Skocz do zawartości
stefek1991

Instalacja elektryczna

Polecane posty

pawel8228    0

dzisiaj sprawdzilem jak to dziala z zapalniczką czujnik od 80 wystarczy podgrzać kilka sekund i zegar ma 100 stopni a drugi czujnik kupiony , który okazał się od 360 3P musiałem nagrzać go bardzo mocno aż poparzyłem palce ledwo pokazał 60 stopni założyłem go do traktoru a że nie mam w nim termostatu mierząc temperaturę traktor miał 60 stopni a zegar na czujniku od 3P nawet niedrgnął

wojtekk2103    0

Cos masz zle podlaczone, u mnie smigal ok taki zegar w 40 w skodach 120 montowane tez te zegary były, niepamietam juz jak to podlanczałem, teraz załozony mam rteciowy orginalny do 40 i jest git.

djthomas    0

Moim zdaniem zobacz sobie schemat instalacji na necie i zobacz może gdzieś tkwi błąd drobny moim zdaniem jest to błąd w połączeniu bezpieczników

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel8228    0

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem.Trochę zeszło mi czasu z tym problemem ale w końcu go rozwiązałem ,a mianowicie zamontowałem czujnik od BIZONA od temperatury oleju.Wskazania zegara są teraz idealne. Dzięki wszystkim za pomoc.

A ja mam pytanie jak podłączyć w c 360 halogen z tyłu ciągnika. Wiem , że oryginalnie miał on włącznik obok halogenu ale ten co ja mam nie ma i nie wiem czy można do stacyjki podłączyć np. Oprócz tego chciałem się dowiedzieć skąd wziąć zasilanie do tego halogenu i co jak podłączyć (ważne są dla mnie kolory przewodów).

asharot    175

Zasilanie weź z tylnej lampy z przewodu od pozycyjnych.

Jeśli nie ma wyłącznika w halogenie można go tam zamontować albo w obudowie tylnej lampy,

jest plastikowa i z łatwością zrobisz w niej otwór.

Ze stacyjki nie można,musi być "po bezpieczniku".

Koloru nie znam bo instalacje robię sam.

0080350965.jpg

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem.Trochę zeszło mi czasu z tym problemem ale w końcu go rozwiązałem ,a mianowicie zamontowałem czujnik od BIZONA od temperatury oleju.Wskazania zegara są teraz idealne. Dzięki wszystkim za pomoc.

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/14457

czy to taki czujnik?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

znajomy kiedyś kupił elektoniczny za 30zł, prawie przez cały świeciło na wyświetlacz słonce, a poźniej nie było nic widac

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

znajomy kiedyś kupił elektoniczny za 30zł, prawie przez cały świeciło na wyświetlacz słonce, a poźniej nie było nic widac

rysiek100    0

Witam

Mam problem ze wskażnikiem od c385,otóż zakupiłem go żeby założyć do c360,są na nim z tyłu trzy wyjścia i podświetlanie te wyjścia są oznaczone literkami od góry B,T pomiędzy nimi żarówka do podświetlania i jeden nie oznaczony na dole po środku.Proszę o opis lub jakiś schemat jak podłączyć przewody.

Dziękuję

roltech    11

Kolego, B do plusa, T do czujnika, trzeci do masy -powinien być oznaczony odwróconą literą T. Powodzenia.

zr135    0

Witam,

mam pytanie, może ktoś będzie wiedział jaka może być przyczyna takiej sytuacji: podłączam akumulator i wszystko jest elegancko, kontrolki świecą, wszystko jest ok, a gdy chce odpalić ciągnik i tylko nacisnę włącznik rozrusznika to w tym samym momencie rozładowuje mi akumulator, nawet nie włącza rozrusznika tylko od razu po wciśnięciu włącznika jest zanik prądu i później już akumulator rozładowany...ma ktoś jakiś pomysł jaka może być przyczyna..? Ciągnik to Ursus 1014

z góry dzięki za odp..:)

pozdrawiam.

mariuszd93    489

Jeśli akumulator jest na pewno naładowany, to stawiałbym że klema któraś nie łączy

Sadek    446

Albo taki akumulator, nieraz tak bywa (np. przerwana cela i prądu na kontrolki tylko starcza).

sebo1986    229

ale sprawdzasz akumulator że twierdzisz że jest rozładowany po próbie startu? może już czas na niego ;)

zr135    0

klemy łączą dobrze bo zwracalem na to uwage..

akumulator chodzil eleganco tylko z racji tego ze ciagnik mial przerwe i stal w mrozy w garazu to akumulator byl wyciagniety aby podladowac.. sprawdzalem miernikiem..

teraz akumulator znow jest naladowany pokazuje 12,6 na mierniku wiec jutro wstawie do drugiego ciagnika i zobacze, jesli bedzie nadal to samo sie robilo to czyli w akumulatorze cos sie narobilo..

akumulator ma jakos z nie cale 5 lat...wiec raczej chyba nie czas jeszcze na niego..hehe :)

zr135    0

przekladałem do drugiego ciagnika i wszystko w porządku, bez problemu kreci rozrusznik i nic sie zlego nie dzieje...

cos musi byc w instalacji w ciagniku bo tak jak napisalem akumulator w porzadku..

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I po co było upierać się, że rozładowuje akumulator skoro tak nie było?

zr135    0

Nie upierałem się tylko pisałem jak było, po wcisniecu wlacznika rozrusznika, mometalnie akumulator padl.

Ale juz po sprawie wczoraj chcialem wyciagnac rozrusznik i sprawdzic czy wszystko ok ale sie powstrzymalem i wlorzylem inny akumulator i w ciagnik 1014 w ktorym byl problem juz normalnie zakrecil..:)

moj znajomy mowil ze moglo sie zrobic jakies zwarcie w akumulatorze na polaczeniu pomiedzy celami..nie wiem czy to mozliwe ale mowil ze u siebie tez kiedys tak mial i jakis fachowiec mu tak powiedzial ze tak sie mogo zrobic..wiec dziekuje za pomoc, problem sam sie rozwiazał.. :)

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się