do góry musisz użyć rozdzielacza. Z tym że jeśli hak się podnosi to tak jakby z ciągnika szło ciśnienie na siłownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Tam nie ma ciśnienia a przynajmniej nie powinno być jeżeli ten rozdzielacz przy prasie na wajhe działa poprawnie. Nie powinno też nic puszczać. Popatrz na te rolki, bo jakieś powykrzywiane, nie kombinuj z ciągnikiem bo u mnie rozdzielacz popuszcza a klapa nigdy nie otworzyła się a ta haki tez nizej nie schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Prasę ciągam Deutzem DX 6.30 W ciągniku rozdzielacz puszcza na pewno. W sumie haki otworzą się po kilku min nawet przy pustej wyłączonej prasie (podczas transportu).

To radzicie co sprawdzić pod kątem szczelności - rozdzielacz (ten z dźwignią to luzowania pasów), czy siłowniki od tylnej klapy?

W sumie żeby sprawdzić czy to nie wina rozdzielacza w ciągniku, to mogę zaryglować komorę i odpiąć węże od ciągnika. Będzie wiadomo, czy winny jest ciągnik, czy prasa.

Rolki od ryglowania się OK - to fotka daje takie złudzenie. Poza tym są brudne (łańcuchy strasznie chlapią olejem).

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Otwórz komorę i zabezpiecz ja, jak opadnie to znaczy że winny jest rozdzielacz przy prasie. Ewentualnie może linki są rozregulowane na sekcji hydrauliki od prasy i może delikatnie przepuszczac olej. Chociaż wątpliwa sprawa, ale jeśli siłownik podnosi się do góry yo znak że skąds dostaje oleju żeby go podnieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Opadnie, co prawda bardzo wolno (kilkanaście cm/24h). Czyli rozdzielacz...

Da się go zregenerować samemu (wymiana jakichś oringów...), czy trzeba komuś oddać (mam mam 50km do Tucholi - tm zajmują się hydrauliką siłową)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Nie orientowalem się w tym temacie bo u mnie (na szczęście) wszystko jest dobrze. Rozejrzyj się po internecie że schematami tego, może ktoś coś pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

U mnie tez opada bo rozdzielacz w ciagniku nie trzyma. Sprubuj zamienic przewody od rozdzielacza w ciagniku i patrzec czy wtedy puszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Zrobiłem inny test... Podniosłem klapę i zablokowałem na rozdzielaczu. Następnie odpiąłem węże od ciągnika (pasy nie były popuszczone). Siłowniki od klapy po 48 godzinach wsunęły się jakieś 5mm. Ciśnienia na przewodach, które podpina się do ciągnika nie było. Wychodzi na to, że w prasie rozdzielacz jest szczelny. Podejrzewam, że przepuszczają siłowniki od klapy.

Zrobiłem też podobny test, ale w drugą stronę, mianowicie... Zaryglowałem hakami klapę i odpiąłem węże od ciągnika (rozdzielacza nie blokowałem). Po 24h  haki trochę się uniosły. W wężach także nie było ciśnienia. Czyli wychodzi na to, że tu także siłowniki przepuściły olej na manszetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Wjeżdża i leci. Nigdy nie miałem z tym problemu w czymkolwiek. Jedyny problem mam z klapą ale jestem w trakcie naprawy. Musze wymienić, ewntualnie zregenerować jeden siłownik podnoszenia. Pierwszy raz mam z takim czymś doczynienie- siłownik zacina się w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Czyli mówisz że można śmiało w walki wjeżdżać bez trzymania nogi na sprzęgle i zapychania podbieraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Ta prasa idzie jak dzik w kukurydzy. Oczywiście jak jest wszystko sprawne i dograne. Jedyne co ona lubi to dosyć wysokie obroty wałka i raczej dużo koników. Jeszcze nigdy nie było u mnie żeby bela się zatrzymała czy inne tam historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj