Chota

ZEFIR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Chiński tylko silnik, podobno znany w europie ze sprzętu komunalnego więc może nie jest źle, a reszta to starsza generacja new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Wzieli byscie zefira czy 82SA?

ja bym wybrał pronara 82 sa


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

zeby wybrac pomiędzy pronarem 82 sa a zefirem to trzeba zefira trochę pouzytkować bo sporo ludzi ma pronara 82 sa i mozna sie dowiedzieć co o nim myślą a zefira tak duzo osób nie posiada


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ja bym zaryzykował i wybrał zefira, bo pronar zupełnie mi się nie podoba, zefir ma troche fajniej w kabinie i chyba więcej problemów jak z 82sa z nim nie będzie, jedynie troche silnika się boje

http://www.pronar.pl/ogloszenia/kwartalnik.html - ktoś już kupił pronara i sobie chwali :P:P ,

 

http://www.made-in-china.com/showroom/agri...k-YTOX804-.html wygląda na to że pronar kupił licencje na gotowy caly ciągnik chociaż marka ta w chinach ma tradycje od 1955 r. więc sam już nie wiem czy ten cały zefir nie gorszy jest od farmtraca a przynajmniej tańszy, bo chyba tylko w farmerze polscy inżynierowie napracowali się żeby poskładac coś do kupy a nie tylko nakleic logo firmy na masce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Poszukałem na necie silnik do zefira opracowała brytyjska firma Ricardo czyli powinno byc dobrze, rricardo opracowało również silni 4c90 do andorii, nie znalazlem żeby jakieś europejskie maszyny wykożystywaly taki silnik jak w yto, ricardo opracowało tylko te silniki na Chiny/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deszcz    0
A ja bym zaryzykował i wybrał zefira, bo pronar zupełnie mi się nie podoba, zefir ma troche fajniej w kabinie i chyba więcej problemów jak z 82sa z nim nie będzie, jedynie troche silnika się boje

http://www.pronar.pl/ogloszenia/kwartalnik.html - ktoś już kupił pronara i sobie chwali <_< ;) ,

 

http://www.made-in-china.com/showroom/agri...k-YTOX804-.html wygląda na to że pronar kupił licencje na gotowy caly ciągnik chociaż marka ta w chinach ma tradycje od 1955 r. więc sam już nie wiem czy ten cały zefir nie gorszy jest od farmtraca a przynajmniej tańszy, bo chyba tylko w farmerze polscy inżynierowie napracowali się żeby poskładac coś do kupy a nie tylko nakleic logo firmy na masce

 

 

...ZEFIR został zmieniony i nadal jest zmieniany ...czy jest lepszy czy gorszy tego nie jestem w stanie ocenić ...ale ZEFIR cały czas ewoluuje wystarczy spojrzeć na jego wyglada zewnętrzny :-]P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Od kiedy trafił do sprzedaży pod nazwą zefir to chyba go nie zmieniają wcześniej nazywal się p8 i miał troche mniej km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Od kiedy trafił do sprzedaży pod nazwą zefir to zmienili już np. filtr powietrza z mokrego na suchy, a wcześniej jeszcze gdy go testowano silnik z 79 konnego na 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Zefira chyba nikt na Af nie ma a szczeże to ani zefir ani belarus mi sie nie podobają już lepiej dołożyć troszke kasy i kupić jakiegoś zetorka


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ciągnik ma być do pracy a nie zeby się podobał, a te nowe Zetory wcale nie są takie super jak za tą cene to wole troche dołożyć i kupić NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ale też chodzi o awaryjność słyszałem od kolegi wujka że to nie są za dobre sprzętny no jasne nie porównujmy NH cz JD do zefira ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale też chodzi o awaryjność słyszałem od kolegi wujka że to nie są za dobre sprzętny no jasne nie porównujmy NH cz JD do zefira ;]

Ale ludzie najpierw sprawdzcie o czym to wujek opowiada bo jest troche zamieszania na rynku i tak farmer farmtrack fotona i tego zefira do jednego worka wrzucacie, a moim zdaniem to są bardzo różne ciągniki, a z wyżej wymienionych to nie chciał bym tylko fotona, a zefir był by ok gdybym wiedział czy jest w europie jeszcze jakas inna maszyna z tym silnikiem, bo ricardo zbudowało dużo silników i dla naszej andori a czy za 10 czy 15 lat pronar zagwarantuje części tylko tym bym się martwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jak bym wiedział więcej informacji o nim czy jest awaryjny spalanie przy poszczególnych maszynach i zobaczył jak idzie nim praca przy pługu agregacie prasie jaka jest cena nowego Zefira? czy by on się nadawał do tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

no fajny jest ten zefirek ale jednka bym wybral mtz . bo za 10, 15 lat ciezko moze byc z ciesciami do zefira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no fajny jest ten zefirek ale jednka bym wybral mtz . bo za 10, 15 lat ciezko moze byc z ciesciami do zefira

Za 10 czy 15 lat zajedziesz do pronaru (o ile będzie istniał widomo że w polsce niczego nie można być pewnym i zamówisz sobie nowy silnik czy pompe paliwową czy co tam potrzebujesz i kurirr z chin przywiezie) ale to pod warunkiem że nie będą już klepać tych maszyn a pozatym podzespoły do new hollanda łątwiej dostać niż czasami do zetora o ile nie jest to jakiś rzadki model napędów new holland, a z tym silnikiem to też nie powinna być tragedia w końcu zbudowany przez ricardo więc standardowe elementy powinny być dostępne w końcu ricardo budowało również silnik andori.

Bać to się można jakości użytych materiałów (stali ) hartowania tego wszystkiego dokładnego montarzu i spasowania - ale i tak mi się wydaje że lepiej jest zrobiony w hinach ten YTO jak nasze c360 i c330 z końca produkcji czy inne ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Też widziałem te maszyny na zgranicznej stronie, ciągniki są w całości sciągane z zagranicy od koncernu YTO a pronar tylko naklejki przykleja, zresztą jak na wszystkie ciągniki. Tylko nie jestem pewien jak z P5 i P7, bo te nowe P6 i P9 to ruskie Kirovas-y.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj