zetorproxima70

John Deere 550 -Jaki olej do hydrauliki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam 

potrzebuję jakąś nazwę oleju do pompy do owijania przy tej prasie

ile tam ok. wchodzi litrów?

może ma ktoś sposób jak odpowietrzyć tą pompe i układ? 

będe wdzięczny

IMG_20190705_204708.jpg

IMG_20190629_070116.thumb.jpg.0c3f036c8845b63ddc49f534ef52ee8f.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ja leje czerwony hipol chyba do przekładni automatycznych 

odpowietrzanie jest ciężkie bo trzeba dać duże obroty na pompę, my to jakoś wiertarką odpowietrzali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile tego oleju tam wchodzi?

trzeba odkręcić ten zbiorniczek z pompą i na koło wiertarkę i poluzować jakieś przewody?

Edytowano przez zetorproxima70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

nic nie trzeba poluzować tylko odkręcić zbiorniczek z pompą i założyć na śrubę co jest przykręcone koło nasadkę i wiertarkę i kręcić az ramię od sznurka przejdzie w obie strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego a tego oleju to pamiętasz ile tam wchodzi ? a tak z ciekawosci z jakiego powiatu jesteś bo ja ze staszowskiego

Edytowano przez zetorproxima70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

buski, a nie pamiętam ale chyba nie dużo bo my kupowali litrową chyba ale nie powiem dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Powinna być miarka na korku wlewowym. Olej taki jak do maglownicy w samochodzie. Czerwony ATF chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalienko1    1

Koledzy mam problem z podawaniem sznurka ramię nie wychyla się. Po  wymianie oleju i filtra,demontażu pompy i odpowietrzniu działa jedynie przy podłączeniu pod wiertarke(na sucho, wolne obroty). Po złożeniu do kupy podniesieniu klapy ramię ramię nie wychyla się. MA KTOS JAKIŚ POMYSŁ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Same podniesienie klapy nie wystarczy, musi być bela w środku aby napiąć napinacz i pasek od pompy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 nie musi być belka w środku wystarczy że ulżysz klapę aby zaskoczyło owijanie i musi ramie się wychylić i wrócić  z powrotem musisz odpowietrzyć dobrze siłownik i kontroluj stan oleju  w zbiorniczku nie może być nigdzie powietrza  dzisiaj to przerabiałem

a dostałem już diagnoze że pompa do wymiany zamiennik 2950 zł a wystarczyło dobrze odpowietrzyć

zobacz też czy ramię na tym trybie co się wychyla nie przeskoczyło i nie blokuje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 musisz poluzować przewody i uruchomić pompę żeby wywaliło powietrze jak olej zacznie lecieć to dokręcaj oba po koleji tylko kontroluj olej w zbiorniczku żeby tam znowu nie zaciągneło powietrza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby kiedyś  były Wam  potrzebne części do 550-tki to zapraszam do kontaktu. :)

Pozdro!
sklep www.ZENOX.pl 
Części do zachodnich i polskich maszyn rolniczych 

sebastian.gorny@zenox.pl 
TEL. 723 678 743 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalienko1    1

Niestety Panowie  chyba szlak strzelił pompę niby z wiertarki rusza słownikiem ale porządna wiertarka ledwo daję radę..jednakże po otwarciu komory i podkręcaniu paska na Maxa silownik ani drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalienko1    1

 Cześć panowie  mam ostatnie pytanie..  czy napewno nie musi być belki w środku żeby uruchomić podawanie sznurka.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Na pewno, wystarczy unieść klapę tak żeby napinacz paska przy pompie docisnął pasek i wprawił w ruch koło pasowe pompy. Wtedy możesz włączyć sznurek ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ma ktoś pomysł co zrobić żeby sznurek dochodził bliżej krańca beli? Z jednej strony jest ok, a z drugiej sznurek jest 15-20cm od brzegu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku3195    0

Dzięki wielkie.belka ładna,A sianokiszonki robisz ta prasa?bo u mnie jest problem taki ze zbite w miarę wychodzą tylko nie foremne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Od operatora zależy czy wyjdą foremne czy rogale. musisz więcej brzegami jeździć a mniej środkiem. zakładam że masz wąski podbieracz i ciężko jest nie zgubić materiału obok podbieraka. kwestia wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku3195    0
Dnia 12.10.2020 o 11:04, Maverick napisał:

Od operatora zależy czy wyjdą foremne czy rogale. musisz więcej brzegami jeździć a mniej środkiem. zakładam że masz wąski podbieracz i ciężko jest nie zgubić materiału obok podbieraka. kwestia wprawy.

No wąski.ale siano i słoma foremna A kiszonka już nie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj