News
iwanek7

Pakowanie zboża do Big Bagów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iwanek7    0

Witam. Mam takie pytanie może ktoś coś doradzi. W tym roku planuje pakować zboże do worków żmijką i moje pytanie czy trzeba podtrzymywać turem wór czy uda się tak luźno załadować bo trochę szkoda mi traktora, musiałbym pożyczyć od kogoś jeszcze do zwózki jak ten będzie robił turem przy workach.

zetorki12    8928

No worki trzeba jakoś przytrzymać , bo może się przechylić i problem gotowy . No i taki pełny wór może ważyć powyżej tony .

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

mezik0    39

Wiem co kombinujesz ale jeśli nie masz ciągnika z turem daj sobie spokój też o tym kiedyś myślałem ale ciężko jest naładować baksa bez podtrzymywania go najlepiej jak byś lądował z kombajnu do baksa i na przyczepę a potem ustawiać ale do tego ci potrzebny ciągnik z turem i to takim co podniesie 1.5t

AleksanderX    461

Worki ustawiaj by był luz dla kota bo jak ustawisz sciśle to ci myszy zrobią sieczkę z worków i zboża

Rolnik1973    4833

Ja stawiam na paletach w chlewie, wkładam drąga w uszy worków i podwiązuję gi linką do szyny syfitu i żmujką nasypuję.

1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Myszom to smaczną trutkę , a nie luzy .

Nie można bo potem koty zdechłe jedzą i po kotach.

Kiedyś raz tak zrobiłem i koty też nogi wyciągnęły.

• Haha 1

zetorki12    8928

Nie sądzę żeby kot zdechł od zatrutych myszy . Mojego tam nie rusza .

ZETOR TEAM

AleksanderX    461
Napisano (edytowany)

I dały radę go przestawić toż to po 500 kg na łebka

Edytowano przez AleksanderX
  • Haha 1

mani51    188

przecież nie pisze że przestawiali tylko trzymali przy zasypywaniu.

Maverick    66

Magazynowałem suche żyto w big bagach i po pewnym czasie zaczyna się nagrzewać.

Patryk1222    71

Big bagi to dziadostwo nasypie się do pełna weźmie i jebut pękły uszy i zbieraj luzem... 

Żeby nasypac do pełna trzeba trzymać ladowaczem.... 

Kombinacji z układaniem transport też nie łatwy bo się przechylaja itd... 

Poprubujesz to ci się odechce xD

Maverick    66

Było suche. Big bagi nie nadają się do magazynowania zboża na dłuższy czas.

zetorki12    8928

Bzdurę jakąś wymyśliłeś . Od samego trzymania w big bagu się nie zagrzało .

ZETOR TEAM

Maverick    66

Przetestuj sam to będziesz wiedział. Każde zboże ma jakiś procent wilgotności. Big bag jest nieprzepuszczalny, a załadowanie go na 1.6m żytem (nawet sezonowanym) sprzyja ponownemu nagrzewaniu. 

zetorki12    8928
Napisano (edytowany)

Taaaa , nieprzepuszczalny ,,, Zara basen se zrobię .

Mam też w bagach i żadnego ciepła nie produkują .

Edytowano przez zetorki12
  • Haha 1

ZETOR TEAM

denzel    22

ja baksy stawiam ze zbożem n paletach i paleciakiem ręcznym ustawiam gdzie nie dojadę traktorem nigdy mi się nie zagrzało a trzymałem wszystkie rodzaje od owsa po pszenice. od żniw trzyma w baksach do zasiewów

asharot    254
5 godzin temu, Maverick napisał:

Magazynowałem suche żyto w big bagach i po pewnym czasie zaczyna się nagrzewać.

Pewnie postawiłeś bezpośrednio na betonie

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Maverick    66

Na paletach, nowe big bagi, zboże dwu letnie po czyszczalni, a mimo to po pół roku musiałem przesypać, bo robiło cię ciepłe. Nie wiem jak z owsem, ale eksperyment z żytem wyszedł nie ciekawie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheJanekTV
      Witam. Na naszym gospodarstwie z roku na rok wzrasta areał ziemniaków więc powoli myślimy o kombajnie do nich. Co powiecie na temat Bolka bądź Anny? Jakie macie opinie na ten temat? Zależy mi na czystym wykopaniu ziemniaka bez obić oraz ziemi. Jak z eksploatacją? Dodam że u nas są tereny płaskie, ziemia 2-4 klasa. Co myślicie??
    • Przez MECHANIZATOR
      Witam cześć

wiem że sezon siewu ozimin dobiega powoli do końca - a ja ma dla was zwiazane z tym kilka pytań - większość z was do siewu zbóż przygotowuje materiał siewny z własnych zbiorów - nie każdy jednak dysponuje odpowiednim sprzętem aby ziarno dobrze doczyscić i przy okazji zaprawić - co byście powiedzieli na usługowe czyszczenie i zaprawianie ziarna siewnego u was an gospodarstwie ? wyobraźcie sobie taką sytuację że macie do wyczyszczenia i zaprawienia 5 ton ziarna - dzwonicie po firme, ktiora zjawia się u was na podwórku z odpowiednimi urządzeniami i wykonuje usługę i te 5 ton macie gotowe do siewu i zaprawione powiedzmy po trzech-czterech godzinach - ponizej kilka pytań pomocniczych

- ile corocznie wysiewasz nasion zbóż (jare+ozime) ??
      - ile jesteś skłonny zapłacić za wyczyszczenie ziarna do standardu odpowiadajacego parametrom siewnym (zł/100kg)??
      - ile jesteś skłonny zapłacić za zaprawienie wyczyszczonego wcześniej ziarna - koszt bez zaprawy (zł/100kg)??
      - jakiej wydajności spodziewał byś się po takim usługodawcy ??
      - jaka usługa w tym segmencie interesowała by ciebie najbardziej - czyszczenie, zaprawianie, czyszczenei + zaprawianie ??

myślę że temat ciekawy - czekam na wasze opinie i pytania

Pozdrawiam
    • Przez lhanusz
      Witam zakupiłem belarus wersja niby eksportowa czy jakoś tak 800A z 90r. Teraz nie wiem jaka tam jest instalacja bo nie było w nim akumulatorów a przychodzą tam dwa...Jedni mówią że dwa po 6v6dvrudzy ze dwa 12v....pomożecie? Niby rozruch może mieć na 24v a instalacje na 12v...?
    • Przez szymon29
      Czy ktoś na AF używa nawadniania?? Jak Tak to jakiego sprzętu do tego używacie??
    • Przez rex15
      Witam, potrzebuje kupić betoniarke do zaprawiania zboża oraz do celu do jakiego służy betoniarka. Rozmiarowo to celuje w takie jakie są te stare, ciężkie, nie wiem jak sie nazywają, ale widzialem na zywo taką 320L i wygląda rozmiarowo podobnie do tych starych. Znalazłem chyba nawet taką samą na necie, jak widzialem gdzies na zywo
      https://allegro.pl/oferta/betoniarka-320-litrow-agro-wikt-bwa-200-230v-3m-6480084624
      Polecacie jakies firmy co je produkują lub jakies firmy odradzacie? nie mam rozeznania w tym
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj