Zetix

Przerobiony napęd bębna jak to jest?

Polecane posty

Zetix    46

Witam.

Miarka się przebrała, roczne łożyska siadły na odrzutniku i chcemy założyć taki zestaw. Zadzwoniłem do Pana który to robi i tak naprawdę jest dostępne w parę dni.
Kosimy tylko zboża, więc obejdzie się bez 3'ciego koła żeby obniżyć prędkości bębna. Tylko jak jest z tymi obrotami bębna w takiej konfiguracji? Bo w tym ustawieniu one będą stałe, bez możliwości korygowania ... ma ktoś taki zestaw? Jak to się sprawdza? Pozdrawiam!

post-33649-0-67663600-1498135672.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

@oFsik Tym sposobem pozbywasz się całkowicie łożysk z tego układu. Koła są przykręcane na stałe śrubami do flanszy na ośce. Napęd jest z dwóch pasków klinowych + napinacz. Takżę problem ze stratami przez pas wykluczony. Temat jest na agrofoto, ale szukam kogoś kto ma takie coś zamontowane i chciałby się wypowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Czyli obrotów bębna nie wyregulujesz?? Stałe obroty tzn wiesz może ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Kuzyniak ma tak zrobione. Ustawili bęben coś koło 1000 obr, lipa jest gdy np potrzeba zmniejszyć obroty bo ziarno łupie. Wiadomo tylko do zboża się nadaje, łubinu już nie skosisz. w gęstym zbożu obroty nie spadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Nie powiem Ci, bo nie było mnie przy tym... Robił mi to znajomy, bo termin gonił a trzeba było kosić :) Tutaj podsyłam artykuł https://agro-technika.pl/archiwa/prosta-i-niezwodna-przekladnia/

@mezik0 producent deklaruje, że obroty będą ok 1000 na bębnie +- 50 w stratach czyli teoretycznie 950 powinieneś mieć. Można trochę gazu odjąć i obroty oczywiście spadają. Do rzepaku jest trzecie koło, które zakładasz i uzyskujesz minimalne obroty na bębnie. Chwila roboty (6 śrub i tylko inne paski)

@Buszmen11 oczywiście! Ale można zwiększyć szczelinę i puścić trochę w straty niż lapać połówki, albo nawet odjąć trochę gazu. Chociaż ja u siebie mam podobne obroty i połówek nie widzę... :)

 

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

właśnie zamontowałem taki zestaw, jeszcze w pole nie wjechałem ale na sucho silnik 2100rpm na mlocarni 1100rpm. Czekam tylko na pogodę i będę robił próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

@marcin14-90 jak wjedziesz to proszę napisz swoje zdanie, może zrob parę zdjęć jak to się prezentuję w ostateczności... Masz tylko zestaw do zboża? Czy trzecie koło do rzepaku też? Bardzo mi na tym zależy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

kupiłem zestaw z trzema kołami, rzepaku nie koszę ale grykę czasami usługowo więc zobaczymy

Dnia 9.07.2019 o 22:11, rafalfalk1 napisał:

a masz podwójne czy musisz zamieniać koła miejscami aby młócić rzepak?

 

Są to 3 koła pasowe jedno stałe na odrzutniku i dwa na bęben młocarni, wystarczy przełożyć koła są przykręcane na 6 śrub i zmienić paski. Do zboża jest 22x2120 a do rzepaku 22x2360 paski są tanie bo łącznie za paski zapłaciłem 230pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

@marcin14-90 a sprawdzałeś jakie obroty są na bębnie jak jest założone trzecie kolo ( na rzepak min) zestaw brałeś od tego gościa niedaleko wagrowca co ma zakład ślusarski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Nie sprawdzałem obrotów jakie ma na trzecim kole i chyba w tym sezonie nie sprawdzę. Tak brałem z tego zakładu ślusarskiego koło wągrowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

@marcin14-90 ostatnie pytanie i moja pula wyczerpana. Jak z montażem? Dużo przerabiania? Daj znać jak się spisuje podczas koszenia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Z przerabiania to masz tylko jeden otwór do wywiercenia by przykręcić napinacz. Koła przykręcasz do piast które są w kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Miałem okazję kosić w zeszłym sezonie 30 ha znajomemu jego kombajnem z tym przerobionym napędem. Jeśli chodzi o jazdę to piekna sprawa. na bardzo ładnym zbożu praktycznie minimalne spadki obrotów. to samo podczas złapania wiekszej ilosci słomy. małe spadki obrotów. Tylko u niego obroty były w okolicach 1150. Sam sie dziwiłem ale kazał młócic więc jechałem i odziwo nie łupał ziarna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

No to super :) zamawiam cały komplet i trzeba się cieszyć maszyna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

kupiłem zestaw 3 kół od pana z pod wągrowca.po zamontowaniu zestawu pod rzepak obroty są 650,trochę za dużo,na orginalnych 600 a po wjechaniu w łan 550.na zbożu nie wiem bo paski za długie (22x2120)muszę kupić krótsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

te koło które montuje się na oś odrzutnika stoczyłem i teraz na rzepak ma 600obr a na zboże 1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Jestem właśnie po testach tych kół do zboża obroty na młocarni utrzymują się w granicy 1150/1100 na mokrej słomie żyta raz czy dwa spadło do 900 ale zaraz wróciło, na oryginalnych kołach już by się młocarnia zapchała. Ziarna nie łupie ani żyta ani pszenicy. Wymłaca bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

w rzepak wjechałem trochę komosy było,obroty nawet nie spadały,na starych kołach dawno by się zapchał,żałuje że tak póżno kupiłem ten zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

O widzę mój bizon na zdjęciu. Mam tę przeróbkę już kilka sezonów i działa bezproblemowo, nawet pasków jeszcze nie zmieniałem. Niezdecydowanym polecam, jak macie problem z cyklicznym paleniem się łożysk na odrzutniku, to naprawdę warto dokonać tej przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj